Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Oferta portare Digi Mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013

View PostvaliSb, on 14 septembrie 2016 - 12:34, said:

In Sibiu nu am avut probleme cu semnalul in Digi,si nici prietenii care sunt in aceasta retea.Si unde nu am avut semnal in Digi,nu avea nici portocala si nici vomafone.
Mda, prin orase e OK. E mai greu cand esti intre ele. Cel putin zilele trecute a fost jale.

#20
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postrevillz, on 14 septembrie 2016 - 12:52, said:

nesimtit esti tu si cu ei ca dau telefoane de toata jena gratis si pe alea cat de cat bune cer avans de 70-80%.
Tu nu intelegi ca nu sunt gratis?
Pe langa faptul ca sunt de toata jena, iti mai cer si bani pe ele.
Mai mult de atat, dupa ce ca telefoanele sunt de toata jena, nu au nici bunul simt sa-ti dea macar o husa sau o folie.
Ca sa nu mai vorbim ca nu ofera nici asigurare in caz de pierdere sau furt. Nesimtire pe fata.



Psss, liniste.
Orange_Helper spioneaza discutiile.
Urmeaza imediat o contraoferta de la Orange.
Iphone 7 gratis la abonament de 99,99 euro.

16 user(s) are reading this topic
7 members, 9 guests, 0 anonymous users
danutz1, VladutzU2013, un_dac, Strike, FireSky, cald, Orange_helper

Edited by danutz1, 14 September 2016 - 13:10.


#21
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View Postrevillz, on 14 septembrie 2016 - 12:52, said:

nesimtit esti tu si cu ei ca dau telefoane de toata jena gratis si pe alea cat de cat bune cer avans de 70-80%.
Mda, jenant de nesimtiti...la astea sub 2100 de lei cer doar 50% avans, in timp ce la restul cer 60-70%...jenant.Posted Image
Stii ceva? Ia mergi la concurenta, unde ai telefoane adevarate pe gratis...la abonamente de 50-60Euro care de-abia ajung sa aiba beneficiile unui abonament Digi extrem, extrem de scump la 5 Euro.
Acolo nu platesti decat de 2 ori valoarea de piata a telefonului (valoarea din momentul cand semnezi contractul, nu cand se incheie perioada minima contractuala).

Si gata! Ma opresc din off-topic si dau unsubscribe la subiect.

Edited by Hider141, 14 September 2016 - 13:15.


#22
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
Comunicat de presa pe tema ofertei: http://www.rcs-rds.ro/comunicat?id=532

#23
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Si care-i oferta ? Ca poti lua un telefon 4G fara avans ?

#24
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Da. Au cateva petarde cu avans sub 120 de lei care se compenseaza cu sumele cadou de la ei.

#25
superdigital

superdigital

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,031
  • Înscris: 12.02.2008
nu stiu de ce unii nu accepta realitatea.oferta la telefoane e de toata jena,nu prea ai ce comanda.

#26
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Normal, majoritatea sunt depasite.
Cine sa cumpere S7, iPhone 6 sau Huawei P9 cu preturile lor exagerate si "cadouri" de cativa zeci de lei?

#27
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
Cred că sunt angajați pe la parteneri Orange /Vodafone care pe lângă că nu prea mai știu ce e ăla un bonus la salariu, li se flutură concedierea,  iar cum intelectul nu îi ajută să mai convingă puținii oameni rămași nehotărâți,  vin să arunce cu noroi în rivalul nr1

#28
THE BOSS

THE BOSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 01.10.2005
Sal, am 4 abonamente optim nelimitat, am abonament la tot ce exista la RCS-RDS, TV, net, telefonie. Maine vreau sa portez un numar din V tot pe factura mea, imi spuneti daca ma incadrez in vreo reducere, ceva? Precizez ca tot optim nelimitat as vrea si cu un telefon, ca din cate am inteles Alcatel One Touch 2001X nu merge in reteaua Digi.
Mentionez ca ultima factura (cu asta expira abonamentul) la V inca nu a fost achitata, cand ma sfatuiti sa achit, inainte de portare sau dupa?
Mersi

#29
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Eu am făcut portarea unui număr din Vodafone la ei, pe data de 13- ieri am fost anunțat că se face, dar nu s-a mai făcut, în sfârșit numai contează acest lucru.
  Ideea este că eu făcând pe 13, nu am "prins" această ofertă sau poate exista și nu mi s-a spus și astfel am apelat la cealaltă și anume cele cu voucherul- la mine a fost în valoare de 250, care v-a fi folosit pentru achiziționarea unui telefon( am dat comandă și probabil când se topește zăpadă îl primesc). Singurul inconvenient fiind că a trebuit să prelungesc cu încă 2 ani toate serviciile de la ei. Dacă mai așteptam o zi, prindeam oferta asta și nu mai eram obligat să prelungesc, probabil, toate serviciile.
   Tu, probabil, la cei ai vei primii în jur de 150-170 lei( vouchere) + oferta actuală . Vezi că ei au oferta 1 și oferta 2. Eu am ales oferta 2 pentru că avansul poate fi și 50% din valoarea telefonului și astfel poți plătii avansul doar din bonusurile, pt un telefon destul de bun.
   PS: Eu am plătit factura la Vodafone( trebuie să fii la zi) și din ce am înțeles îmi mai vine o fracție ( zilele până la portare) care va fi plătită tot către Vodafone)

Edited by matyred, 16 September 2016 - 07:47.


#30
Lenel

Lenel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.08.2016

View Postsas1975, on 14 septembrie 2016 - 12:04, said:

Pacat ca are semnal de ca.at.

Sunt client Vodafone, am fost Dialog/Orange, Zapp, Cosmote/Cosmorom. Sunt si client Digi. Telefoane Dual SIM.
Am avut/am routere mobile cu Vodafone, Orange și Digi.

Este adevarat ca cel mai prost semnal era la Digi (acoperire mica, date ioc si viteze mici, mici, ca la Lidl).
De catva timp insa, vitezele reale la date in Bucuresti 3G, H+, și LTE sunt foarte bune la Digi si comparabile cu cele ale Orange si Vodafone. E drept ca pe LTE Digi nu-i egaleaza, dar, totusi, vitezele sunt suficient de bune pentru un streaming TV la calitate super OK pentru un mobil sau tableta.
Mai mult, pe trasa Targoviste - Sinaia au fost instalati cativa stalpi Digi care, pe mine m-au facut sa trimit si parintilor si socrilor telefoane cu SIM Digi. Inainte, in zona respectiva singurul telefon cu semnal OK era Zapp, ulterior avand semnal ceilalti, cu exceptia Digi.

De aproximativ 1 luna, este si semnal Digi (voce 3G si inca nu date), si, pentru mine este OK sa-i pot face soacrei cadou un telefon cu abonament platit de mine (3 EUR), cu care poate vorbi oriunde (Romania, Spania, Italia, Germania unde are copii). Mai mult, probabil datorita incarcarii stalpilor  din zona, atat Vodafone si Orange in special, ca la Telekom nu stiu, probabil si din cauza semnalului, fluxul de voce se intrerupe si trebuie sa iesi in curte sa te auda corespondentul. La Digi, care momentan are in zona doar cativa clienti, acest lucru nu se intampla.
Eu sunt multumit de raportul pret/calitate oferit de Digi si, am portat 2 numere de la Vodafone in reteaua lor, reziliind alte 4 de la Vodaone.

#31
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
viteze zona obor/ mosilor (daca cineva are impresia ca poti sa faci stream tv cu vitezele astea...) in atasament (test facut azi 16.09.2016 aprox. ora 9:40)
ieri, zona dristor, mc donalds, plina strada) digi nu functiona nici macar pt. apelurile de voce; a trebuit sa imi sun colaboratorii pe numerele de pe alte retele
asa ca ce sa mai vorbim? sa avem rabdare? lumea e intr-o completa miscare, e nebunie acolo si noi/ inclusiv cei care sunam pe digi trebuie sa avem rabdare? pe banii celor care platesc? pai platim sa aibe rabdare? nu... platim un serviciu, indiferent ca e mult putin (aici digi si-a asumat-o cand a ales sa ofere niste servicii la preturi mici) si aavem pretentia ca acel serviciu sa functioneze
cum sa construim viitorul? avand rabdare? si tutun???
consider ca digi deocamdata e pentru copii si pentru oamenii entuziasti care vor sa testeze reteaua sau sa se laude ca digi ofera la pret de nimic minute nelimitate si net mult (cu care de obicei nu prea poti sa faci nimic)

Attached Files


Edited by maiorukaki, 16 September 2016 - 08:48.


#32
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Dupa ce ca te-ai spurcat cu Digi, nici nu vrei sa te cureti.
Spui ca e pentru copii. Se vede ca esti si tu printre ei.

Edited by danutz1, 16 September 2016 - 09:08.


#33
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014

View PostTHE BOSS, on 15 septembrie 2016 - 19:39, said:

Sal, am 4 abonamente optim nelimitat, am abonament la tot ce exista la RCS-RDS, TV, net, telefonie. Maine vreau sa portez un numar din V tot pe factura mea, imi spuneti daca ma incadrez in vreo reducere, ceva? Precizez ca tot optim nelimitat as vrea si cu un telefon, ca din cate am inteles Alcatel One Touch 2001X nu merge in reteaua Digi.
Mentionez ca ultima factura (cu asta expira abonamentul) la V inca nu a fost achitata, cand ma sfatuiti sa achit, inainte de portare sau dupa?
Mersi

Te rog sa ma contactezi prin PM si sa mentionezi codul client si numele titularului sau adresa completa.

#34
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
vad ca unii oameni comenteaza aiurea in tramvai (probabil/sigur sunt platiti si mai fac si ei de o scobiotoare, o maslina, o hartie igienica, ceva de la digi) asa ca sunt nevoit sa fac unele precizari:
1. cartela pe care am sunat ieri si de pe care este facut testul de viteza de mai sus nu imi apartine (testul de viteza e facut de pe telefonul unui prieten si de pe cartela lui);
2. nu am nici un nr. de digi in portofoliu (m-am lecuit de mult Posted Image ); probabil cand o sa am semnal decent prin zonele in care umblu le voi mai da o sansa. pana atunci.

#35
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014

View Postmaiorukaki, on 16 septembrie 2016 - 08:46, said:

ieri, zona dristor, mc donalds, plina strada) digi nu functiona nici macar pt. apelurile de voce; a trebuit sa imi sun colaboratorii pe numerele de pe alte retele

View Postmaiorukaki, on 16 septembrie 2016 - 11:04, said:

1. cartela pe care am sunat ieri si de pe care este facut testul de viteza de mai sus nu imi apartine (testul de viteza e facut de pe telefonul unui prieten si de pe cartela lui);

Tu îți suni "colaboratorii" de pe cartela unui prieten? Așa mare "afacerist" ești tu?

#36
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
E businessman care imprumuta cartela Digi de la prieteni sa isi sune colaboratorii Posted Image

Edited by danutz1, 16 September 2016 - 11:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate