Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Banda Led+ Senzor Miscare

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
bulletron

bulletron

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.08.2008
Salut ,
Am o idee pentru un mic proiect de luminare al unui hol destul de întunecat din apartament ( degețelele mele mici nu mai rezista la aventurile nocturne), cum nu ma pricep prea bine la electrica sper sa ma sfătuiți putin.

O sa am nevoie de http://www.iluminat-...df=fisa-tehnica + http://www.iluminat-...-m-exterior-12W ( sau ceva similar) + Sursa de alimentare LED 12W .
Din câte vad ordinea de montaj ar fi Senzor IR -> Sursa Alimentare-> Banda ( ~1.5m).
Senzorul nu are conectori de nici un fel doar cabluri.

Ma gândeam sa nu blochez o priza permanent cu un ștecher și sa leg cablurile în spatele prizei; Daca fac montajul corect exista vreun pericol? Tot sistemul ar fii permanent sub tensiune. Sau mai bine sa ii pun un stecher sa pot deconecta banda + restu oricând?

Daca am spus vreo tâmpenie corectati a.( nu fac reclama la site-ul respectiv era doar primul la îndemâna cu un senzor cu fisa tehnica.....ma rog semi fisa tehnica )

#2
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Ai doua variante. Una, gasesti ce vrei tu gata facut. Doi, decat banda, mai bine lampi cu senzor si led, alimentate cu baterii. Asa nu mai ai nevoie de priza, fire, etc. Pur si simplu o lipesti unde ai nevoie.

#3
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,148
  • Înscris: 05.12.2002
Nu ai becuri deloc acolo?
Poti pune asa ceva: http://www.ledled.ro...nzor-de-miscare
E primul rezultat, cu siguranta exista si variante mai bune.

Edited by Alice, 21 September 2016 - 14:29.


#4
marco71

marco71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 23.11.2004
... sau doar o dulie cu senzor de miscare si pastrezi becul existent (intrerupatorul lui va sta tot timpul pe ON -aprins)

#5
bulletron

bulletron

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.08.2008
ideea e sa ofere si o lumina de accent + e un proiect DIY. Pana acum toata lumea a dat numai raspunsuri offtopic, nu cautam o alternativa ci o parere legata de ce am scris in primul post.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate