Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Propunere: locuintele ANL nu se mai vand

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
Martha-Eva

Martha-Eva

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.08.2016
Ei, asa da. A început să îmi mai placă de tine.

Domnule Razvan, eu vă dau dreptate. Vom reuși să trecem și peste asta. Măcar de ne-ar despăgubi pentru investiție dacă se decide evacuarea. Dar mai poți dovedi acum că atunci când l-am primit, tencuiala cădea de pe pereți și că parchetul era o scândură da, una ba? În fine...

#38
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Il am acasa, de pe telefon e mai greu. Il trimit cand ajung.

#39
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004

View Postdenisen, on 14 august 2016 - 18:32, said:

Are cineva textul la Strategia Nationala a Locuirii?
N-am reusit sa dau de el, decat stiri la mana a saptea.

E "pus bine". Noroc ca-i obliga legea sa publice initiativele astea legislative pentru dezbatere, ca altfel am afla de hotarari
cand ne bat la usa jandarmii sa ne ajute cu mobila pe scari... dar nu face nimeni SEO in minister (poate voluntarii lui
Ciolos - o idee din nefericire potrivita pentru Romania lui Ghita&Co.)

http://www.mdrap.ro/...nale-a-locuirii
Fisierul important este al doilea, anexa. Uite si un link direct, in caz ca se vede aiurea de pe telefon (cazul meu,
mai devreme eram cu bicicleta pe un drum forestier si n-am reusit pe telefon sa gasesc pagina relevanta):
http://www.mdrap.ro/..._2016/anexa.doc
Cauta dupa "Stoparea vânzării Locuințelor pentru Tineri construite de ANL"

View PostMartha-Eva, on 14 august 2016 - 19:13, said:

Domnule Razvan, eu vă dau dreptate. Vom reuși să trecem și peste asta. Măcar de ne-ar despăgubi pentru investiție dacă se decide evacuarea.D
ar mai poți dovedi acum că atunci când l-am primit, tencuiala cădea de pe pereți și că parchetul era o scândură da, una ba? În fine...

Razvan si atat. Vom trece, cumva. La noi, in cei 6 ani investitiile au fost facute treptat, de genul: usa intrare, usi interioare (toate erau din lemn
neuscat bine, a lucrat si a crapat de ne puteam strecura scrisorile prin usile de la intrare - nu exagerez deloc!), centrale de apartament
(centrala de bloc consuma mult - n-avea termostat ambiental, doar pe retur si in plus mereu erau discutii cu repartizarea costurilor), inlocuirea
panourilor de sticla de la ferestre (am pus low-e - 4 seasons, cele vechi curgeau pur si simplu iarna), unii si-au schimbat feroneria (ferestrele
originale nu erau decat batante, nu si oscilo-), am pus plase de insecte (nu existau deloc) toate prizele, tablourile electrice (la mine erau legate
si 3 circuite pe aceeasi siguranta), mobilierul de bucatarie facut pe comanda (pentru incadrare, nu din fandoseala), faianta in bucatarii (nu exista deloc),
inaltarea faiantei din baie pana la tavan (era doar un brâu cu inaltimea de 4 placi), corpuri de iluminat (initial atarnau doar niste fasunguri), rafturi in debarale,
boxe in beci etc. etc.
Nu-mi fac niciun vis despre despagubire, alta decat prin mica intelegere cu urmatorul chirias.
Sa speram totusi ca nu trece legea, cel putin nu in forma actuala. Trebuie contactati deputatii din judetul fiecaruia si inclusiv primul ministru, despre care
am o parere buna. Probabil ideea asta a avut-o un ministru de genul lui Costescu...

#40
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
La mine in orasel aia care au ANL pe pile am inteles ca descarca costurile de intretinere pe aialalti, nus cum fac. Suparare mare.
De cumparat nu se cumpara, ca s-a facut medie pe tara ceva, si a iesit ieftin la Bucuresti si scump la Saraceanca.
Foarte interesanta anexa, informatii multe despre locuire.

#41
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postsince2004, on 13 august 2016 - 19:11, said:

Ce conteaza orasul, sunt multe exemple similare in R0. Nu mai avem nici un agent economic semnificativ, toata lumea e in spania. Eu as ceda catre chiriasi pe sume modice actualele apartamente si ar lichida ANL-ul si as elibera functionarimea sa parazitara absolventa de Spiru'curuptie inclusiv electorala. Intr-un oras fara clasa de mijloc, fara agenti economici semnificativi clientela de la ANL + angajatii de la primarie si descentralizate + cei pe ajutoare de tot felul pot vota un primar si 5 mandate! Primariile pot cumpara sau inchiria de pe piata libera locuinte sociale, nu e nevoie de ANL

Te rog sa-mi dai si mie exemple de orase in care pretul MEDIU la apartamente e de 10 000 de euro.

#42
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Zimnicea cred ca se califica: http://olx.ro/imobil...amere/zimnicea/

#43
karina22

karina22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.10.2016
EVALUARE ANL

Buna dimineata,
sper sa postez unde trebuie problemuta mea.Avem un apartament in care suntem chiriasi, acuma el este in categoria Fond garantare Stat, sunt facute pentru cei care au fost stramutati din casele lor..Am discutat la primarie pentru cumpararea acestuia si mi s-a spus ca dupa ce trece 1 an de cand am incheiat contarctul de inchiriere, am voie sa il cumpar..cash sau in rate.Acest apartament inainte de a se vinde va trebui evaluat, am inteles ca va veni evaluator de la Bucuresti..eu fiind din provincie.Eu cum pot face investitii in el ca sa locuiesc, aceste investitii nefiind prinse in evaluarea ce va avea loc la anul?Nu are gaz tras separat..nu are incalzire.De la primarie mi s-a spus sa fac niste poze, filmulete si sa pastrez toate chitantele de la centrala..gaz si ce mai fac eu acolo.NU mi se pare a avea acoperire juridica faptul ca eu fac un filmulet si il arat la evaluator la anul.
Multumesc

#44
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Pastrat chitantele, proiectele etc. si, avand in vedere atitudinea prietenoasa a Primariei (o raritate!), un proces-verbal semnat si stampilat ca la carte cum ca dansii isi dau acordul sa realizati dvs. imbunatatirile respective pe cheltuiala proprie.
Intre noi fie spus, nici nu cred ca aveau voie sa vi-l dea fara incalzire, dar asta e alta poveste.

ON-TOPIC:

http://www.telegrafo...artamentele-anl

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate