Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Obiective turistice supraestimate.

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Pai suntem diferiti si asta I bine :). Si noi am lasat masina acasa dar am inchiriat una in Germania ca fara masina eu nu pot. Cat despre restaurante, no i veni cu mancarea in traista :)


#56
bibi2014

bibi2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 24.05.2014
Praga, Parisul, Roma, Barcelona mi-au placut. Venetia - depinde mult cand te duci, eu am vizitat in aprilie si a fost ok. Lisabona mi se pare chiar subevaluat fata de ce ofera, inclusiv imprejurimile.

View PostVelaxa, on 02 septembrie 2016 - 19:21, said:

Păi mie Bulgaria sau România mi se par mai interesante decât Elveţia, în BUlgaria şi în România am diversitate dar nu am condiţii ca în Elveţia, dacă prin absurd mâine atât Bulgaria cât şi România s-ar renova şi ar avea nişte staţiuni de calitate clar ar fi peste Elveţia.
Nu daţi cu pietre, e o părere

Si eu gasesc Elvetia supraevaluata in ce priveste peisajele, despre frumusetea oraselor nu mai vorbesc. Conditiile sunt bune.

View PostSerafim606, on 02 septembrie 2016 - 19:22, said:

Romania are multe obiective turistice. Problema sunt cum ai zis si tu, conditiile. E mult prea scump pentru ce ofera. Daca s-ar mai ridica standardele sau cel putin sa scada preturile, ar fi altceva.

Mai ales litoralul.

#57
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postyonut_a, on 06 septembrie 2016 - 21:30, said:

daca e un oras mai mic nu inseamna ca automat e mai urat decat Parisul.

Cat despre cersetori , sa fim seriosi in Paris era plin, multi vorbeau si romana. Si pe langa cersetori in Paris mai era plin si de personaje dubioase de jucau alba neagra si alte rahaturi in timp ce altii te controlau la buzunare.

Eu m am simtit foarte bine tratat in Praga ... intradevar la hotel cam sictiriti receptionistii, da nici in Paris nu am dat peste altii mai ok. Ba chiar in Paris mi sa facut observatie sa nu mai ies cu cheia camerei din incinta hotelului ca de aia exista receptie.

In rest berea buna la Praga, strazile mai curate, obiectivele , asa putine, mai putin aglomerate

Cum naiba sunt puţine obiective în Praga, că nu-mi dau seama..

#58
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Comparativ cu Paris , Londra , Roma sunt putine obiective in Praga

#59
cristianc28

cristianc28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 27.01.2011

View Postbaliosss, on 02 septembrie 2016 - 19:38, said:

In decembrie e ok? Posted Image
Nu.

#60
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
In Barcelona am ajuns intr-o zi de septembrie prin 2008......am stat 2 zile dar as mai fi stat cel putin 2. Este un oras viu in care poti face orice....Pe harta de calatorii de pe TripAdvisor l-am salvat ca favorit .
In Praga am ajuns intr-o noapte de octombrie prin 2013. Am intrat in Piata Centrului Vechi si m-au luat prin suprindere muzica , oamenii , mirosurile (sunca de praga la rotisor , vin cald,etc)  ,calestile ,cladirile .....totul era oarecum magic. Parca m-asi fi intors in timp.....mi s-a parut spectaculos.

Pana acum supraestimate mi s-au parut Milano (nu si imprejurimile) si Loch Ness.

Edited by polizei, 14 September 2016 - 01:08.


#61
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/H5KeewsIG0M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Radu Banciu despre Barcelona 39:57

#62
sopo

sopo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 20.11.2007

View PostVelaxa, on 15 septembrie 2016 - 10:41, said:

Radu Banciu despre Barcelona 39:57

Asta-i ala care zice cu convingere maxima toate elucubratiile?  Hai sa nu transforman topicul in unul despre banciu!
Ma uitam si eu la el, dar de cand cu faza asta nu i-am mai acordat nici doua secunde din viata mea, am facut acum o exceptie sa vad ce zice despre Barcelona.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eFUB5OOD04I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sopo, 16 September 2016 - 10:20.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate