Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 

Ce iti poate asigura statul englez in cazul in care esti gravida si nasti in uk?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,747
  • Înscris: 26.08.2008

 Valentina_g93, on 04 septembrie 2016 - 21:38, said:

  A fost pusa in primul rand pentru doresc sa.i ofer copilului meu ce e mai bun nu sa traiasca intr.o tara de nimic.  
Muncesti / munciti pentru ca sa ii puteti oferi "ce e mai bun".
Statul [nici un stat] nu iti va oferi destul cat sa satisfaci acel "ce e mai bun".

#20
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015

 Valentina_g93, on 04 septembrie 2016 - 21:42, said:

Multumesc celor care au raspuns frumos!Si multumesc pentru sfaturi!!!
Iar cei care nu stiti ce sa vorbiti :mare iti e gradina Doamne
Totusi, tara de nimic e reprezentata de cei pe care ii intrebi.

#21
WhatNot

WhatNot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.02.2011
Un bilet intors pentru Romania. Tocmai pentru chestii de genul asta au votat englezii iesire din UE.

#22
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Poate incerci sa apelezi la un Citizens Advice Bureau local sau te informezi de pe site-ul indicat la postarea #6 - in ceea ce priveste beneficiile.
Pentru partea medicala, ai site-ul NHS-ului unde se gasesc informatii despre sarcina si serviciile oferite (in antenatal, postnatal etc).

#23
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,834
  • Înscris: 07.06.2014
este ultimul avertisment care il dau colegilor care au mancarimi la taste. reveniti ontopic.

#24
blade0blade

blade0blade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 29.09.2015

 Valentina_g93, on 04 septembrie 2016 - 21:38, said:

Domnule intrebarea mea nu a fost pusa prosteste sau din alte tampeni pe care le gandesc alte persoane.
A fost pusa in primul rand pentru doresc sa.i ofer copilului meu ce e mai bun nu sa traiasca intr.o tara de nimic.

Scumpa draga, copilului tau trebuie sa ii oferi tu un viitor, nu o tara ! Asa ca pune mana la munca, lasa beneficiile ! V-ati invatat dracu doar sa cereti !!! E bine ca ai ajuns in UK sa stergi babe la cur. Ti-ai implinit visul !!!

PS: imi asum warning point-urile, dar cand vezi atata IPOCRIZIE ! E uite, ca noi ii oferim copilului nostru un viitor in tara asta de NIMIC ! Si inca unul bun, cu o educatie buna ! Si platim pentru asta. Nu ne da statul nimic. ! Mai fa 2 3 copii acolo, fa-te de 120 de kile, si gata. VISUL TAU ! TARA VISURILOR TALE.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Fcb9C8GNbx4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by blade0blade, 05 September 2016 - 09:34.


#25
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004

 blade0blade, on 05 septembrie 2016 - 09:30, said:

Scumpa draga, copilului tau trebuie sa ii oferi tu un viitor, nu o tara ! Asa ca pune mana la munca, lasa beneficiile ! V-ati invatat dracu doar sa cereti !!! E bine ca ai ajuns in UK sa stergi babe la cur. Ti-ai implinit visul !!!
Si vrea sa ii ofere un viitor in tara in care e. Poate e director de banca, nu stergatoare de babe la fund, nu ca ar fi relevant. A intrebat ce beneficii are acolo, nu a cerut parerile personale ale bagatorilor de seama.

#26
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,035
  • Înscris: 20.12.2007
Mi se pare irelevant dacă este menajeră sau corporatistă .
În ambele situații răspunsurile sunt la autoritățile tării respective.
Postând aici, își asumă ironiile membrilor.

Pentru initiator, la un singur search pe google, care durează infinit mai putin decat deschiderea unui topic, ai fi aflat tot ce te interesa :
http://www.acteuk.co...ati-nascut.html
https://noiromani.co...i-pentru-copil/
https://noiromani.co...erea-in-anglia/

#27
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

 pasilla, on 04 septembrie 2016 - 21:39, said:

Cand implinesti 5 ani de locuit in Uk, poti sa obtii drept de rezidenta permanenta. Atunci ai un statut stabil si te poti gandi sa ai un copil.
In 2018 , UK va iesi din UE si nu se stie daca va mai fi valabila chestia cu cei 5 ani.
Ar trebui sa stergi postul tau ca e total aiurea si o confuzeaza inutil pe initiatoare.
Nu trebuie sa stai 5 ani ca sa iei benefits, de fapt deja cineva a pus un link de pe siteul guvernului si scrie clar ca e vorba doar de 3 luni de asteptare.
ce rezidenta permanenta? Dupa 5 ani poti aplica pt cetatenie.
Poti avea deci un copil dupa 3 luni, nu dupa 5 ani.
Sint prea multe chestii aiurea in postul tau de 2 randuri ca sa poata fi acoperite.

 BlueKing-69, on 04 septembrie 2016 - 22:58, said:

Muncesti / munciti pentru ca sa ii puteti oferi "ce e mai bun".
Statul [nici un stat] nu iti va oferi destul cat sa satisfaci acel "ce e mai bun".
Munceste, munceste, doar ca nu aici in ro. Statul da ajutoare pt copii si in ro (alocatie si altele), pana la 18 ani.
Sau tu nu o sa ii ridici pt ca nu vrei "de la stat"?

 Arianna-D, on 05 septembrie 2016 - 00:50, said:

Poate incerci sa apelezi la un Citizens Advice Bureau local sau te informezi de pe site-ul indicat la postarea #6 - in ceea ce priveste beneficiile.
Pentru partea medicala, ai site-ul NHS-ului unde se gasesc informatii despre sarcina si serviciile oferite (in antenatal, postnatal etc).
Acesta este cel mai bun sfat. Citizens Advice Bureau te ajuta si este in fiecare oras.

Totusi, pana nu esti inscrisa la GP, intrebi degeaba, e bine sa te inscrii cat mai repede. Apoi ii spui GPului ca vrei sa faci un copil si te va sfatui ce si cum, iti va da vitamine pre-natale etc
Si nu ai mentionat daca ai un job sau nu.

#28
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Ba da,scrie ca lucreaza din Mai.

#29
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,060
  • Înscris: 25.06.2007

 Rixthinna, on 05 septembrie 2016 - 14:07, said:

Daca asigura masa si casa Britanicii, hai sa nastem acolo!
Asta-i parere personala, sau ce?

 Rixthinna, on 05 septembrie 2016 - 14:07, said:

Or sa se scuture astia de cine nu au nevoie.
De ce nu ar avea nevoie de cineva care munceste legal si plateste impozite?

#30
king22114

king22114

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 02.10.2010
Salut,stiu ca sunt offtopic dar este careva care a mai aplicat recent pt rezidenta permanenta si cam cat dureaza procesul asta?

#31
king22114

king22114

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 02.10.2010
Am uitat sa precizez ca eu am aplicat pe 2august si taxa au luat-o din cont pe 4 si acun pe 4 septembrie am primit un email de la ei ,in care imi spune numaru de dosar si si ca aplicatia ar putea fii procesata in 6 luni. Iar daca ar dura mai mult o sa ma anunte. Acum daca este careva care a aplicat si a primit Rezidenta sa zica can cat a durat. Multumesc

#32
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

 MembruAnonim, on 04 septembrie 2016 - 21:37, said:

Cineva care lucreaza in Luton are prieteni acolo un cuplu, ea a nascut acum cateva luni si am auzit ca primesc o casa, doar pe perioada cat locuiesc in Regat. Asa am auzit, nu stiu daca e adevarat sau nu.

M-am c***t pe mine de ras la faza asta. Acu' o sa creada romanii ca pica pere malaiete in Regat.

Edited by Steetch, 06 September 2016 - 16:02.


#33
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015

 Steetch, on 06 septembrie 2016 - 15:59, said:


M-am c***t pe mine de ras la faza asta.
Or fi prosti aia mai, dar nici asa!

#34
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

 Rixthinna, on 06 septembrie 2016 - 16:02, said:

Or fi prosti aia mai, dar nici asa!

Exista locuinte sociale, dar trebuie indeplinite niste criterii. A nascut un copil nu e un criteriu.

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Steetch, on 06 septembrie 2016 - 15:59, said:

M-am c***t pe mine de ras la faza asta. Acu' o sa creada romanii ca pica pere malaiete in Regat.

Ai scutecel absorbant sau vine mamica sa te stearga la dosulet?
Asa am auzit, cei cu contract de munca primesc asta, nu am fost acolo sa cer detalii.

#36
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,834
  • Înscris: 07.06.2014
sper ca se inceteaza aici discutia offtopic, deja s-au luat masuri.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate