Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sfat achizitionare papagal

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Ia o tarantula.

Acanthoscurria geniculata e recomandata incepatorilor. E frumaosa si lenesa.
Necesita in principiu putina ingrijire insa e o problema cu hrana, si sa nu patesti tu cum am patit noi:

Vei ajunge sa-i cresti hrana (sau sa o cumperi in cantitati mai maricele: Gandacei si greierasi (si lasa fanteziile cu soareci de laborator and so, ca nu ii face bine). No bun, eu am scapat greierii pe jos si evident ca intr-o secunda erau in toata casa. O luna mi-au cantat. Mai prindea pisica cate unul.

Si Tarantula o bantuit 3 zile prin casa ca nu stia nimeni unde ii si am gasit-o sub aragaz.

Bun, pe langa asta, ii poti face un terariu super misto (cu padurice, UV care se vede fain, etc). Si poti pleca de acasa linistit si o luna de zile :)

#20
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Omu' vrea papagal, nu tarantule înfricoșătoare! [ https://i.imgur.com/wi9j03M.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Perusii fac destul de multa galagie , mai ales daca nu e unul singur. Eu am 3 ,si stau si singuri destul de bine. Le pun mancare o data pe zi , si le curat custa la o saptamana. Cand era singur nu facea prea multa galagie, si era mai bland. Daca vrei sa ii inveti sa vorbeaasca trebuie sa fie obligatoriu unul singur si sa il iei de mic -sa aiba max cateva luni, pt ca incepe sa vorbeasca din plictiseala,altfel daca are companie nu va mai fi interesat de compania ta.
Din ce oras esti ? poate ti-i dau pe ai mei , ca nu mai am asa mult timp de ei .

#22
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
E unul care vorbeste deja, la petshopul de la Carrefour Orhideea.
Intrasem sa iau niste chestii si m-am trezit ca ma interpeleaza. Cred ca e peste 500 totusi. Nu cunosc speciile, o fi fost Micul Alexander. Gri. Foarte vorbaret. Mergi si vezi. Daca nu l-au vandut, e cam imposibil de ratat.

#23
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Ce poate fi mai trist decat o pasare in colivie...

#24
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Doua pasari in colivie...

Oricum, fain topicul. Omul vrea papagal, unii ii spun de acvariu, altii de paianjeni...

#25
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

View Postserginho74, on 16 august 2016 - 22:02, said:

Doua pasari in colivie...

Oricum, fain topicul. Omul vrea papagal, unii ii spun de acvariu, altii de paianjeni...
L-am depistat că nici el nu știe ce vrea și i-am oferit alternative.


#26
faradestinatie

faradestinatie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.07.2013
Buna ziua. Imi cer scuze daca nu postez unde trebuie, am nevoie de un sfat de la crescatori de perusi cu experienta. In Fagaras degeaba merg la vreun veterinar, nimeni nu stie sa.mi de.a un diagnostic exact, doar un antibiotic ptr. pasari pe care.l dizolv in apa. Perusul meu, este.mascul , il am de aproape 6 ani, este foarte bolnav, respira suierat la orice efort si nu numai la efort..toata noaptea se chinuie saracutul sa respire. Am fost la veterinar, mi.a dat niste antibiotice sa.i dau 10 zile, dar nu este nici o ameliorare. Se chinuie tare mult puiutul. Am atasat un fisier video poate cineva stie despre ce este vorba. Va multumes frumos ptr. un eventual ajutor!Attached File  20170513_140033.jpg   273.56K   7 downloads

#27
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
A avut contact cu alti papagali?  In acest caz se poate suspecta o psittacoza care, atentie, o poti lua si tu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate