Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Amazon Echo - inceputul asistentului virtual din casa ta

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#199
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Setarea a fost facuta manual, in lista nu apare tv-ul (sau o aparea in chineza). In IHC merg perfect butoanele.  Cand ii dau cautare device, in program, nu verbal, Alexa il gaseste si ii pune iconita. Dar cand ii dau comanda, imi spune ca tv-ul nu raspunde.

Attached Files


Edited by bobocul, 21 February 2018 - 18:39.


#200
tocsic

tocsic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 08.09.2005
ai dat enable in IHC la voice sevices?

#201
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
? Are buton de enable? Unde? Ma duc pe Me - Voice service- Add voice service - tmall si Alexa- Alexa -Work with Alexa- si-mi da pasii de urmat . fara buton de enable

Attached Files


Edited by bobocul, 21 February 2018 - 21:21.


#202
Vladhlad

Vladhlad

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.12.2015
Spotify s-a lansat in Romania, merge perfect integrat cu Alexa, doar prin cont premium : 5 euro / luna.

#203
aalina

aalina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.10.2007
Buna seara dragii mei,
Sunt o ...mama de 50 de ani care tocmai s-a intors din US cu un echodot 2 Alexa, cu care as vrea sa ii fac o surpriza fiului meu.
Am reusit eu sa cuplez dracia... dar deocamdata inafara de schimbat de pe Fahrenheit pe Celsius si ceva sunete de ploaie, n-am avut succes cu altceva...
As vrea sa va rog pe voi, cine ar avea putin timp si ...rabdare... sa ma ajutati sa fac chestia asta sa cante , daca se poate gratis, sa aprinda/stinga luminile, tv-ul, si ce mai considerati voi ca ar merita..
...Nu sunt chiar batuta in cap...dar nici nu sunt prea departe....
Asa ca probabil s-ar putea sa nu inteleg chiar din prima!....Posted Image
Dar va rog frumos sa ma ajutati...

#204
tocsic

tocsic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 08.09.2005
1. să cânte gratis poți doar radio cu tunein,
pentru music unlimited e 4 lire cu card revolut sau 5 euro cu spotify premium.

2. să controleze tv-ul, aerul conditionat -iti mai trebuie un broadlink (mini-ul e perfect), costa cam 90 de lei pe olx sau in china, 170 pe emag.

3. pentru lumini iți trebuie becuri gen cele de la Xioami (varianta ieftina), 100 de lei un bec colorat, 300+ o aplică inteligenta, 150 o banda de leduri

4. pentru prize merge bine cu tp-link kasa - 130 de lei sau cu un sonoff sa faci un intreruptor dedicat. (40 de lei le olx, asta merge pus și la lumini).

gratis seteaza timere, efecte de foc, ploaie, de astea.


#205
aalina

aalina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.10.2007
Multumesc foarte mult Tocsic, ma gandeam eu ca s-ar putea sa imi raspunzi, am vazut cate ai scris aici pe forum...  O sa incerc sa "nu-ti iau toata mana" ...doar , poate, daca ai fi amabil sa imi raspunzi un pic mai detailat pe email. Am vazut ca avem amandoi yahoo. Multumesc inca odata!

#206
tocsic

tocsic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 08.09.2005
nu am ce sa mai detaliez (timp etc.). se cumpara device-uri care se integreaza cu Aexa, se da enable la skill si se folosesc.

concret, daca ai intrebari incerc sa raspund.

#207
cocioaba

cocioaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 20.07.2005
Buna seara .pe un broadlink am invatate , senzor A1 , tv ,aerul conditional , statia  audio . cateva becuri comandate in radio 433 ,care functioneaza din aplicatia IHC pe android . Alexa nu descopera decat TV , si o priza separata TP-Link .
Care sa fie cauza ?

#208
tocsic

tocsic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 08.09.2005
e skill-ul idiot. defineste aerul ca tv2 si vezi daca merge.

#209
Mihutm

Mihutm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 21.03.2018
As vrea comenzi in romana pt broadlink. Stie cineva cum se face?

#210
cocioaba

cocioaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 20.07.2005
A functional  ca  tv2  , dar  exista alta rezolvare ? , ca nu pot sa definesc toate aparatele ca fiind tv . imi trebuiesc si in 433

#211
tocsic

tocsic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 08.09.2005
altă rezolvare nu ai, scrie-le celor de la broadlink poate fac update la skill.

#212
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Eu am deja solutia de la Google de care sunt foarte multumit dar mi-am comandat un Echo dot 2, asa pentru copilul din mine... Nu ma multumesc doar cu review-urile de pe YouTube. Cam scumpisoare pe la noi... Abia am gasit la 265 cu tot cu livrare. Daca ar costa si la noi ceva mai putin si ar sti cateva comenzi in romana ar fi cadoul perfect. Abia astept sa pun mana pe jucarie!

#213
Mihutm

Mihutm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 21.03.2018
Functioneaza foarte bine Broadlink cu Echo Dot. Asta folosesc. Decat ca eu am vazut comandat in romana si nu se compara. Ideea e ca in romana poti comanda mai  multe aparate in acelasi timp. 200 euro costa partea de comenzi in romana. Mi se pare un pic cam scump.

Edited by Mihutm, 23 March 2018 - 15:23.


#214
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Daca ii zici Alexei ceva de genul "tell me more" citeste o pagina intreaga de wikipedia?! Vad ca al meu Google Home nu vrea sa faca asta sau nu stiu eu cum sa-i comand

#215
Mihutm

Mihutm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 21.03.2018
Eu folosesc Echo Dot doar pentru muzica si sa comand Broadlink.

Edited by Mihutm, 24 March 2018 - 08:55.


#216
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Toate alea mi-au mers pe dos astazi acum dracia asta de ce nubo vrea sa se configureze?! De faza asta nu trece!
LE
Imi vine sa o sfaram! E nevoie de vreun VPN ceva?! Daca da n-am stiut de am cumparat. Cont pe amazon am demult; am mai cumparat de pe amazon uk cate ceva.

Edited by Fuserisk, 24 March 2018 - 20:21.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate