Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Case insiruite Chiajna

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Buna,

Am observat ca sunt foarte multe topicuri pe ansambluri rezidentiale blocuri dar foarte putine pe casele insiruite.
Sunt interesata de cele din Chiajna si mi-ar fi de mare ajutor daca aveti ceva pareri/prieteni despre ansamblurile din Chiajna. In zona acesta se pare ca se vand ca painea calda si se construiesc in permanenta...

#2
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008
Daca vrei sa iti cumperi in Chiajna, sa ai in vedere faptul ca vara miroase de la groapa de gunoi de la Rudeni. Nu stiu ce fac, mai ales noaptea, ca aerul devine irespirabil. Eu stau in Militari Residence si stiu ce vorbesc.

#3
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Am pe cineva din familie care sta acolo si e ok. Prefer un miros mai neplacut putin dar scoli si un mediu mai bun. Din zona de vest a Bucurestiului consider ca Chiajna e cea mai ok zona :).

#4
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.09.2008

 ElsaAn, on 14 iunie 2016 - 21:48, said:

Am pe cineva din familie care sta acolo si e ok. Prefer un miros mai neplacut putin dar scoli si un mediu mai bun. Din zona de vest a Bucurestiului consider ca Chiajna e cea mai ok zona Posted Image.
Eu stau langa Chitila si pot confirma ca pute pana pe soseaua Chitila de la groapa Rudeni, cateodata seara nici nu poti sta afara.

Edited by dell99, 15 June 2016 - 13:43.


#5
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Ms...voi sunteti draguti ca imi spuneti situatia de acolo dar eu tot in Chiajna vreau :).
As vrea pareri despre casele insiruite...dezvoltatori/problemele cu care se confrunta oamenii de acolo (din punct de vedere tehnic). Spre exemplu am aflat ca un dezvoltator care are cateva case insiruite a facut si cateva blocuri, unde au cazut tavanele sau in cazul in care se pune rigips au fost cazuri in care au intrat sobolani intre rigips si caramida si faceau zgomot in permanenta. Genul acesta de informatii as avea nevoie.

#6
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.09.2008
Nu inteleg de ce ai mai deschis alt topic sa ne spui ca iti place Chiajna...
S-a discutat oricum subiectul pe alt topic : http://forum.softped...casute-chiajna/
Daca iti place cumpara, daca nu esti convinsa mergi acolo si vorbeste cu oamenii care au cumparat deja.

#7
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016

 dell99, on 15 iunie 2016 - 14:36, said:

Nu inteleg de ce ai mai deschis alt topic sa ne spui ca iti place Chiajna...
S-a discutat oricum subiectul pe alt topic : http://forum.softped...casute-chiajna/
Daca iti place cumpara, daca nu esti convinsa mergi acolo si vorbeste cu oamenii care au cumparat deja.

In primul rand nu am observat acest topic, 2 la mana as fi vrut informatii mai updatate. In zona aceasta au rasarit o multime de astfel de case dar nu a scris nimeni despre ele desi sunt foarte multe luate/rezervate. M-am gandit ca poate gasesc o persoana, 2 care si-au luat pe acolo recent si ma poate ajuta cu niste informatii. Asa cum altii sunt interesati de blocuri, pe mine ma intereseaza casele, nu inteleg cu ce te deranjeaza ca am deschis un alt topic.

#8
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Casute insiruite, cu fundatie doar sub stalpii de rezistenta, fara inspectii ca inspectorii se obosesc doar la blocuri cu multe etaje.
Risc beneficiu cam naspa.

#9
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
M-am reorientat catre una care se face de la 0 si in felul asta pot sa urmaresc etapele. In fiecare zi pe santier o sa fiu, iar constructorul a fost incantat pt ca pot sta eu cu gura pe muncitori. E riscat oricum o dai. Una veche are fundatia varza si mananca multi bani, una noua nu stii ce ascunde...

Am uitat sa mentionez pt cei care se gandeau la Chiajna in special cele de la Tineretului, sa va feriti de ei. Notar murdar, oameni cu caractere infecte si multe ascunzisuri...Ma bucur ca nu-am grabit cu ei.

Ma bucur ca nu m-am grabit cu ei.

#10
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Daca n-ai facut constructiile/arhitectura probabil tot ce vor ei fac, cu tine de fata.
Acoperisurile alea unu mai inalt, unu mai scund numai bun sa retina zapada sa se infiltreze.
Arhitectura fomista tip "manastire-ntr-un picior" ma irita teribil.
75k iei 3c mai in centru.
In rest, na, nus, m-am gandit si eu la ele Posted Image

Edited by denisen, 14 July 2016 - 23:04.


#11
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 ElsaAn, on 14 iunie 2016 - 21:48, said:

Am pe cineva din familie care sta acolo si e ok. Prefer un miros mai neplacut putin dar scoli si un mediu mai bun. Din zona de vest a Bucurestiului consider ca Chiajna e cea mai ok zona Posted Image.
Tu crezi ca respectivul e prost sa-ti spuna ca pute de-ti muta nasul din loc.....Pai cine e fraierul sa spuna ca a luat plasa de cateva zeci de mii de euro....Mie personal imi pare rau ca am cumparat in Chiajna ....mai bine ma duceam in Dragomiresti....
Deci pute de nu poti sa stai in curte si mai ales noaptea cand vrei sa stai cu ferestrele deschisa si sa asculti pasarelele cum canta......Si se pare ca groapa asta nu o sa se inchida prea curand....

Edited by Clovis, 15 July 2016 - 06:25.


#12
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 ElsaAn, on 15 iunie 2016 - 14:16, said:

Ms...voi sunteti draguti ca imi spuneti situatia de acolo dar eu tot in Chiajna vreau Posted Image.
As vrea pareri despre casele insiruite...dezvoltatori/problemele cu care se confrunta oamenii de acolo (din punct de vedere tehnic). Spre exemplu am aflat ca un dezvoltator care are cateva case insiruite a facut si cateva blocuri, unde au cazut tavanele sau in cazul in care se pune rigips au fost cazuri in care au intrat sobolani intre rigips si caramida si faceau zgomot in permanenta. Genul acesta de informatii as avea nevoie.
Asta cu tavanul cazut era samsarul Vasile? Ca asta are cateva blocuri si face cotete insirate.....Bine probabil sunt mai multi  dar eu pe asta-l stiu......
Sobolani intra ca doar esti la tara ....si eu am , acum, un sobolan in pod pe care incerc sa-l prind de cateva saptamani......se dovedeste ca e destept foc......soarecii de obicei ii prind in cateva zile....

PS: Gandeste-te bine ce faci ca nu cred ca te scalzi in bani (ca sa te muti din nou in 2-3 ani).....Vezi sa nu-ti para rau mai incolo......Mai bine cumpara pamant si fa-ti o casa decenta decat sa cumperi de la smecherii astia care se cred mari dezvoltatori si construiesc pe 150-200 mp.....Cumperi pamant si gasesti in sat pe cineva sa-ti construiasca......E foarte usor crede-ma.....se ocupa ei de tot...de proiect, de autorizatii ca doar sunt mana in mana cu hotul de Minea.

Edited by Clovis, 15 July 2016 - 06:27.


#13
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Am renuntat la Chiajna. Ideal este sa iti construiesti tu casa dar ce facem cu cash-ul? Terenul in Chiajna e 100 euro mp in cele mai bune conditii si daca pui la socoteala si utilitatile ajungi sa dai 25k euro dintr-un foc. O casa cat e ea de mica tot te duce la 60k-70k euro asa ca prefer direct de la dezvoltator cu riscurile de rigoare. Am in familie oameni care lucreaza in constructii si crede-ma ca daca mi-as face casa as pune 10 ani imbatranire peste ce am acum. Probleme apar la casa pt ca in fiecare an apar alte noutati si nu poti sa tii pasul. E greu cu constructia pe buget mic. N-as avea nici o sansa...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate