Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit

Megalopolis (2024)

Integra A8690
 Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...
 HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...
 Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...
 

Oferta ORANGE februarie-martie, SPLENDIDA!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
126 răspunsuri în acest subiect

#19
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 752
  • Înscris: 10.11.2004
zaze am un amic ce si-a facut un abonament cu 1000 d eminute nationale la connex sau 800 nush exact oricum ceva de genu...si nu au vrut nici macar o ragalie de telefon sa i-o dea mocca....cu asta nu sunt de acord e pus in aceasi oala cu unu care isi face un abonament de 4$ sa isi ia un nokia 1100 ieftin...
la orange deja se face diferenta..
pe langa asta calculeaza tu la un OVB cate minute ai nationale la 10$ +5$ cadou iti spun eu?ai 68 de minute daca vb numai pe connex..daca vb si pe fix si orange ai mai multe...de diferenta pana la 20$(10$) daca te incapatanezi mai vb 44 de min.....in total 112 min la 20$ nu mai zic  ca intra apoi si bonusul thank you dupa 8 luni.....si astfel vb mai mult de pe orange pe connex si in plus ai si o oarece departajare intre ce inseamna national connex si ce inseamna national orange.....la connex national e national si atat
si asta nu inseamna ca trebuie sa platesti mereu atat nu uita abomanetu de baza e 10$
daca pleci din capu locului c avrei sa dai 20$ pe luna se schimba radical problema

Editat de nashu77, 02 februarie 2006 - 00:00.


#20
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3.776
  • Înscris: 03.01.2004

 Cosconor, on Feb 1 2006, 23:21, said:

Vorbiit  toti de abonamente... dar de PrePay ?

Noua oferta promotionala este ca acum se dubleaza bonul primit la reîncarcare, si primul bonus pentru apelurile primite (adica dupa ce totalizezi 100 de minute de apeluri primite începând de astazi pâna prin martie, obtii 2$ bonus în loc de 1$).

Cam greu sa treci la oferta asta dupa ce pâna acum primeai 24$ credit gratuit... <_<

Ai dreptate, însă sunt de făcut câteva mențiuni importante!

Bonusul primit la reîncărcare este dublu pentru TOȚI clienții PrePay, indiferent dacă sunt clienți vechi sau cartele noi activate! Mi se pare un lucru EXCELENT, în sfârșit o ofertă și pentru clienții mai vechi. :OK:

De asemenea, bonusul de 2 USD pentru apelurile primite se poate primi în perioada 1 februarie - 30 iunie și se acordă numai prima dată când se totalizează 100 minute și numai pentru clienții noi.

Frumos! Felicitări Orange! ^_^

#21
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.264
  • Înscris: 26.03.2005
Din cauza dragului meu de provider de internet nu pot accesa siteul orange. E cineva dragut sa faca biste print screenuri cu paginile referiotare la oferta si sa le puna aici?Multumesc anticipat..dar nu m-am putut abtine ca sunt un curios din fire si o sa mor langa tastatura asta daca nu aflu si eu si vad exact.  :coolspeak:

#22
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 903
  • Înscris: 21.01.2004

 nashu77, on Feb 1 2006, 23:58, said:

zaze am un amic ce si-a facut un abonament cu 1000 d eminute nationale la connex sau 800 nush exact oricum ceva de genu...si nu au vrut nici macar o ragalie de telefon sa i-o dea mocca....cu asta nu sunt de acord e pus in aceasi oala cu unu care isi face un abonament de 4$ sa isi ia un nokia 1100 ieftin...
la orange deja se face diferenta..

Pai aici parca s-au vorbit astia de la Orange si de la Connex  :lol:  La amandoi sunt telefoane incepand de la 1$ pentru abonamentele cu minute incluse :)

 manea_razvanro, on Feb 2 2006, 00:02, said:

Din cauza dragului meu de provider de internet nu pot accesa siteul orange. E cineva dragut sa faca biste print screenuri cu paginile referiotare la oferta si sa le puna aici?Multumesc anticipat..dar nu m-am putut abtine ca sunt un curios din fire si o sa mor langa tastatura asta daca nu aflu si eu si vad exact.  :coolspeak:

Incearca sa il accesezi prin http://anonymouse.org/ . Ar trebui sa mearga fara probleme...

#23
mike22

mike22

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 429
  • Înscris: 06.07.2004
Intre Connex si Orange as alege COSMOTE...... simplu.

De ce ?  Pentru ca am si Connex si Orange , dar vreau sa vad cum e si la altii ....de oferte sunt satul. Oricate calcule ai face le faci degeaba nu iesi cu 70% mai ieftin niciodata. Iesi cu 10-30% mai ieftin sau mai scump , iar la o factura normala de 100-200 RON nu are rost sa iti mai bati capu'

....parerea mea

#24
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 752
  • Înscris: 10.11.2004
da dar poate isi lua spv c600 190$  :death:
orange are 700 000 de utilizatori in fata connexului iar cu aceste oferte cred ca cifra va creste si mai mult.
ca noutati preconizate la connex vin: passportu. elive-u, si friend locatoru.. -_-
la cosmote e interesant ca scad preturile la telefoane in functie de abonament....si min nationale dar nu toate abonamentele sunt atractive si totusi centii aia sunt eurocenti.....e o mica mare diferenta..
plus ca nu ai atatea servicii ca la orange sau..connex

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  abo.JPG   128,19K   95 download-uri

Editat de nashu77, 02 februarie 2006 - 00:20.


#25
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.264
  • Înscris: 26.03.2005
Ms mult ptr scree shoot nashu77 . un lucru care nu am reusit sa-l inteleg.La OVB se dau cei 5 USD pe langa ce o sa se cumuleze de la vechime doar pentru noile abonamente sau si pentru restul?Ideea este ca eu am un abonament de 4$ cu 20 min promotionale pe viata si ma interesa daca trecand la OVB as primi si eu cei 5$.

#26
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 752
  • Înscris: 10.11.2004
http://forum.softped...pic=7860&st=960 :D

#27
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.264
  • Înscris: 26.03.2005
Citisem si posturile de acolo dar tot nu sunt sigur.Am sunat acum 5 minute la 411 sa ma interesez si respectiva mi-a spus ca daca as trece la OVB as primi s-ar calcula in felul urmator : am 20 de minte nationale pe viata..deci corespune de 3 ani vechime. Daca trec la OVB mi se ofera bonus ca si cum as avea 3 ani vechime , deci echivalentul la cele 20 de minute nationale . Problema este ca respectiva mi-a spus la sfarsit "cel putin asa cred eu dupa logica mea" . Deci ceva sigur tot nu a putut sa-mi spuna.. :cursing:

#28
kaizen

kaizen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 148
  • Înscris: 21.05.2005

 nashu77, on Feb 2 2006, 00:58, said:

zaze am un amic ce si-a facut un abonament cu 1000 d eminute nationale la connex sau 800 nush exact oricum ceva de genu...si nu au vrut nici macar o ragalie de telefon sa i-o dea mocca....cu asta nu sunt de acord e pus in aceasi oala cu unu care isi face un abonament de 4$ sa isi ia un nokia 1100 ieftin...
la orange deja se face diferenta..
Connex a avut in decembrie oferte de telefoane pentru abonamentele cu minute incluse (printre care era si un nokia 6680 la 199$ cu handsfree bluetooth gratis... sau ceva de genu), deci au aparut cu telefoane si accesorii mai ieftine iaintea Orange-ului. Dar cred ca motivul a fost Cosmote :) pentru ca se banuia ca vor intra cu oferte agresive la telefoane.
Asa ca.....ordinea este
1. Sperietoarea Cosmote
2. Connex
3. Orange
(Zapp-ul nu stiu unde apare pe acilea....Probabil la telefoane moca care nu merg, dar iti prelungesc contractul cu inca un an :death: )
Iar acum ofertele Connex, Orange, Cosmote si Zapp au preturi la telefoane diferentiate in functie de abonamentul ales....

Editat de kaizen, 02 februarie 2006 - 00:34.


#29
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.910
  • Înscris: 27.12.2004
Oferta la prepay e tzeapa. Eu platesc abonament la Orange cam 5 milioane pe luna. Daca as folosi si un prepay ce sa fac cu un amarat de dolar in plus si ala o singura data? Ma refer la cel primit pt apelurile primite.
Oricum, probabil trebuie si o oferta proasta ca sa se bucure apoi userii de o oferta mai buna!

Si nici cel de la ab nu e grozav. Unde sunt vremurile alea cand primeai o optiune, un abonament nou sau un tarif unic pe viata?a?

Editat de raducristin, 02 februarie 2006 - 00:51.


#30
kaizen

kaizen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 148
  • Înscris: 21.05.2005
Dupa ce am citit tot ce s-a scris aici m-am dus pe site-ul Orange sa vad super oferta....
Nu vad nimic special.
Cel mai mic abonament care apare cand dai click pe "Shared minutes" este de 30$ cu 120 minute si tarif de 0.17 si 0.12. Daca calculam 30$/120 min = 0.25$/min national iar daca calculam la tarif (0.17 + 0.12)/2 = 0.145$/min.
Promotia ne da 20 minute nationale timp de 24 luni (contract 2 ani) sau 4 luni (contract 1 an). 20 min * 0.25 = 5$ -> 120$ (contract pe 2 ani) si 20$ (contract pe 1 an).
Dar am calculat la tariful mediu al minutelor incluse.... dar cum alea le platesti in abonament mai corect ar fi sa le calculam la ce ai depasi dupa ce se vorbesc minutele incluse, pentru ca pe alea le suplineste oferta. Atunci 20 min * 0.145 = 2.9$/luna, iar pentru oferta de 2 ani am avea 69.6$ reducere de la Orange.
Acum promotia Connex ofera pe langa altele 5 luni reducere 50% la abonament... Daca consideram abonamentul Orange cu 120 minute la 30$ de mai sus (desi abonamentele connex cu minute incluse sunt mai avantajoare ca tarif pe minut) atunci am avea (30$/2)*5 = 75$ reducere de la Connex.

Unde este super promotia Orange????

#31
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 752
  • Înscris: 10.11.2004

 kaizen, on Feb 2 2006, 00:32, said:

Connex a avut in decembrie oferte de telefoane pentru abonamentele cu minute incluse (printre care era si un nokia 6680 la 199$ cu handsfree bluetooth gratis... sau ceva de genu), deci au aparut cu telefoane si accesorii mai ieftine iaintea Orange-ului. Dar cred ca motivul a fost Cosmote :) pentru ca se banuia ca vor intra cu oferte agresive la telefoane.
Asa ca.....ordinea este
1. Sperietoarea Cosmote
2. Connex
3. Orange
(Zapp-ul nu stiu unde apare pe acilea....Probabil la telefoane moca care nu merg, dar iti prelungesc contractul cu inca un an :death: )
Iar acum ofertele Connex, Orange, Cosmote si Zapp au preturi la telefoane diferentiate in functie de abonamentul ales....
foarte bine eu nu am decat de castigat din asta..inloc sa dau banii pe telefon vorbesc de ei si ma aleg si cu telefon..
cocmote sa vedem mai are multe de facut si se cam grabeste..parerea mea
1. trebuie intai sa rezolve problema cu acoperirea
2. sa ofere si alte servicii inafara de abonamentele cu minute nationale
3. sa faca un compromis gen zapp sa ofere o cantitate suficienta de min si in retea, asta probabil va aparea numai cand vor fii suficienti abonati cosmote
4. poate achizitioneaza a 3-a licenta 3g


 kaizen, on Feb 2 2006, 00:52, said:

Dupa ce am citit tot ce s-a scris aici m-am dus pe site-ul Orange sa vad super oferta....
Nu vad nimic special.
Cel mai mic abonament care apare cand dai click pe "Shared minutes" este de 30$ cu 120 minute si tarif de 0.17 si 0.12. Daca calculam 30$/120 min = 0.25$/min national iar daca calculam la tarif (0.17 + 0.12)/2 = 0.145$/min.
Promotia ne da 20 minute nationale timp de 24 luni (contract 2 ani) sau 4 luni (contract 1 an). 20 min * 0.25 = 5$ -> 120$ (contract pe 2 ani) si 20$ (contract pe 1 an).
Dar am calculat la tariful mediu al minutelor incluse.... dar cum alea le platesti in abonament mai corect ar fi sa le calculam la ce ai depasi dupa ce se vorbesc minutele incluse, pentru ca pe alea le suplineste oferta. Atunci 20 min * 0.145 = 2.9$/luna, iar pentru oferta de 2 ani am avea 69.6$ reducere de la Orange.
Acum promotia Connex ofera pe langa altele 5 luni reducere 50% la abonament... Daca consideram abonamentul Orange cu 120 minute la 30$ de mai sus (desi abonamentele connex cu minute incluse sunt mai avantajoare ca tarif pe minut) atunci am avea (30$/2)*5 = 75$ reducere de la Connex.

Unde este super promotia Orange????

acum fiecare vede partea lui de adevar.....ia fa calcule pentru Orange Value Bundle....si vezi atunci

#32
kaizen

kaizen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 148
  • Înscris: 21.05.2005

Quote

acum fiecare vede partea lui de adevar.....ia fa calcule pentru Orange Value Bundle....si vezi atunci
Greu de facut calculele pe Value Bundle pentru ca nu avem ceva similar pe piata.... (bila neagra pentru toti ceilalti operatori)
Si in plus m-a obosit suficient calculul anterior si mi s-a incins procesorul :)

#33
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.215
  • Înscris: 18.01.2004
uauu .... ma mandresc cu OVB .... acum mai bine de o luna numai eu si raducristin aveam OVB de pe forum .. si acum observ ca vine multa lume .... eu am OVB20 cu credit de 26$ (2 ani orange)

deci .. oameni buni fiecare subiect este tratat foarte prost d ecatre unii ... ce va trebuie clasamente care-i pe orange care-i pe connex care-i pe luna etc etc ....

mie oferta mi s epare frumusica tare ... in ceea ce priveste OVB super marfa .... preturile la telefoane au mai scazut .. ceea ce ma incanta ...

apropo mie nu-mi pasa ca s-a ieftinit 6230i because i hate this cell phone.

in fine ... noua oferta d ela orange este deasupra celei de la connex .... parerea mea.

#34
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.510
  • Înscris: 13.09.2004

 raducristin, on Feb 2 2006, 00:32, said:

Oferta la prepay e tzeapa. Eu platesc abonament la Orange cam 5 milioane pe luna. Daca as folosi si un prepay ce sa fac cu un amarat de dolar in plus si ala o singura data? Ma refer la cel primit pt apelurile primite.
Oricum, probabil trebuie si o oferta proasta ca sa se bucure apoi userii de o oferta mai buna!

Si nici cel de la ab nu e grozav. Unde sunt vremurile alea cand primeai o optiune, un abonament nou sau un tarif unic pe viata?a?


Da-mi voie sa te contrazic. Tocmai am reincarcat cartela mamei cu 33$ ... cat credit crezi ca a ajuns la ea in cont?
pai hai sa calculam ....

33$ + 6$ (Bonus de reincarcare cu 33) + 6$ (e oferta acum si se dubleaza bonusul de la reincarcare) + 11$ (bonus pentru reincarcari in 30 de zile) = 56$
+ 5% reducere pe factura mea pentru reincarcare de pe abonament + 30% din aceasta suma se va transforma in puncte Thank You!

o fi rea teapa asta!?!?!

:inlove:   :inlove:   :inlove:

Editat de Spiritul, 02 februarie 2006 - 09:18.


#35
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.015
  • Înscris: 01.11.2005
Mie nu mi se pare a fi deosebita nici oferta Connex si nici cea Orange.Mai nou de catva timp toate par  frumoase dar ce nu imi place e conectarea pe 2 ani. Mai ales ca in nici o reclama nici un operator nu precizeaza acest lucru .Pai cand mi-am facut ab la connex aveam 50% reducere la ab +20min nationale pentru conectare la 1 an si acum 5 luni pentru 2 ani.Cam putin.La orange au schimbat ca nu platesti 1 optiune ca sa iti alegi una si iti dau minute dublu.Ceva deosebit???

#36
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.910
  • Înscris: 27.12.2004

 Spiritul, on Feb 2 2006, 07:18, said:

Da-mi voie sa te contrazic. Tocmai am reincarcat cartela mamei cu 33$ ... cat credit crezi ca a ajuns la ea in cont?
pai hai sa calculam ....

33$ + 6$ (Bonus de reincarcare cu 33) + 6$ (e oferta acum si se dubleaza bonusul de la reincarcare) + 11$ (bonus pentru reincarcari in 30 de zile) = 56$
+ 5% reducere pe factura mea pentru reincarcare de pe abonament + 30% din aceasta suma se va transforma in puncte Thank You!

o fi rea teapa asta!?!?!

:inlove:   :inlove:   :inlove:

Da mai dar mariri de-astea de bonusuri pe perioade limitate nu inseamna mare lucru. Sa creasca naibii valabilitatea sau sa mareasca palierul orar la tariful de seara (de la ora 20 sa-l aduca la 18). Cand aud ca bonusul la apelurile primite s-a dublat, imi vine sa rad... Doar in perioada xx - xx si doar o data. LOL Si baga asta in fata agasant.

Treaba cu bonusul la reincarcare e buna. Mai ales pt userii actuali, cei care deja consuma prepay caci nu se simt uitati sau neglijati. Are impact psihic.

Editat de raducristin, 02 februarie 2006 - 10:12.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate