Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Backu-up box Fronius
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 

Laptop-ul nu mai functioneaza.

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
AlexandruRaboj

AlexandruRaboj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.09.2016

View PostAwkwardMe, on 16 septembrie 2016 - 15:19, said:

Hd tune raporteaza ca totul este ok. Iar hdd-ul are doar 4000 ore lucrate, cred ca l-ai tinut in vitrina Posted Image
Nu chiar :))

#20
AlexandruRaboj

AlexandruRaboj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.09.2016
Întrebarea mea este de ce se misca foarte greu laptopul si hdd sta 100% procesorul 1% si rami 35 % constant , săptămâna viitoare schimb hardul si gata.Si mai am o inteebare , daca cumpăr un hdd sat a 2 7200 rpm o sa fie bun sau tot 5200rpm trebuie sa iau , nu vreau sa il iau degeaba si sa nu meargă , bănuiesc ca daca iau de 7200 rpm performanta o sa fie mai mare , nu?

Attached Files


Edited by AlexandruRaboj, 16 September 2016 - 16:11.


#21
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Nu-ti lua hdd, mai bine un ssd. Chiar si unul modest ar fi mult mai ok ca un hdd. Ce buget ai?
Inainte sa faci achizitia fa un stress test pentru fiecare componenta, macar 30 minute. . .ca sa nu irosesti banii pe o ruginatura :D

#22
AlexandruRaboj

AlexandruRaboj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.09.2016
Deocamdată am 250 lei ...nu e mult dar pentru hardul necesar este de ajuns

#23
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Poti sa-ti iei un ssd de 120Gb samsung, iar hdd-ul il bagi in locul unitatii optice.

Pana la urma te-ai uitat sa vezi ce proces iti tine hdd-ul la 100% ?
Sa nu fie japita de windows update.

#24
AlexandruRaboj

AlexandruRaboj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.09.2016
Dupa o perioada foarte lunga.... am ajuns la decizia de a cumpara un stick de 16 GB si sa instalez pe el Linux , totul merge ok .Intre timp am cumparat si un nou hdd , se misca perfect cu windows 10 , nu se mai blocheaza, nu mai face figuri , nu nimic. Concluzie HDD Vechi Defect , l-am dus si l-a un service si a spus ca nu poate sa ii faca nimic. Multumesc tuturor pentru ajutor. Posted Image Posted Image

#25
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 07.07.2008
HDD-ul ala poate fi folosit chiar daca nu poti pune pe el SO poti tine date care nu sunt asa de importante de exemplu filme, muzica etc. Sa nu il lasi la ei!
In majoriatea cazurilor HDD-ul obosit face probleme de genul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate