Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Vrei sa traiesti intr-o lume mai frumoasa?

- - - - -
  • Please log in to reply
197 replies to this topic

#181
X-andra

X-andra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.05.2009

 41ex, on 18 iulie 2016 - 21:59, said:

x-andra, nu exista "in aceeasi masura"! automat rezolvat toti copiii(pe urma restul oamenilor) si abia apoi animalele. nici daca maidanezul ar fi animal pe cale de disparitie nu s-ar putea pune egal/sau/ in aceeasi masura.

tsunami, pune-te pe youtube cand faci asemenea alegeri si sigur iti vin ceva bani de la vizionari (si condamnari civilizate Posted Image )


Iti ,,vine" ceva bani ,ca ,,e multi" . Sa ma anunti si pe mine cand vreodata,noi ca oameni (oricat de mult am vrea) ,vom putea sa ajutam toti oamenii . Kola Kariola salveaza caini,e un fel de Politia Animalelor . E SINGURUL care face drumuri prin tara,ia animalele lovite,chinuite de oameni ca voi ,le duce la veterinar si pe urma le ia in adapost. Repet,e SINGUR .Daca in tara asta ar fi si la noi Politia Animalelor ,ai fi si tu si noi fericiti . Cainii ar fi in ADAPOSTURI  ( nu lagare!),hraniti ,ingrijiti ,asteptand ca cineva sa ii adopte,iar tu nu te-ai mai plange de cainii de pe strazi.

Acelasi lucru se aplica si la oameni . Si la copii . Degeaba face 1,daca restul de 10 sunt ca tine care dau din gura dar nu fac nimic .

 isisceanoua, on 18 iulie 2016 - 22:05, said:

Mai x si cum te mai cheama,nu iti calca nimeni nimic in picioare,dar te descalifici singura cand compari cainii cu copii.Sincer,eu nu as dona un leut pt   o cauza asa duala.Si mai usor cu punctul ca nu sperii pe nimeni.Consideri fruistrare ca  pun mai sus viata unui om? Atunci cea frustrata pari a fi tu.


Te rog sa parasesti topicul . Nu te intereseaza subiectul pentru care am facut topicul ,atunci iti urez o seara faina !

#182
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015
Mai x,stii ca atunci cand a fost povestea cu copilul sfasiat de caini toate babetele de la OMG-uri( parca asa le zice) si cele din fata blocului erau isterizate ca se aduna cainii de pe strazi ,ca ele fac,dreg,etc.Atunci era evidenta simpatia lor pt caini si nu pt copil,insa ulterior s-a dovedit ca nu aveau simpatie nici pt unii nixci pt altii,ci doar pt propriul lor orgoliu si buzunar.Ce sa zic...spor la strans:)

#183
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,858
  • Înscris: 20.10.2015

 isisceanoua, on 18 iulie 2016 - 22:09, said:

Tu doneaza ca poate te lasa sa le mangai coada.Posted Image

Nu trebuie sa ma lase, nu urmaresc asta

#184
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Atata lume bolnavă și săracă, si am ajuns să donam bani pt câini. Ptiu, pe ce lume trăim..

#185
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 22.09.2012
Eu tot cred ca la Kanal D se uita doar retardatii Posted Image

Edited by MihaiTS, 18 July 2016 - 23:32.


#186
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,858
  • Înscris: 20.10.2015

 EscapE13, on 18 iulie 2016 - 23:22, said:

Atata lume bolnavă și săracă, si am ajuns să donam bani pt câini. Ptiu, pe ce lume trăim..

intr-o lume bolnava, n-ai spus chiar tu?


De "lume" trebuie sa aiba grija guvernul, nu e treaba mea, pentru "lume" treaba mea se opreste dupa ce platesc impozitul.
Cateii nu au o felie pomana de la guvern cum are "lumea".
De aia este necesara donatia mea.
Sa nu mai vorbesc ca flagelul comunitarilor a aparut datorita "lumii bolnave" care-si arunca gunoiul in strada, fara respect

 MihaiTS, on 18 iulie 2016 - 23:32, said:

Eu tot cred ca la Kanal D se uita doar retardatii Posted Image

:lol:
Parerea ta si a celor care te apreciaza este foarte importanta cand se termina in: Posted Image

#187
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

 EscapE13, on 18 iulie 2016 - 23:22, said:

Atata lume bolnavă și săracă, si am ajuns să donam bani pt câini. Ptiu, pe ce lume trăim..

E bine sa fie donatii si pentru animale, mai ales pentru adaposturi. Mai bine in adaposturi decat pe strazi, sa se adune in haite si, eventual, sa atace oamenii.

#188
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,858
  • Înscris: 20.10.2015

 Arianna-D, on 19 iulie 2016 - 05:08, said:


E bine sa fie donatii si pentru animale, mai ales pentru adaposturi. Mai bine in adaposturi decat pe strazi, sa se adune in haite si, eventual, sa atace oamenii.

DIn pacate fara o lege aplicata, situatia asta va continua.
Cum am spus, aveam solutii si pentru copiii saraci si pentru catei comunitari scrise deputatului de zona in perioada de 5 ani in care am lucrat din Romania.
M-am lovit insa intai de nesimtirea deputatului, apoi, sunt sigur ca nici poporul n-ar fi de acord. Pentru ca nimeni nu vrea de fapt sa se schimbe ceva.

Cateii, ca si tiganii, sunt un domeniu in care se pot fura bani. Bani multi. Si atunci de ce s-ar schimba ceva?

#189
Abc2001ro

Abc2001ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 02.07.2015

 X-andra, on 17 iulie 2016 - 22:36, said:

Cainii sunt tot niste suflete .

Daca sunt salvati si gandacii de bucatarie, ca sunt suflete si ei, particip si eu!

 X-andra, on 17 iulie 2016 - 22:47, said:

eu iubesc animalele

Esti macar vegetariana ?

#190
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016

Quote

eu iubesc animalele
vaca, porcul, oaia,  calul, pisica, cainele, gaina

Totusi sa ne gandim ce viata de rahat au animalele exploatate.

Masurile pe termen lung si adecvate sunt stoparea inmultirii cainilor fara stapan si a copiilor fara parinti sau aflati in familii foarte sarace peste numarul normal.

In actuala campanie sau ce se doreste trebuie schimbata formularea si sloganul sa nu se mai asocieye animalele cu omul ca unii mai putin pragmatici au rau de cap cand aud asa.

#191
Abc2001ro

Abc2001ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 02.07.2015
Puneti cosuri de colectare selectionata a deseurilor in tot orasul si aia e. Ce atatea campanii temporare ? Numai peticeli stiti. Faceti un lucru bun o data si aia e!

Barcelona e plina de astfel de cosuri si nici nu se observa. Sunt integrate perfect in oras.

[ http://l7.alamy.com/zooms/0949d0025cb84436b6f1d72f09741f9b/barcelona-catalonia-spain-recycling-bins-in-the-street-for-d6tc4w.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://cache1.asset-cache.net/gc/511586163-spain-catalonia-barcelona-recycling-bins-in-gettyimages.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=6HfNDwGrDGW5fuciy7O0Mz7VT73YYJjKP8cSCpBspGao%2FFT17aoqmOM5%2FZsr%2BE8c - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://takingthehelloutofhealthcare.com/blog/wp-content/uploads/2011/08/barcelona_recycling.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i1.wp.com/paulwallbank.com/wp-content/uploads/2013/11/IMG_5853.jpg?resize=400%2C266 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://legal-planet.org/wp-content/uploads/2013/10/Barcelona-Recycling-Bins.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#192
X-andra

X-andra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.05.2009

 Abc2001ro, on 19 iulie 2016 - 15:14, said:

Puneti cosuri de colectare selectionata a deseurilor in tot orasul si aia e. Ce atatea campanii temporare ? Numai peticeli stiti. Faceti un lucru bun o data si aia e!

Barcelona e plina de astfel de cosuri si nici nu se observa. Sunt integrate perfect in oras.

[ http://l7.alamy.com/zooms/0949d0025cb84436b6f1d72f09741f9b/barcelona-catalonia-spain-recycling-bins-in-the-street-for-d6tc4w.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://cache1.asset-cache.net/gc/511586163-spain-catalonia-barcelona-recycling-bins-in-gettyimages.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=6HfNDwGrDGW5fuciy7O0Mz7VT73YYJjKP8cSCpBspGao%2FFT17aoqmOM5%2FZsr%2BE8c - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://takingthehelloutofhealthcare.com/blog/wp-content/uploads/2011/08/barcelona_recycling.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i1.wp.com/paulwallbank.com/wp-content/uploads/2013/11/IMG_5853.jpg?resize=400%2C266 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://legal-planet.org/wp-content/uploads/2013/10/Barcelona-Recycling-Bins.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Te invit sa ajuti ,nu sa dai ordine ( ,,puneti" ,,faceti" ) .Sau e mai simplu sa dai indicatii

Nu compara Barcelona cu Bucuresti (Romania) .

 Abc2001ro, on 19 iulie 2016 - 14:54, said:


Daca sunt salvati si gandacii de bucatarie, ca sunt suflete si ei, particip si eu!



Esti macar vegetariana ?


Nu stau sa dau explicatii . Vrei sa ajuti ?Foarte bine.Nu vrei ,si ai venit aici doar sa te afli in treaba,atunci te rog sa parasesti topicul.

#193
Abc2001ro

Abc2001ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 02.07.2015

 X-andra, on 19 iulie 2016 - 15:28, said:

Nu stau sa dau explicatii . Vrei sa ajuti ?Foarte bine.Nu vrei ,si ai venit aici doar sa te afli in treaba,atunci te rog sa parasesti topicul.

Deci nu esti vegetariana. Oh, boy, iubitoarea mea de animale preferata! Vreii sa fii si iubita mea ?

[ https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/0b/78/01/0b7801beccfe88341b7465e243d8c14a.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Abc2001ro, 19 July 2016 - 15:35.


#194
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016

 X-andra, on 19 iulie 2016 - 15:28, said:




Te invit sa ajuti ,nu sa dai ordine ( ,,puneti" ,,faceti" ) .Sau e mai simplu sa dai indicatii

Nu compara Barcelona ..........(Romania) .
unde primarii (mai nou penali şi pereni) au doar grija imaginii de sine ptr viitoarele alegeri si a directionarii banilor si fondurilor catre firmele de partid.

Deaia nu se face nimic si trebuie programe dinastea cu pomeni si voluntariate ptr lucruri ptr care ar trebui primariile sa se implice si sa finanteze. Nu la asfalturile turnate in 6 straturi de firmele de casă.

Dar cainii nu votează.
Copchii abandonati si boschetarii nici ei nu votează.

Poolimea daca vede niste asfalt pe strada si niste case vopsite se bucura si spune ăsta chiar a facut şi nici nu au puterea de-a gandi la alte probleme care zac nerezolvate de zeci de ani.

Eu am destule cunoştinţe cu câte 3-4 pisici în casă aduse de afară şi câini comuni, mulţi găsiţi şi luaţi de pe stradă de milă.

Există coşuri ptr pus sortat in oraşe, doar că insuficiente iar lumea  e needucata.
De asemenea campaniile cu reciclatul electronicelor sunt facute in bătaie de joc de nişte firme de partid care au scopul valorificării doar a aurului restul materialelor tot in groapa comună de gunoi ajung. De asemenea plasticul, hartia, sticla nu se reciclează

O să parasesc şi eu topicul ca-s cam offtopic, dar mai adaug ptr initiator că nu vei gasi aici voluntari in lumea in care toata lumea fura si nu misca un deget fara bani.
Lumea e prea impartita in Ro ca sa mai facă voluntariate.

#195
X-andra

X-andra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.05.2009
OFF TOPIC

Am si eu o intrebare pentru voi ,toti astia care militati impotriva cainilor . De ce nu sunteti atat de agresivi si cand vine vorba de schimbarea la TOT ceea ce este in Romania ?Oare criminalii ,pedofilii si etc , ba mai nou exista si sclavism in Romania,desi traim in anul 2016 ,plus multe multe multe multe multe alte probleme ale Romaniei nu constituie cam 99% din probleme Romaniei ?Sa fie cainii fix prima problema ?! De ce va ascundeti in spatele problemei cu cainii?Sa fie cea mai grava problema a Romaniei ? Care cainii traind pe strazi TOT din vina romanului ?! Cand a fost vorba de ceea ce s-a intamplat in Colectiv ,de ce multi din voi ati fost cu gura mare si la proteste nici jumatate nu v-ati facut aparitia ?Eu am fost ,am vrut schimbare,dar evident ca e nevoie ca lumea sa fie unita,dar ce se poate cere de la foarte multi din voi ? Ca si aici . Multi sunteti cu gura mare ,dar sa schimbati ceva nici copti nu ati face-o ! Ah,da ,vreti omorarea cainilor . Dar ceilalti OAMENI,cum ii numiti voi ,criminalii ,pedofilii etc ce ar trebui sa pateasca ?Ei sunt oameni ,ei nu merita omorati ,nu ? Ok ,nu iubiti animalele ,foarte bine . Sau le iubiti dar nu le vreti pe strada . NIMENI nu vrea caini pe strada (din diverse motive ).Eu nu ii vreau pe strada,ii vreau undeva unde stiu ca le e bine ,dar eu incerc sa fac ceva CONSTRUCTIV ,nu sa ma apuc sa ii omor . Faceti gura ca am spus ca sunt suflete ?Da,sunt ! Roboti in nici un caz nu sunt ! Da,si un gandac,si un fluture si orice traieste pe lumea asta e suflet ! Daca voi sunteti atat de inapti dar totusi va considerati superiori la tot ce traieste pe planeta asta,imi pare rau sa va dezamagesc,nu sunteti ! V-as lasa pe voi astia care sunteti tari in gura pe strada,infometati ,in frig ,sa vedem daca va descurcati asa cum o face un caine.As fi tare curioasa cum v-ati descurca . Si nu in canale la caldurica . Nu . EXACT viata unui caine ,ca spuneti ca sunteti superiori .

Daca ati avea catusi de putin minte in cap ,v-ati gandi la solutii constructive,pe termen lung ,solutii UMANE ,si ati ajuta, nu doar ati trancani pe forumuri fara sa faceti nimic.Cati din voi ati ajutat vreodata o casa de copii ?Cati din voi sunteti ecologisti si aruncati la cosul de gunoi ?Cati din voi faceti BINE ? Raspunsul vi-l dati voi singuri . In schimb la rautati sunteti primii,dar sa faceti ceva bun nu stiti . Maturizati-va ! D-aia tara asta e un jeg . Pacat de tara si pacat de unii oameni din tara asta care vor sa faca dar ori nu sunt bagati in seama ori apar hiene ca voi si tabara .

Daca iubiti atat de mult copiii ,va invit sa donati ,va invit sa deveniti voluntari la Asociatii de copii si sa veniti cu dovezi ,sa veniti cu poze ca mergeti acolo ,ca FACETI CEVA.Orice lucru bun pe care il faci conteaza.Ma simt bine si cand arunc o hartie la cos si nu pe jos .E un bine intr-o mare de gunoaie ,stiu ,dar ma simt impacata ca am facut un bine .

Voi ?Ce faceti ?Doar vorbiti .

 Abc2001ro, on 19 iulie 2016 - 15:34, said:

Deci nu esti vegetariana. Oh, boy, iubitoarea mea de animale preferata! Vreii sa fii si iubita mea ?

[ https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/0b/78/01/0b7801beccfe88341b7465e243d8c14a.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Bun ,nu vrei sa ajuti . La revedere.

Edited by X-andra, 19 July 2016 - 15:52.


#196
Abc2001ro

Abc2001ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 02.07.2015

 X-andra, on 19 iulie 2016 - 15:53, said:

Bun ,nu vrei sa ajuti . La revedere.

Eu ajut mai mult ca tine. Eu n-am la masa farfuria plina cu un animal omorat.

#197
X-andra

X-andra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.05.2009

 Abc2001ro, on 19 iulie 2016 - 15:54, said:


Eu ajut mai mult ca tine. Eu n-am la masa farfuria plina cu un animal omorat.


Te-ai uitat in farfuria mea ?Eu zic sa taci si sa parasesti topicul .

 pisoiu22, on 19 iulie 2016 - 15:44, said:

unde primarii (mai nou penali şi pereni) au doar grija imaginii de sine ptr viitoarele alegeri si a directionarii banilor si fondurilor catre firmele de partid.

Deaia nu se face nimic si trebuie programe dinastea cu pomeni si voluntariate ptr lucruri ptr care ar trebui primariile sa se implice si sa finanteze. Nu la asfalturile turnate in 6 straturi de firmele de casă.

Dar cainii nu votează.
Copchii abandonati si boschetarii nici ei nu votează.

Poolimea daca vede niste asfalt pe strada si niste case vopsite se bucura si spune ăsta chiar a facut şi nici nu au puterea de-a gandi la alte probleme care zac nerezolvate de zeci de ani.

Eu am destule cunoştinţe cu câte 3-4 pisici în casă aduse de afară şi câini comuni, mulţi găsiţi şi luaţi de pe stradă de milă.

Există coşuri ptr pus sortat in oraşe, doar că insuficiente iar lumea  e needucata.
De asemenea campaniile cu reciclatul electronicelor sunt facute in bătaie de joc de nişte firme de partid care au scopul valorificării doar a aurului restul materialelor tot in groapa comună de gunoi ajung. De asemenea plasticul, hartia, sticla nu se reciclează

O să parasesc şi eu topicul ca-s cam offtopic, dar mai adaug ptr initiator că nu vei gasi aici voluntari in lumea in care toata lumea fura si nu misca un deget fara bani.
Lumea e prea impartita in Ro ca sa mai facă voluntariate.


Eu te aprob ,dar pentru a se misca ceva ,e nevoie de lume . Nu pot eu singura sa ma duc sa urlu in gura mare. Toti vorbesc,dar cati fac ceva ? Imi doresc schimbare,imi doresc curatenie,imi doresc caini in ADAPOSTURI ( nu il lagare) ,imi doresc spitale unde sa nu te duci sanatos si sa pleci mort ,imi doresc scoli pentru copiii care invata ,imi doresc multe.Dar nu pot eu si cu inca putini .
Sunti multi pe care i-am intrebat daca isi doresc toate astea iar raspunsul lor a fost naucitor : ,,Ma doare-n p**a " . Nu poti sa fii indiferent atata timp cat traiesti aici .Din cauza indiferentei si din cauza trancanelii fara fapte nu se schimba NIMIC . Este o tara bolnava in proportie de 95% ,iar restul de  5% desi vrea sa schimbe,nu are forta si nu sunt bagati in seama.

#198
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,858
  • Înscris: 20.10.2015

 X-andra, on 19 iulie 2016 - 15:53, said:

Am si eu o intrebare pentru voi ,toti astia care militati impotriva cainilor . De ce nu sunteti atat de agresivi si cand vine vorba de schimbarea la TOT ceea ce este in Romania ?

Se poate numi, prostie si/sau primitivism

 Abc2001ro, on 19 iulie 2016 - 15:54, said:


Eu ajut mai mult ca tine. Eu n-am la masa farfuria plina cu un animal omorat.

:lol:
Bravo, i-ai zis-o.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate