Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Comenzi terminale mobile Digi.Mobil.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
955 replies to this topic

#91
dyjay2004

dyjay2004

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 29.09.2008
Am primit xiaomi redmi note 3 pro în 3 zile. Ploiești,prin curier

#92
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 19.03.2006
fratele meu a primit  xiaomi redmi note 3 pro dupa o luna de zile Baia-Mare prin Fancurier

#93
aLLLx

aLLLx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 15.07.2006

View Postdan2014sv, on 17 septembrie 2016 - 14:38, said:

Philips s326 a primit cineva?
Pe 14.09.2016 am facut comanda, pe 19.09.2016 l-am ridicat din POP. Dar asta nu e o regula!

#94
xbod

xbod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 08.09.2014
A mai comandat cine samsung j3 in ultima perioada?
La cat timp v-a venit sau de cat timp asteptati?
Eu astept de pe 22.08 si inca nimic.Un reprezentant de la POP ul de pe Fratii Golesti din Pitesti mi-a spus ca mai are inca 13 comenzi in astepatere,ceea ce ma face sa cred ca va mai dura...

#95
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012

View PostaLLLx, on 20 septembrie 2016 - 11:39, said:


Pe 14.09.2016 am facut comanda, pe 19.09.2016 l-am ridicat din POP. Dar asta nu e o regula!
Eu am dat comanda de cateva saptamani si nu mi l-au trimis. Nu sunt luate comenzile in ordinea initierii lor desi asa ar fi normal. La un moment dat era mai redus timpul de livrare. De cand cu voucherele au crescut comenzile si timpul de livrare.

#96
4lamic

4lamic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 18.03.2016
Azi am primit RN3, comandat pe 24.08.

#97
IonutMateas

IonutMateas

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.09.2016
Ieri am comandat din oradea un Allview X3 soul pro in POP-ul de pe republicii (ala cred ca e cel mai popular). Doamna de acolo mi-a spus ca poate dura pana la 3 saptamani si ca daca am noroc pot sa il primesc si saptamana asta. Problema mea e ca pe 5 Octombrie plec din tara si nu o sa il mai pot ridica... Din cate am inteles in oradea ajung mai repede terminalele (asa am auzit), oare e adevarat? A mai comandat cineva din Oradea recent si l-a primit? Nu stiu cum functioneaza chestia asta de livrare dar sper sa ajunga cat mai repede. Email am primit cu confirmarea comenzii si cu chestia aia "In 2 zile lucratoare va vom anunta..." Doamna de acolo mi-a spus ca trebuie sa primesc mesaj pe telefon dar nu am primit. Cica maine ar trebui sa primesc acel email cu "...in 5 zile..." sau poate chiar o sa vina. Doamne ajuta!

#98
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Acel mesaj cu revenirea in maxim 5 zile nu se primeste obligatoriu,de exemplu eu am fost de multe ori in situatia in care nu l-am primit iar statusul comenzii in digi care era -

#99
IonutMateas

IonutMateas

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.09.2016

View PostVladutzU2013, on 20 septembrie 2016 - 20:45, said:

Acel mesaj cu revenirea in maxim 5 zile nu se primeste obligatoriu,de exemplu eu am fost de multe ori in situatia in care nu l-am primit iar statusul comenzii in digi care era -
Si mie imi apare acea liniuta in DigiCare dar din cate am inteles aia apare la toata lumea. De 2 ani de zile astia de la digi nu si-au facut nici un update la DigiCare, acelasi design si aceleasi probleme. Foarte putine informatii oferite in legatura cu comenzile, daca te intereseaza ceva trebuie sa suni le ei.

#100
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 21.03.2005
Cel mai probabil ca statusul se actualizeaza doar manual. Si se cam stie ca partea de proceduri, sunt multe sincope (unele chiar grave), asa ca nu ar fi de mirare ca uita sa mai schimbe statusul cine livreaza comanda respectiva...

#101
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Probabil manual,iar cand primesc pe stoc produsele pentru clienti atunci il actualizeaza.
Este greu pentru clienti deoarece nu primesc un termen de livrare al echipamentelor,nici informatia oferita de ei nu este clara,deoarece nu-ti ofera mai mult de un simplu raspuns: De indata ce echipamentul comandat va sosi in stoc veti fi notificat prin sms in mod automat,iar echipamentul este rezervat 7 zile.
Alt raspuns nici la Rc nici prin punctele de prezenta nu se ofera.

#102
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 21.03.2005
Pai e simplu. Neavand un stoc contractat, cel mai probabil, sau neavand de la distribuitor/producator un status, sau fiind in intarziere cu platile, nu au cum sa garanteze vreun timp de livrare. Dar si cand au terminalele in stoc, tot nu dau termen. Valabil de la telefoane la CI-uri sau decodoare, etc.
Mai mult, nu stiu ce fel de baza de date au, dar cand vrei sa afli daca au ceva intr-o anumita locatie, trebuie sa mergi acolo. Telefonic habar nu are nimeni de pe la RC despre stocurile magazinelor.
Mai mult, trecand undeva spre bucataria lor interna, au niste coordonatori de zona/judet, cred, care fac legea dupa mintea si priceperea lor, cam ghiolbani, din cate am inteles, si merge greu cu reparatia masinilor, cu reparatia echipamentelor, cu orice fel de achizitie, fiecare Magazin/Pop trebuie sa caute singur 3 oferte pe piata, fiecare departament tehnic trebuie sa inventeze tot felul de solutii...
Plecand inapoi pe fir, iti dai seama ca avand astfel de oameni care decid local, angajarea lor s-o fi facut pe prietenie sau obligatii, nicidecum pe competente. Si tot asa.
Deci tine tine mortis sa ia telefoane de la o companie in care cam asa stau lucrurile, trebuie sa se bazeze pe mult noroc si sa aiba la pachet ceva tone de rabdare.
Eu recomand celor care pot sa foloseasca magazinele online mai rasarite, eventual cu un card de credit pentru rate, fie al lor, fie al parintilor.

#103
IonutMateas

IonutMateas

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.09.2016
UPDATE Pentru Allview X3 soul pro comandat din Oradea. Tocmai am fost sunat de de catre doamna de la caseria de pe republicii intrebandu-ma daca eu am fost acela care a comandat luni dimineata un Allview X3 soul pro (ce memorie buna are :)))) ). I-am raspuns ca da iar ea mi-a spus ca acea comanda a fost anulata si ca imi vor trimite telefonul prin curier direct acasa. Cica suma telefonului e prea mare iar comenzile de terminale cu valoare mare se trimit doar prin curier direct acasa. Am intrebat-o din nou cam cat dureaza sa ajunga iar ea mi-a spus ca prin curier va ajunge mult mai repede decat prin plasare in POP. A mai spus ca cel mai probabil va ajunge saptamana asta iar daca nu ajunge saptamana asta atunci sigur va ajunge saptamana viitoare sau cel putin asa ar trebui. Ea a spus sa nu ma ingrijorez daca nu imi va aparea pe Digicare sau sa primesc mesaj cu "comanda anulata". Ultimul lucru spus de ea e ca voi fi contactat de catre curier cand va fi prin zona (eu locuiesc la tara). In concluzie: Se misca treburile. Sper sa fie cum a spus ea si sa il primesc in timp.

#104
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Tot timpul în Oradea s-au mișcat natural.

#105
ady6119

ady6119

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.10.2009

View Postxbod, on 20 septembrie 2016 - 12:04, said:

A mai comandat cine samsung j3 in ultima perioada?
La cat timp v-a venit sau de cat timp asteptati?
Eu astept de pe 22.08 si inca nimic.Un reprezentant de la POP ul de pe Fratii Golesti din Pitesti mi-a spus ca mai are inca 13 comenzi in astepatere,ceea ce ma face sa cred ca va mai dura...

Aha,eu,pe 17.08 am comandat un J3 si inca nu a venit nici pana acum..am la activ si 3 sesizari facute telefonic.Nesimtitii naibi cu serviciile lor de kko !!

#106
d3m3ntzial

d3m3ntzial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.02.2007
Referitor la J3, am inteles de la o reprezentanta de la digi ca s-au primit note interne in pop-uri prin care se interzic comenzile pt j3-uri. Nu se vor mai comercializa,e probabil o problema cu furnizorul.

#107
xbod

xbod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 08.09.2014
Pai si daca nu se pot comercializa de ce nu ne spun si noua...ne lasa sa asteptam ca prostii..."cand o sa avem pe stoc va sunam" sau "probabil nu e la Bucuresti ca altfel il primeati imediat"....

#108
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Se gasesc telefoane Allview din oferta, in toate pop-urile din Constanta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate