Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 

Oferta ORANGE februarie-martie, SPLENDIDA!

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#1
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004
.. incep sa ma indragostesc de ei pentru ca:
1. au oferte clare, precise, fara abureli
2. au oferte foarte tentante si isi imbunatatesc ofertele de la promotie la promotie
3. pentru ca pur si simplu oferta actuala este irezistibila. cercetati p site. mie imi pare tare rau pt ca nu-mi pot face acum abo. nou insa felicit orange sincer
Va invit sa accesati oferta orange pe site.

p.s. sunt abonat si cnx si orange. Dupa mine, connex-ul e un fel de dan voiculescu, iar orange e basescu2  :lol:

Edited by adialex, 01 February 2006 - 22:12.


#2
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
si sa va mai zic ceva ?? a-ti vazut ce telefoane se pot lua la orange thankyou ???
6630i . C600 .. eheeee oleak de telefoane .. inainte se gaseau numai telefoane de 2 lei .. 6230i la 179 USD la OTY cu prelungire contract pe 2 ani ;)

#3
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004

 adialex, on Feb 1 2006, 22:10, said:

.. incep sa ma indragostesc de ei pentru ca:
1. au oferte clare, precise, fara abureli
2. au oferte foarte tentante si isi imbunatatesc ofertele de la promotie la promotie
3. pentru ca pur si simplu oferta actuala este irezistibila. cercetati p site. mie imi pare tare rau pt ca nu-mi pot face acum abo. nou insa felicit orange sincer
Va invit sa accesati oferta orange pe site.

p.s. sunt abonat si cnx si orange. Dupa mine, connex-ul e un fel de dan voiculescu, iar orange e basescu2  :lol:

ce oferte din ce in ce mai precise? oferta pt ab de 4 usd e de toata jena? ce-i atat de deosebit, hai ca nah iti da dublul minutelor pe care le alegi in res, ce? nici o diferenta ca pana acum!

mmmda:)) orange e basescu2 - adica "un nimeni & un marlan" habar n-ai ce vorbesti, fara cunostinta de cauza!

#4
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004

 adialex, on Feb 1 2006, 22:10, said:

.. incep sa ma indragostesc de ei pentru ca:
1. au oferte clare, precise, fara abureli
2. au oferte foarte tentante si isi imbunatatesc ofertele de la promotie la promotie
3. pentru ca pur si simplu oferta actuala este irezistibila. cercetati p site. mie imi pare tare rau pt ca nu-mi pot face acum abo. nou insa felicit orange sincer
Va invit sa accesati oferta orange pe site.

p.s. sunt abonat si cnx si orange. Dupa mine, connex-ul e un fel de dan voiculescu, iar orange e basescu2  :lol:

Nu vad de ce este asa exceptionala oferta... Mi se pare la fel de banala ca si cea de la Connex. Macar Connex a scos o extraoptiune noua...

#5
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
si eu sunt extraordinar de incantat de ofertele orange......pe langa multitudinea de optiuni si abonamente exista si o multitudine de servicii.....acum deja incep reducerile si la telefoane agresiv.....ptr asta nota 10 isi merita primul loc cu varf si indesat
connex cred ca a practicat o oarece politica de pret doar ptr a maximiza profiturile si la vinderea catre vodafone sa castige mai mult...

#6
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004

 Stegal, on Feb 1 2006, 22:26, said:

ce oferte din ce in ce mai precise? oferta pt ab de 4 usd e de toata jena? ce-i atat de deosebit, hai ca nah iti da dublul minutelor pe care le alegi in res, ce? nici o diferenta ca pana acum!

mmmda:)) orange e basescu2 - adica "un nimeni & un marlan" habar n-ai ce vorbesti, fara cunostinta de cauza!

stegal.. eu cica sunt pesedist. desi nu ma consider.. asa imi ziceau astia p forum. totusi.. ma refeream la basescu si orange in sensul ca sunt institutii serioase, hotarate.
alta chestie: intereseaza-te mai mult la oferta orange. s-ar putea sa mai descoperi altceva si sa-ti placa mult.. eu zic ca si-au imbunatatit oferta la VB, la min incluse, la 4$. si chiar si la cartela.. aa.. si era sa uit. au niste telefoane adevarate la PRETURI ADEVARATE

#7
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004

 zaze, on Feb 1 2006, 22:28, said:

Nu vad de ce este asa exceptionala oferta... Mi se pare la fel de banala ca si cea de la Connex. Macar Connex a scos o extraoptiune noua...

aici sunt de acord.. ar fi de bun augur o optiune noua la orange.. macar asa. sa acopere pe cei nemultumiti precum zaze.. :)
una peste alta.. connex nu poate fi totusi orange. cel putin nu in viitorul apropiat

Edited by adialex, 01 February 2006 - 22:47.


#8
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
inca o optiune? ca s aiti dea ce?
o bere la 10  min in orange?
daca stai si iti calculezi planurile tarifare cu cap imposibil sa nu faci o configuratie pe placul inimii si buzunarelor tale

#9
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004

 nashu77, on Feb 1 2006, 22:49, said:

inca o optiune? ca s aiti dea ce?
o bere la 10  min in orange?
daca stai si iti calculezi planurile tarifare cu cap imposibil sa nu faci o configuratie pe placul inimii si buzunarelor tale

asta e si parerea mea. zaze te contrazice

#10
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Eu n-am zis ca nu poti sa-ti configurezi un abonament calumea la Orange. Dar daca ne referim strict la noutati, nu mi se pare iesita din comun actuala oferta. Aceleasi bomboane gratis in primele doua/patru luni, si gata... De-asta spuneam ca apreciez mai mult noutatea de la Connex, pentru ca au venit cu ceva si pentru vechii abonati.

Edited by zaze, 01 February 2006 - 22:56.


#11
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
pe langa toate optiunile de min in retea nationale wek end etc etc maia i si OVB care nu stiu daca are alternative la vre-un operator gsm concurent si abonamentul reincarcabil..
astept 3G ptr ca orange a stiut mereu cum sa lanseze un serviciu pe piata in schimb connexu ma dezamageste....tineti minte si lansarea MMS-urilor?

#12
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Care optiuni de minute nationale? Sunt atat de putine incat sunt ca si inexistente :) Referitor la telefoane, sunt foarte putine telefoane care la Orange sa aiba un pret mai mic la conectare decat la Connex...(6230i este intr-adevar la o diferenta considerabila, dar in rest...)

#13
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004
E nasol k au scos minutele nationale...dak ramaneau si alea...:)

#14
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

 zaze, on Feb 1 2006, 22:55, said:

De-asta spuneam ca apreciez mai mult noutatea de la Connex, pentru ca au venit cu ceva si pentru vechii abonati.

Da. 100 de minute cu 1 cent dupa 10 seara, dar daca ai abonament cu minute nationale iti ia tot din alea intai. Ca de obicei, praf in ochi. Dar, daca voua va place... gusturile nu se discuta. Desi asta nu stiu daca e chiar o problema de gust...

#15
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
nu stiu la ce te uiti tu dar fa comparatie cu connex...
http://www.orange.ro...usiness-ro.html
ASTA DA NOUTATE
pana acum in medie da erau cam acelasi bombonele tot min nationale tot sms-uri tot optine mocca sau dubla..dar acum...
bine aceasta oferta nu este ptr oricine cine vrea bombonele ale si bombonele
eu unul prefer sa platesc serviciile si sa le folosesc si sa ma aleg si cu telefon decat sa dau o gramada de bani pe telefon si apoi mai dau o gramada si pe ce vorbesc ideal ar fii sa ajungem ca in germania de ex sa vorbim de pretul telefonului.......telefonul fiind undeva la 10 euro......dar oricum e un prim pas destul de mare zic eu..

Edited by nashu77, 01 February 2006 - 23:15.


#16
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Vorbiit  toti de abonamente... dar de PrePay ?

Noua oferta promotionala este ca acum se dubleaza bonul primit la reîncarcare, si primul bonus pentru apelurile primite (adica dupa ce totalizezi 100 de minute de apeluri primite începând de astazi pâna prin martie, obtii 2$ bonus în loc de 1$).

Cam greu sa treci la oferta asta dupa ce pâna acum primeai 24$ credit gratuit... <_<

#17
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
faza asta cu 2$/100 de min este super cel putin prietenele noastre vor fii bucuroase.la cate sute de min vorbim cu ele.. :))
plus bonusurile pe care el mai primesc e super ok si prepay
eu unul deja ma gandesc sa trec pe un ovb 40$ au tarife/min super si mai iau si telefon la pret mic....dar mai astept din cate am observat orange vine cu ceva nou dar cam 25% apoi la fiecare promotie mai adauga ceva, chestia cu preturile la telefoane cred ca va fii extinsa la mai multe modele....
Pentru abonamentele Value Bundle se oferă un credit suplimentar de 5 USD, ca echivalent al celor 20 de minute nationale.
deci sa inteleg ca de ex OVB10 in primii 2 ani este 15? :D

Edited by nashu77, 01 February 2006 - 23:28.


#18
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004

 nashu77, on Feb 1 2006, 23:13, said:

nu stiu la ce te uiti tu dar fa comparatie cu connex...
http://www.orange.ro...usiness-ro.html
ASTA DA NOUTATE
pana acum in medie da erau cam acelasi bombonele tot min nationale tot sms-uri tot optine mocca sau dubla..dar acum...
bine aceasta oferta nu este ptr oricine cine vrea bombonele ale si bombonele
eu unul prefer sa platesc serviciile si sa le folosesc si sa ma aleg si cu telefon decat sa dau o gramada de bani pe telefon si apoi mai dau o gramada si pe ce vorbesc ideal ar fii sa ajungem ca in germania de ex sa vorbim de pretul telefonului.......telefonul fiind undeva la 10 euro......dar oricum e un prim pas destul de mare zic eu..

Unde e super oferta? De acolo inteleg ca la un Orange 60 ai 80 de minute la 18$. Dar la Connex ai 100 de minute la 19$. Prin urmare...Orange doar si-a aliniat oferta de la abonamente cu minute incluse la nivelul celei de la Connex. OVB e alta poveste, chiar mi se pare un concept destul de interesant, dar nu mi se adreseaza...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate