Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Vrei sa traiesti intr-o lume mai frumoasa?

- - - - -
  • Please log in to reply
197 replies to this topic

#37
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postady_77, on 17 iulie 2016 - 23:43, said:


Iti dai seama cam pe unde se situeaza IQ-ul tau?
M-ai prins ! Undeva sub 20 ? Cam asa a iest la ultima testare.

#38
X-andra

X-andra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.05.2009

View Postpasilla, on 17 iulie 2016 - 23:37, said:

Doar nu o sa aleg cainele ? Am mai spus, nu iti place compania oamenilor, esti liber sa mergi in padure.


Din raspunsul tau inteleg doar ca ai alege un terorist DOAR PENTRU CA traieste sub titulatura de ,,om" (nu ca ar fi om din toate punctele de vedere) . M-am lamurit de tine.

#39
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View PostX-andra, on 17 iulie 2016 - 23:39, said:



Sa-ti raspund ?Sa nu iti raspund ? Hai sa o fac.

1. Daca am putea vorbi aceeasi limba cu ei ,sunt sigura ca o s-o manance la ora 17.
2.Are . Nu stau sa iti dau exemple ,pentru ca as sta pana maine.
3. Pardon ? Posted Image)))) Tu ai gandit cand mi-ai pus intrebarea asta ? Ai auzit de cainii salvatori ?Nu imi aduc aminte in momentul asta,dar sunt atatia caini eroi ,medaliati s.a.m.d. Wow,oamenii care au facut asta sunt nebuni ,nu ?

Doamne,aveti unii o gandire de mai bine nu o mai aveati .
Mai bine nu raspundeai, decat sa te faci de ras in halul asta.

Intelege, eu n-am nimic cu cainii tai. Si de altfel, nici cu copiii. Dar atunci cand ma duc la doctor sa ma repare, ma duc pentru ca se bazeaza pe sute de ani de studiu si de evolutie a stiintei, nu pentru ca "zice" Ham si da din coada.

#40
X-andra

X-andra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.05.2009

View Postpasilla, on 17 iulie 2016 - 23:40, said:

Eu oricum am ramas fara raspuns la  o intrebare adresata initiatoarei:
Reformulez:
Ai de ales intre viata unui copil care nu este al tau si un caine pe care il stapanesti. Ce alegi ?


Am nimerit cumva in Saw? A aparut deja ?! Eu zic sa lasam scenariile si joaca,parca eu vorbeam ca un copil de clasa a 2-a,dar vad ca voi sunteti cu imaginatia si scenariile.

View PostMichidoo, on 17 iulie 2016 - 23:53, said:

Mai bine nu raspundeai, decat sa te faci de ras in halul asta.

Intelege, eu n-am nimic cu cainii tai. Si de altfel, nici cu copiii. Dar atunci cand ma duc la doctor sa ma repare, ma duc pentru ca se bazeaza pe sute de ani de studiu si de evolutie a stiintei, nu pentru ca "zice" Ham si da din coada.


Nu stiu care din noi se face de ras.

#41
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
am inteles. Atata poti. Ce sa zic? Mult succes in viata! Si te rog, nu te inmulti. Sunt deja prea multi copii, e nevoie de cineva sa ingrijeasca si de animale.

#42
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
lasati cainii... dati-i in colo de copii... nu se strang bani ci PETuri... ceea ce e un lucru bun... mai scapam de gunoaie! Posted Image

Quote

dar vad ca voi sunteti cu imaginatia si scenariile.
pentru ca am vazut prea multe in viata si nu mai halim orice ineptie!

Edited by Nero-d, 17 July 2016 - 23:57.


#43
X-andra

X-andra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.05.2009

View PostNero-d, on 17 iulie 2016 - 23:56, said:

lasati cainii... dati-i in colo de copii... nu se strang bani ci PETuri... ceea ce e un lucru bun... mai scapam de gunoaie! Posted Image


A spus cineva sa nu ne pese de copii ?Doamne.Ba chiar eu am ajutat la o strangere de fonduri pentru COPIII AUTISTI SI BOLNAVI DE LEUCEMIE si am facut-o din suflet ! Tocmai asta nu intelegeti unii din voi .Daca imi pasa de un caine ,imediat veniti cu vesnicul atac ,,dar copiii? " . Imi poate pasa in aceeasi masura si de un copil si de un animal !

#44
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostX-andra, on 17 iulie 2016 - 23:54, said:

Am nimerit cumva in Saw? A aparut deja ?! Eu zic sa lasam scenariile si joaca,parca eu vorbeam ca un copil de clasa a 2-a,dar vad ca voi sunteti cu imaginatia si scenariile.
Este chiar incredibil cum nu poti sa raspunzi la o intrebare foarte la obiect. Deja ai caracteristici de 'pericol public".

P.S. ce e aia "Saw" ?

Edited by pasilla, 18 July 2016 - 00:01.


#45
dumad

dumad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.04.2016
@X-andra Lasa vrajeala. Nu mai incerca atat sa faci egal intre om si animal ca nu iese. Omul este superior si punct. Acum ca sunt exceptii de la regula cu oameni care sunt brute proaste fara minte, asta este, orice padure are si uscaturile ei. Dar nu trebuie sa generalizam.
Oricum cine o sa vrea sa ajute o sa ajute, nu trebuie sa stai sa aduci argumente pentru ati sustine idea ta puerila de copil de clasa a 2 a.

Edited by dumad, 18 July 2016 - 00:07.


#46
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
eu nu ma incadrez in targetul tau... nu-i nevoie sa ma convingi... poti sa ma ignori!

#47
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View PostX-andra, on 17 iulie 2016 - 23:58, said:

Ba chiar eu am ajutat la o strangere de fonduri pentru COPIII AUTISTI SI BOLNAVI DE LEUCEMIE si am facut-o din suflet !
Spune-mi, vreunul din prietenii tai patrupezi a pus si el umarul la strangerea de fonduri? Asa, din suflet? Faptul ca nu poate vorbi nu mi se pare un mare handicap. In definitiv, sunt si oameni care nu pot vorbi si nu cred ca ar fi avut probleme sa stranga fonduri. Suntem egali, deci nu vad ce probleme ar fi putut intampina un caine. A, nu te-a ajutat niciun caine din propria vointa si cu constiinta ca ajuta? Mare pacat...

Edited by Michidoo, 18 July 2016 - 00:13.


#48
X-andra

X-andra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.05.2009

View PostMichidoo, on 18 iulie 2016 - 00:06, said:

Spune-mi, vreunul din prietenii tai patrupezi a pus si el umarul la strangerea de fonduri? Asa, din suflet? Faptul ca nu poate vorbi nu mi se pare un mare handicap. In definitiv, sunt si oameni care nu pot vorbi si nu cred ca ar fi avut probleme sa stranga fonduri. In definitiv, suntem egali. A, nu te-a ajutat niciun caine din propria vointa si cu constiinta ca ajuta? Mare pacat...


Iti zic ce le-am zis si celorlalti . Nu vrei sa ajuti ,ok ,nu te-a invitat nimeni aici ca sa imi tii tu mie teoria lui peste.

#49
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
draga mea, eu in parc nu ajung. Pentru ca sunt o persoana foarte ocupata iar parcul e la celalalt capat al Bucurestiului pentru mine. Dar reciclarea o fac, strang PET-urile in portbagaj si o data pe saptamana, de obicei vinerea, le duc la tulumbele alea de reciclare. Daca trimiti pe cineva, eventual un caine (nu fac misto! poate sa fie insotit) sa le ia de la mine, cu draga inima va ajut. Nici nu ma intereseaza unde se duc banii sau ce strangeti voi acolo. Asta ca sa intelegi ca eu n-am combatut proiectul vostru, ci ideile tale care nu-ti fac cinste.

Edited by Michidoo, 18 July 2016 - 00:26.


#50
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostX-andra, on 18 iulie 2016 - 00:13, said:

Iti zic ce le-am zis si celorlalti . Nu vrei sa ajuti ,ok ,nu te-a invitat nimeni aici ca sa imi tii tu mie teoria lui peste.

Cam nervoasa pentru una care crede in lumea egala vesela si frumoasa.

Cand esti atat de obraznica ar putea oricare din noi sa te intrebe.... pe tine cine te-a invitat aici?

Edited by Jammalan-the-Prophet, 18 July 2016 - 00:25.


#51
X-andra

X-andra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.05.2009

View PostJammalan-the-Prophet, on 18 iulie 2016 - 00:25, said:

Cam nervoasa pentru una care crede in lumea egala vesela si frumoasa.

Cand esti atat de obraznica ar putea oricare din noi sa te intrebe.... pe tine cine te-a invitat aici?


Obraznica ? :)) Haha ,ma faci sa rad.Observ ca unii din voi nu prea stiti sa cititi ,iti repet ? Nu am zis nici o clipa ca totul e egal,frumos si de vis si ce ai mai aberat tu pe acolo . Am spus ca OAMENII sunt egali cu animalele.Repet,OAMENII .Nu tu sau ceilalti dornici doar de a vorbi ,dar nu sa si ajute.Tare curioasa sunt ,voi astia care criticati iubitorii de animale ,cati dintre voi ati ajutat macar o data o casa de copii ?Un orfelinat ? Orice? Stiu ,nu prea multi . Dar la acuzat,contrazis si rautati sunteti primii .

View PostMichidoo, on 18 iulie 2016 - 00:22, said:

draga mea, eu in parc nu ajung. Pentru ca sunt o persoana foarte ocupata iar parcul e la celalalt capat al Bucurestiului pentru mine. Dar reciclarea o fac, strang PET-urile in portbagaj si o data pe saptamana, de obicei vinerea, le duc la tulumbele alea de reciclare. Daca trimiti pe cineva, eventual un caine (nu fac misto! poate sa fie insotit) sa le ia de la mine, cu draga inima va ajut. Nici nu ma intereseaza unde se duc banii sau ce strangeti voi acolo. Asta ca sa intelegi ca eu n-am combatut proiectul vostru, ci ideile tale care nu-ti fac cinste.


Poti sa ai vointa si sa ajungi ,daca tot vrei sa ajuti copiii.Crede-ma,nu iti ia mult .Dar cand nu vrei,se spune ca nu ai timp.

#52
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

Quote

daca vrei o lume fara copii si caini abandonati, ii extermini!!!... asta e singura solutie!!!

E interesant ca nu prea v-ati legat de afirmatia asta, venita si de la un user cu vechime.
Initiatoare, succes! Eu donez cand am ocazia. In supermarketul de unde cumpar sunt zone speciale unde poti dona diverse produse, intr-o saptamana sunt dedicate animalelor, in urmatoarea charity-urilor.

#53
X-andra

X-andra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.05.2009

View PostArianna-D, on 18 iulie 2016 - 00:36, said:


E interesant ca nu prea v-ati legat de afirmatia asta, venita si de la un user cu vechime.
Initiatoare, succes! Eu donez cand am ocazia. In supermarketul de unde cumpar sunt zone speciale unde poti dona diverse produse, intr-o saptamana sunt dedicate animalelor, in urmatoarea charity-urilor.


Sa fiu sincera, nici nu am vazut afirmatia asta,poate pentru ca aleg cat pot de mult sa ignor acesti ,,oameni" . Sper din tot sufletul sa fie cu succes,si pentru animalute (caprite,magarus,catei) ,dar si pentru copii . SI mult RESPECT pentru tine ,pentru ca ajuti ,si nu alegi sa vorbesti aiurea,asa cum o fac unii.

#54
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View PostX-andra, on 18 iulie 2016 - 00:35, said:

Poti sa ai vointa si sa ajungi ,daca tot vrei sa ajuti copiii.Crede-ma,nu iti ia mult .Dar cand nu vrei,se spune ca nu ai timp.
Hai sa-ti fac o socoteala, la modul pragmatic. Ca sa ajung in parcul IOR imi ia o ora, la intoarcere inca o ora (acum, cand nu e trafic in Bucuresti, ca sunt plecati toti in vacanta si evident, daca nu plec tocmai la orele de varf). Cat ma mai invart dupa loc de parcare si ma muncesc cu pet-urile pana la locul vostru de intalnire, mai pierd o ora. In 3 ore eu fac mai multi bani decat aia 2,4 lei pe care ii strangeti voi (admitand ca aduc 100 pet-uri, ceea ce e imposbil, nu beau atat de multa apa/suc/bere). Asa ca te rog sa-mi lasi contul Asociatiei Ador copiii si-ti promit ca le virez banii pe care-i fac eu in 3 ore, mult mai multi decat ati face voi de pe urma mea. Pet-urile ajung oricum la reciclare, deci am rezolvat si problema asta.

Edited by Michidoo, 18 July 2016 - 00:45.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate