Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

LeTV LeEco Le Pro 3

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
785 replies to this topic

#685
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
Mulțumesc am găsit, și o intrebare, ce servici sau aplicați dezinstalez, ca câte o data mai primesc notificări în chineza, știam mai demult dar am uitat merci





Apropo de Power bancul ala, am citit ca se încarcă în 7 ore  nu este cam mult? Și dacă telefonul este pe descarcat, și este băgat în Power banc și el, tot descarcat, se încarcă amândouă prin mufă usb C? Și cum asculți muzica pe fir dacă este la încărcat? Are doua mufe tip c?

#686
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
urmeaza sa-l testez ... revin cu impresii !Posted Image

#687
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
am instalat versiunea de aicp 20180712 si mi-am bagat un bat un fund.
Nu a vrut sa mearga bine decat dupa ce am facut clean wipe, adica clean la tot si m-am chinuit cu dolby-ul ala de mi-au iesit ochii ca la melc. In fine, pana la urma a luat-o asa din noroc chior cu o versiune mai veche dupa cateva restart-uri. DolbyAtmos_Axon7-Oreo_20180202
Nu va grabiti ca mine cu update-urile, lasati pe altii sa isi ia teapa :)

#688
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Eu i-am facut aseară update la ultima varianta iesita ieri, dupa mine ruleaza cel mai bine, bateria zero la suta consum pe timp de noapte, pana acum aveam cam 3 %, amprenta functioneaza instant, totul ruleaza ireprosabil.
La varianta asta ii fac backup ca nu se stie pe viitor cum o buleste.

#689
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
eu seara inchid si netul si wireless-ul si pierde cam 1% pe 8-9 ore. Oricum nu intru pe net in somn si mai ma iradiaza si mai putin.
dar de ce arata asa inchis si urat ecranul? si cu roz?

Edited by unpuisor, 13 July 2018 - 09:23.


#690
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Ca e oreo si bug.
Si ca tot sunt la munca si m-am plictisit rau de tot, noi ce alternativa avem la acest super telefon ?
Sa aiba IrDa, procesor snap 845, camera buna, baterie ~4000mA, toate benzile GSM, semnal bun, difuzoare stereo ?

#691
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
probabil xiaomi shark ala de gaming cu baterie de 4000 si pret decent, fata de huauei ala mai scump ca apple x
eu ma gandeam la mi max 3 cu baterie de 5400. Dar ai naibii chinezi tot paleta de pimpong l-au facut. Ce mare greutate sa faca unul cu baterie mare si ecran mic frate. Imi vine sa imi fac fabrica de telefoane, sa import piese si sa le asamblez eu, macar nu mai ma frustrez ca ba are bateria prea mica, ba procesorul nu stiu cum, camera bla bla bla...
Problema e cu softul

#692
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
Legat de incarcare si ascultare muzica in acelasi timp mi-am comandat asta: Link

Attached File  USB-C.jpg   1.71K   5 downloads

#693
paulica40

paulica40

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.11.2015
Va salut. Al meu LE PRO 3 LEX 720 a facut upgrade la EUI 5.9.028s acum cateva luni si de atunci nu mai am GOOGLE PLAY. Am instalat aplicatii si jocuri de pe APTOIDE dar nu mai functioneaza Google Play Ce e de facut? Telefonul nu are ROOT

#694
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005

View Postpaulica40, on 14 iulie 2018 - 11:26, said:

Va salut. Al meu LE PRO 3 LEX 720 a facut upgrade la EUI 5.9.028s acum cateva luni si de atunci nu mai am GOOGLE PLAY. Am instalat aplicatii si jocuri de pe APTOIDE dar nu mai functioneaza Google Play Ce e de facut? Telefonul nu are ROOT
Nu stiu daca mai poti sa instalezi alt ROM, din cate am inteles au blocat bootloader-ul !
intrebarea e daca ai TWRP instalat si poti intra in recovery mode. Daca poti atunci instalezi din nou serviciile google. trebuie sa alegi ARM64 -android 6 - varianta nano si ii faci instal din TWRP.
Bineinteles ca mai intai trebuie sa stergi vechiile servicii google. (pentru asta iti trebuie si root)

View Postremus2509, on 12 iulie 2018 - 10:37, said:

Apropo de Power bancul ala, am citit ca se încarcă în 7 ore  nu este cam mult? Și dacă telefonul este pe descarcat, și este băgat în Power banc și el, tot descarcat, se încarcă amândouă prin mufă usb C? Și cum asculți muzica pe fir dacă este la încărcat? Are doua mufe tip c?
1. nu se incarca in 7 ore ... cam la fel ca telefonul
2. da se incarca amandoua deodata dar ca timp iti va lua dublu (probabil in acest caz ajungi la cele 7 ore )
3. powerbank-ul are o singura mufa de alimentare/semnal audio ... daca pui telefonul la incarcat in powerbank poti sa bagi castile in mufa powerbank-ului si sa asculti muzica.(telefonul se incarca din powerbank si asculti si muzica in acelasi timp; evident ca nu poti sa asculti muzica in timp ce vrei sa incarci si powerbank-ul si telefonul.
4. daca vrei sa asculti muzica in timp ce iti incarci telefonul iti trebuie o mufa split ca cea din poza:Attached File  mufa.jpg   33.03K   1 downloads

#695
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
Multumesc mult sa vad daca gasesc pe aliexpres si ptr varianta mea x722 un power banck de asta

#696
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005

View Postremus2509, on 15 iulie 2018 - 10:48, said:

Multumesc mult sa vad daca gasesc pe aliexpres si ptr varianta mea x722 un power banck de asta
Ti-am dat link intr-un post anterior ( aici ) pentru powerbank. Exact pentru modelul tau n-o sa gasesti. Dar cum telefoanele noastre sunt asemantoare ce mi-am luat eu ti se potriveste si tie.
Powerbank-ul e pentru alt model de telefon (Letv Le 2) dar m-am uitat la dimensiuni si sunt foarte apropiate ... am studiat problema in amanunt si mi-am dat seama ca ar trebui sa se potriveasca si la mine.

#697
predatus

predatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.05.2004
Nu stiu cine zicea ca stock e cel mai stabil, dar ce va pot spune e ca folosind ROM-ul original (EUI) am avut parte de:
- notificari pierdute (sistem mananagemt agresiv al aplicatiilor) - am facut setari de m-am plicitisit si tot nu primeam notificari
- probleme cu semnal - asta e cea mai grava - pierdute apeluri sau mesaje
- conectare cu dificultate la PC; cablul de date nu poate fi folosit cu extensie de cablu USB

Pus un ROM bazat pe Android 7 si a fost super.
Dupa care am pus unul bazat pe Android 8 (AICP cred) si am o viata a bateriei fantastica - de abia pot spune ca am 4000mAh.
Singura chestie care am observat-o: conectarea din prima la bluetooth-ul masinii e uneori problematic. In rest, totul e ok.

In aceste conditii, telefonul devine o alegere foarte buna. Sau nah, din ce stiu e...poate mai e vreun Snapdragon 820 cu vreo 100$ si nu stiu eu. Posted Image


De fapt, ce alt telefon super bang-for-the-buck mai exista acum pe piata?

Edited by predatus, 20 July 2018 - 14:33.


#698
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
Probabil ca nu mai gasesti telefon asa potent sa se apropie de asta si la un super pret.

#699
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Urasc telefonul asta, se incapataneaza sa functioneze impecabil, pur si simplu nu vrea schimbat.

#700
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
am schimbat aseara folia de sticla care se sparsese si m-am uimit ce ecran bun poate sa aiba telefonul asta. Din pacate cand pui folia se impute treaba si revii la mediocru. Nu inteleg de ce nu fac si ei o folie de sticla mai buna. Chiar daca e mai scumpa.

#701
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Cat 2 dolari ai dat pe ea ?
Alea bune sar de 10 usd.

#702
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
Eu unul am renuntat la folie ... asta e! Incerc sa fiu cat mai atent cu el si sa ma bucur de ecran asa cum e el . Pana acum nici o zgarietura .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate