Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Oferta portare Digi Mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View PostAnnoying, on 16 septembrie 2016 - 11:18, said:

Tu îți suni "colaboratorii" de pe cartela unui prieten? Așa mare "afacerist" ești tu?
tu asta ai inteles? mai citeste o data, casca ochii bine la ce am scris

View Postdanutz1, on 16 septembrie 2016 - 11:26, said:

E businessman care imprumuta cartela Digi de la prieteni sa isi sune colaboratorii Posted Image
vad ca aveti orbul gainilor amandoi asa ca nu mai insist

iata stimati ''ascultatori'' cum abonatii digi invartesc cuvintele astfel incat sa iasa cum doresc ei
exact ce ziceam mai sus: e zi de plata? nu ati facut norma de posturi luna asta? Posted Image

Edited by maiorukaki, 16 September 2016 - 11:58.


#38
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postdanutz1, on 16 septembrie 2016 - 11:26, said:

E businessman care imprumuta cartela Digi de la prieteni sa isi sune colaboratorii Posted Image
  Cand avea Digi il chema @popescumarian
  Vestitul @skplayer...vestit in stii tu ce ;)
  Cateodata se incurca in minciuni :)

#39
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014

View Postmaiorukaki, on 16 septembrie 2016 - 11:04, said:

2. nu am nici un nr. de digi in portofoliu (m-am lecuit de mult

De pe care cartelă ziceai că ai încercat să îți suni "colaboratorii"?

Edited by Annoying, 16 September 2016 - 12:03.


#40
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postmaiorukaki, on 16 septembrie 2016 - 08:46, said:

a trebuit sa imi sun colaboratorii pe numerele de pe alte retele

View Postmaiorukaki, on 16 septembrie 2016 - 11:04, said:

1. cartela pe care am sunat ieri si de pe care este facut testul de viteza de mai sus nu imi apartine (testul de viteza e facut de pe telefonul unui prieten si de pe cartela lui);
A trebui sa ii suni de pe alte retele pentru ca nu functiona Digi.
Stim, e cartela imprumutata de la un prieten ca sa vezi cum mai e cu Digi si daca tot ai imprumutat-o ai zis sa iti suni si colaboratorii.
Si fiinca nu a mers, normal ca ai apelat de pe Vodafone unde ai nelimitat national si 6 (SASE, VI, 0110) GB trafic cu 9,68 euro (noua virgula saizeci si opt euro; XIX,LXVIII euro).

Edited by danutz1, 16 September 2016 - 12:22.


#41
Lenel

Lenel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.08.2016

View Postmaiorukaki, on 16 septembrie 2016 - 08:46, said:

viteze zona obor/ mosilor ...
Viteza de acum cateva minute, in mijlocul casei, la etajul 2, intre alte blocuri de beton de 10 etaje, Bucuresti, Drumul Taberei. Este off-topic dar corelat cu discutiile din aceasta sectiune.

N.B. vitezele se duc inspre si depasesc 7-10 Mbps down si sre 5-7 Mbps up. Mentionez ca vitezele din screenshot sunt cu telefonul la fereastra.

Dupa cererea de portare efectuata pe 14.09. (de la Vodafone la Digi), cu toate ca trebuia sa achit factura VF prin direct debit pentru mai multe terminale (pe aclasi cont) dupa 20.16, am achitat intr-un magazin VF factura.

Azi 16.09, aproximativ pe la orele 10:00, SIM-ul era deja portat, reusind sa initiez si sa primesc apeluri din reteaua Digi (si SMS - e drept ca n-am incercat inca din strainatate sau apeluri de la SIP-uri). Deja fostul nr. VF este in contul Digi Care, înlocuind numarul Digi temporar.

Attached Files


Edited by Lenel, 16 September 2016 - 13:03.


#42
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Care-i treaba cu aceste imagini?
Da, cred ca e o poza facuta la poza maiorului cu testul din fata monitorului.
Bine gandita replica :)
Attached File  IMG_20160916_134003.jpg   377.15K   63 downloads Attached File  20160916_093942.jpg   234.58K   61 downloads

Edited by danutz1, 16 September 2016 - 13:17.


#43
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Doamne cum pot unii sa divagheze
Domnule dacă ai semnal sa fii sănătos
Spuneam ca rețeaua asta nu e ptr toată lumea
Da ești fericit cu cât plătești și cu semnalul pe care îl ai sa fii sănătos

#44
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postdanutz1, on 16 septembrie 2016 - 13:11, said:

Care-i treaba cu aceste imagini?
Da, cred ca e o poza facuta la poza maiorului cu testul din fata monitorului.
Bine gandita replica Posted Image
Attachment IMG_20160916_134003.jpg Attachment 20160916_093942.jpg
Targu Mures, centru...
Attached File  Digi_IMG_20160916_154359.jpg   165.78K   73 downloads

#45
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Culmea zgarceniei : sa ai Optim Nelimitat si sa dai bip-uri !

#46
Lenel

Lenel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.08.2016

View Postmaiorukaki, on 16 septembrie 2016 - 14:31, said:

Doamne cum pot unii sa divagheze...

Domnule maior! Sunt ”biban” si nu pot sa dau Like This, ca va dadeam. Dar chiar asta e ideea. Daca esti multumit sau nu.
Si sa fie sanatosi si cei multumiti de cat dau si ce primesc la Orange, Vodafone, Telekom etc., ca doar nu ne certam - discutam.

#47
valiSb

valiSb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 02.08.2016

View PostGsmWorld, on 14 septembrie 2016 - 19:13, said:

Cred că sunt angajați pe la parteneri Orange /Vodafone care pe lângă că nu prea mai știu ce e ăla un bonus la salariu, li se flutură concedierea,  iar cum intelectul nu îi ajută să mai convingă puținii oameni rămași nehotărâți,  vin să arunce cu noroi în rivalul nr1
Ai dreptate,asa este.Am multi colegi de serviciu care s-au portat fiindca cei de la vodafone si telekom sunt niste nesimtiti,in special orange-ul care nu stie sa aprecieze clientii vechi.Fac oferte foarte bune clientilor noi.Mai am putin si am sa ma portez si eu,ca aici in Sibiu nu am auzit pe nimeni sa se planga de Digi.

#48
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005

View Postmaiorukaki, on 16 septembrie 2016 - 14:31, said:

Doamne cum pot unii sa divagheze
Domnule dacă ai semnal sa fii sănătos
Spuneam ca rețeaua asta nu e ptr toată lumea
Da ești fericit cu cât plătești și cu semnalul pe care îl ai sa fii sănătos
In sfarsit o postare rationala. Felicitari!
Intrebare: care retea este pentru toata lumea?

#49
Lenel

Lenel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.08.2016
Reiterez, cu alte cuvinte. Pentru utilizatorul obisnuit, care doreste sa vorbeasca la telefon si sa acceseze internetul mobil pentru un e-mail, Viber, Skype sau un cloud, raportul pret calitate la Digi este ”the best money can buy”.

Nu sunt angajat Digi - nici macar nu sunt angajat. Dar, in plus afirm cu convingere:
-platind la Digi aproximativ 150 lei/luna;
-cu 5 telefoane cu trafic nelimitat in tara si 3000 minute in retelele din Europa care ma intereseaza;
-plus 10 GB net pe fiecare terminal in 3G si 15 in 4G;
-plus 1 SIM de date cu 5 GB in 3G;
-cu DDNS asigurat de firma. Pentru cine nu stie, tastând o adresa de genul www.numele-meu.go.ro (user si pass) pot de unde din internet sa-mi vad resursele retelei de acasa (HDD conectat la router, imprimanta etc.). E drept ca aici ajuta si routerul Asus cu VPN, WOL si altele.;
-cu Digi cloud 50 GB gratuit (DigiStorage care permite contra cost si spatiu in cloud de 1 TB, in felii de 50 GB);
-cu Digi OnLine pe care pot sa vad stirile de la mai mute posturi oriunde ma aflu (in zona de acoperire) si respectiv TV1000 si DigiFilm;
-cu DigiOriunde - client SIP prin care pot initia apeluri telefonice conectat fiind la retele WiFi sau telefonice (se pot si primi de la alti clienti DigiOriunde);
-cu televiziune cu HBO, HBO2, HBO3, Cinemax, TV1000, DigiFilm (si altele care nu ma framanta, peste 100 canale, ca nu le-am numarat) pe 2 STB HD cu posibilitate de timeshifting cu HDD personal conectat pe USB;
-cu vitezele reale la internetul fix de peste 900/200 up/down;
-cu faptul ca in zona mea (si nu pot vorbi de altele) serviciile au cazut de 2 ori, timp de aproximativ 30 de minute in interval de 4 ani;
eu nu am gasit o oferta mai buna (PRET/CE PRIMESC).

Doar pentru telefoane (6 bucati) si internet mobil (dar doar pe 2 SIM-uri de date) plateam la Vodafone peste 300 RON.
Doar pentru 15GB 4G la Orange, plateam 70 lei.
Doar pentru TV (e drept in conditii similare cu 3 DVR), internet 500 si telefon fix (e drept si aici ca exista o aplicatie care-ti permite utilizarea lui pe Android - sa initiezi si sa primesti apel) plateam la UPC aproximativ 160 RON. Totalul ”doar” ajungea la peste 500 RON. Acum, dupa portare/reziliere platesc cu peste 350 RON mai putin si ma bucur chiar de optiuni si servicii suplimentare.

Si apropo, Daca voi gasi o oferta mai buna in viitor, voi migra fara reticente.

Nu sunt ”indragostit” sau ”client fidel” al niciunui provider! Dar nici nu urasc vreunul. Relatia mea cu providerul este strict mercantila.

#50
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 11.01.2007
Le-ai cam zis pe toate!

#51
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005
Si odata cu portarea facusi si un cont nou pe forum? Asa, de curiozitate.
In alta ordine de idei, ai primit tu 15GB in 4G?
Tin minte ca sunt 30GB. Si  netul este nelimitat, dupa traficul initial.
Si au CI-uri la TV, pentru cine foloseste. Si zeci de canale HD la liber si suta de canale Digitale la liber.
Si cele mai mici tarife in roaming, de ani de zile.

Si nelimitat pe fix in Europa. Si nelimitat pe fix si mobil in State, Canada, Israel.

#52
Lenel

Lenel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.08.2016
Nu.
Sunt client Digi de peste 8 ani!

Am renuntat la ei fiindca cele 4 telefoane achizitionatre cu reclama ca au internet, cum am ajuns acasa nu numai ca nu aveau internet, dar, de la RC mi-au spus ca exista internet doar in Zalau si Bihor (dupa multe reveniri si negocieri). Nu mai zic ca am fost sunat de o reprezentanta RC Digi care ma intreba ”de unde am eu numarul” pe care chiar ea ma suna!  Numar ”rupt” dintr-un SIM absolut nou, sigilat. Nu am putut rezilia contractul cu ei din cauza ca nu eram client Digi! Lucruri anormale, dar care nu sunt specifice Digi. Aceste probleme le gasiti la toti providerii!  Daca vreti, cu toate ca este off-topic va pot povesti epopeele mele cu absolut toti providerii! Glumesc - n-o sa postez aici.

Si daca vreti si chestiuni negative, va zic.
Cu toate ca platesc prin direct debit de la începuturi (la toti providerii), la Digi m-a deconectat pe motiv ca plata nu fusese inregistrata (termenul fiind 31 si 31, 01 si 02 fiind zile nelucratoare). Cu toate ca am confirmat telefonic plata, m-am trezit deconectat. M-au conectat inapoi in 10 minute.
Am renuntat la DD si platesc on line. Plata de luna trecuta nu a fost debitata de Digi si ulterior, dupa mai mult de o luna (adica in luna curenta), m-am pomenit cu minus in contul curent pe care il tin pe 0 si respectiv nu are posibilitate de descoperire de cont! Era vorba de acea plata nedecontata, si care s-a solicitat ulterior bancii mele!

AM revenit acum 3 ani la Digi, partial. Acum 1 luna am trecut cu toate cele la ei, renuntand la toate contractele la alti provideri - si aceasta treptat! Inca mai am 2 la Vodafone, dar, unul se va dezactiva in curând.
Contul, este facut fiindca doream sa descarc ceva dintr-o alta arie!

Oricum, traiasca teoria conspiratiei!

Si scuze, Ai dreptate, netul este de 30 GB in 4G!

Dar nelimitat nu este la nici un provider! Orice scadere de viteza sub 1-3 Mbps download si 1 Mbps upload eu il consider limitare/taiere drastica.

Si o alta completare. In zona Fieni, unde spuneam ca de curând este semnal voce si nu sunt date - conform site Digi - datele exista si te poti conecta la internet, dar, vitezele sunt mici, mici, ca la Lidl.
Acum poti sa vezi o pagina WEB iar peste doua minute nu.

Or fi totusi date ”nelimitate” dar reduse ca viteza?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate