Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Comenzi terminale mobile Digi.Mobil.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
955 replies to this topic

#73
MatlakRobert

MatlakRobert

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.09.2016
Pe 5 August am dat comanda la un Xiaomi Redmi Note 3 Pro, bun, am inteles ca dureaza ceva pana sa vina telefonul, o saptamana/doua dar partea interesanta este ca ei m-au sunat acum 3 zile ca sa confirm comanda si nu am apucat sa raspund deoarece dormeam, fiind pe tura de noapte, la ora 14:30 dormeam si nu am auzit in timp telefonul. Dupa 10 minute i-am sunat inapoi si am facut sesizare, aceasta sesizare fiind confirmarea ( dupa spusele lor). Dupa ce au trecut 3 zile, adica astazi, i-am sunat pe cei de la Digi si am intrebat totusi ce se intampla cu acea comanda. Ei au zis ca este confirmat, ceea ce eu in momentul acela nu am inteles in totalitate ce inseamna la ei confirmare asa ca i-am intrebat in felul urmator "Bun, eu ce sa inteleg din aceasta confirmare? Ati aprobat comanda? Este deja comanda la fancourier? Ca daca asa e , atunci dati-mi AWB-ul si nu va mai stresez pe voi. " La care raspunsul m-a lasat un pic masca "Ah pai nu, dumneavoastra ati confirmat comanda dar noi inca nu am trimis la fancourier aceasta comanda"
Asta deja mi se pare bataie de joc..Adica, in momentul in care ei au cerut confimarea comenzii, dupa mintea mea, telefonul trebuia deja sa fie valabil pentru transport si ei nici macar nu au putut sa trimita confirmarea la fancourier? in 3 zile? 72 de ore?! Daca intarziam cu acea confirmare o zi sau sa fiu la limita de 48 de ore intelegeam, a facut altcineva comanda la acelas telefon si daca acea persoana a confirmat mai repede comanda, are prioritate. Dar dupa 10 minute sa confirm si sa astept 72 de ore ca is niste puturosi care nu pot sa transmita nici macar o informatie virtuala mai departe sa "ONOREZE COMANDA CAT MAI REPEDE" precum spun ei, asta deja este lipsa de interes fata de clienti si fata de tot ce pretind ei sa faca.
Chiar nu mai stiu ce sa fac...sa sun in fiecare ora? sa anulez comanda si abonamentele? Ce se poate face?

Edited by MatlakRobert, 16 September 2016 - 09:57.


#74
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Aveti idee cand mai aduc si alte modele in oferta DIGI, ca nu prea ai ce lua, eu ma uitasem la ONE PLUS X, dar a disparut...

#75
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Am comandat si eu un eboda t310 dar acum lucreaza baietii de pe vapor la el. :) Sa nu pateasca ca titanicul,ca ramane mama fara telefon. :)

#76
superdigital

superdigital

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,031
  • Înscris: 12.02.2008

View Postd-ardeleanu, on 16 septembrie 2016 - 10:16, said:

Aveti idee cand mai aduc si alte modele in oferta DIGI, ca nu prea ai ce lua, eu ma uitasem la ONE PLUS X, dar a disparut...totul e neprevăzut


#77
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 19.08.2005
Comanda facuta miercuri, 14.09, in Digicare pentru Huawei P9 si tocmai m-au sunat ca maine primesc telefonul cu Nemo.

Daca Digi Helper este prin zona si ma poate ajuta cu o informatia legata de grila trei, consultantul care m-a sunat mi-a spus ca s-a modificat de la intai septembrie, avansul fiind de-atunci mai mare. Are dreptate sau nu?

#78
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014

View Postd-ardeleanu, on 16 septembrie 2016 - 10:16, said:

..  eu ma uitasem la ONE PLUS X, dar a disparut...

A dispărut pentru că nu se mai fabrică. 😉

#79
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,354
  • Înscris: 16.04.2014
@ghevasalie - Te rog sa ma contactezi prin PM, sa mentionezi cod client si numele titularului sau adresa completa si sa imi comunici ce avans/rate ti-a fost comunicat pentru Huawei P9.

#80
Maffw

Maffw

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.09.2016
Comanda pentru A5 2016 facuta pe 22.08.2016, m-au sunat pe 14.09.2016, nu am avut semnal, dupa am sunat la ei sa imi confirm comanda si au spus sa astept din nou sa fiu sunat in timp de 48 ore. Nu am fost sunat nici pana acum, iar cele 48 ore au trecut. Comanda inca este activa pe digicare si au zis ca in urma sesizarii o sa ramana activa in continuare... probabil vor mai trece 1-2 saptamani pana sa primesc telefonul, asta daca nu renunt de tot la abonamente, deja a trecut prea mult timp si nu mai am rabdare.

#81
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014
Philips s326 a primit cineva?

#82
THE BOSS

THE BOSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 01.10.2005
Astazi am facut comanda prin *777 pentru un Lenovo Vibe A Plus, ceva termen de asteptare? Posted Image

#83
MatlakRobert

MatlakRobert

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.09.2016

View PostTHE BOSS, on 17 septembrie 2016 - 18:35, said:

Astazi am facut comanda prin *777 pentru un Lenovo Vibe A Plus, ceva termen de asteptare? Posted Image

3-4 saptamani

#84
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Până la urmă am avut "noroc" și am primit telefonul în 3 zile. Tipa de la POP îmi spusese inițial că nu se mai aduce respectivul telefon, dar i-am atras atenția că este la "promoție" și ar fi ciudat să nu fie.Mi-a spus că este posibil să dureze ceva până vine, dar s-au înșelat ;), mai bine așa decât să aștept, mai ales că era un cadou.:)

#85
THE BOSS

THE BOSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 01.10.2005

View PostMatlakRobert, on 18 septembrie 2016 - 00:48, said:



3-4 saptamani

Aoleu parca acum le fabrica!  In timpul acesta ar ajunge si de pe Marte.  😁

#86
Metale

Metale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.03.2004
Eu cu 6 saptamani de asteptare(and still counting..) pentru lenovo a7010 ce sa mai zic.

#87
man_cristian

man_cristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 04.04.2007
Eu doar cu 1 luna, pentru acelasi Lenovo A7010.
Ma gandesc ca s-a scufundat vaporeanu unde se fabricau .......

Edited by man_cristian, 19 September 2016 - 13:29.


#88
Metale

Metale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.03.2004
eu ma gandesc ca sunt prea lenesi sa-si verifice stocurile sau pur si simplu ii doare in basca, nu cred ca au vreo obligatie legala sa onoreze comanda intr-un timp anume asa ca nu au nici un stres.

#89
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postgabitu73, on 16 septembrie 2016 - 06:26, said:

Dă-i jos folia de pe ecran!
La asta ma gandeam si eu...

View Postd3m3ntzial, on 16 septembrie 2016 - 07:33, said:

Buna gluma.
Gluma sau nu, o prietena a dat jos folia de pe lentila de camera de pe S6E+ dupa un an de la cumparare! Ma mir ca nu a observat ca nu ii ies pozele ok...

View Postd-ardeleanu, on 16 septembrie 2016 - 10:16, said:

Aveti idee cand mai aduc si alte modele in oferta DIGI, ca nu prea ai ce lua, eu ma uitasem la ONE PLUS X, dar a disparut...
Eu as vrea OnePlus 3... A3003 nu A3000! @DIGI_Helper

#90
alexandruovi

alexandruovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 14.09.2008

View Postman_cristian, on 19 septembrie 2016 - 13:25, said:

Eu doar cu 1 luna, pentru acelasi Lenovo A7010.
Ma gandesc ca s-a scufundat vaporeanu unde se fabricau .......

de o luna astepti? eu am 1 saptamana, deja ma ia cu ganduri negre... cand am intrebato pe fata de la ghiseu a cam dat din cap si a zis , O LUNA.... sper sa merite asteptarea pt acest telefon

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate