Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

iOS 10

- - - - -
  • Please log in to reply
785 replies to this topic

#757
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View PostLex404, on 13 iulie 2017 - 05:46, said:

Se poate. Iti iei un iPad 256GB si le transferi.
Si ca sa nu le faci sarmale cu iCloud, poti folosi un cablu.

Ah, poti folosi AirDrop, si mai simplu.
Sa trimit 2500 de poze prin AirDrop cred ca dureaza o vesnicie. Ce vrei sa spui cu cablul? Merge sa conectez iPhene-ul prin cablu direct la tableta??

#758
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Nu direct. Exista Camera Adaptor și ăla are și USB.

Ca nu ai cablu L-L

#759
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Pai da, ma refeream cu adaptor, evident. Deci cu adaptor pot conecta iPhone-ul la tableta si sa copiez toate pozele in iPad? Ar fi extraordinar!

#760
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Da. Dar cred ca va dura la fel de mult ca prin AirDrop 😂

#761
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Dar macar nu da eroare.

#762
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Colegii, Airdrop e doar pentru autentificare, transferul fizic se face prin Wi-Fi care e mult mai rapid decat conexiunea USB oferita de Apple. Numa' zic.

#763
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Atunci incerc cu AirDrop daca imi iau tableta. Da, e foarte bine asa, va multumesc pentru idee!

#764
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,605
  • Înscris: 28.12.2005
ai i7+ si vrei sa iti iei ipad mini doar ca sa arati pozele la prieteni?
parca te laudai cu internet infinit, nu mai bine folosesti google photos care accepta oricate poze la rezolutie sub 16mpx (parca), care este peste rezolutia camerei de i7+ si le arati direct pe telefon?
my2c!

#765
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014

View Postnoris08, on 14 iulie 2017 - 13:31, said:

ai i7+ si vrei sa iti iei ipad mini doar ca sa arati pozele la prieteni?
parca te laudai cu internet infinit, nu mai bine folosesti google photos care accepta oricate poze la rezolutie sub 16mpx (parca), care este peste rezolutia camerei de i7+ si le arati direct pe telefon?
my2c!
In google photos poți sa încarci poze la claritatea lor normala?

#766
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Da. Daca au sub 16 megapixeli ai spatiu nelimitat, daca au peste se ia din spatiul de stocare din google drive.

#767
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014

View Postab06deg, on 14 iulie 2017 - 15:39, said:

Da. Daca au sub 16 megapixeli ai spatiu nelimitat, daca au peste se ia din spatiul de stocare din google drive.
A ok at,eu am încărcat niște poze in Dropbox dar sau încărcat la o rezoluție mică si nu știu cum as putea reveni la claritatea inițială,ma nu sti tu?Multumesc!

#768
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Habar nu am, sorry.

#769
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View Postnoris08, on 14 iulie 2017 - 13:31, said:

ai i7+ si vrei sa iti iei ipad mini doar ca sa arati pozele la prieteni?
parca te laudai cu internet infinit, nu mai bine folosesti google photos care accepta oricate poze la rezolutie sub 16mpx (parca), care este peste rezolutia camerei de i7+ si le arati direct pe telefon?
my2c!
1. Poti sa ai mama internetului, pozele online se incarca greu. Plus ca nici nu e semnal peste tot (de exemplu la tara).
2. Pozele le am in iCloud, dar vreau undeva offline si ca masura suplimentara de backup, nu ma incred 100% in mediul digital.
3. Google Photos nu imi face update automat pe timp de noapte, chiar daca bifasem aceasta optiune, nici nu se uploadau toate pozele etc. Asa ca am renuntat. Calitatea oricum era mai slaba, pozele fiind comprimate (chiar daca rezolutia ramanea aceeasi).

#770
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
10.3.3 is out

#771
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Nu inteleg niciodata de ce pentru a face update de soft si al unor aplicatii imi trebuie Wi-Fi. Daca nu am asa ceva de ce trebuie sa fiu "discriminat"? Noroc ca am acasa, dar cum stau mai mult plecat... Atunci eu pentru ce am 30 GB de net, ca sa nu ma lase Apple sa-i folosesc?

#772
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Probabile se presupune că se poate pierde semnalul, si sa eșueze download-ul, adică automat sa devină acea aplicație neutilizabilă. La soft nu stiu de ce e asa, dupa mine nu ar trebui sa fie restrictii, pentru ca nu încep sa se rescrie fișierele decât după ce este downloadat complet update-ul

Îî mai hulim noi câteodată pe cei de la apple, dar in materie de securitate cam au habar ce fac

#773
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Si daca stau undeva la tara, evident, fara Wi-Fi, trebuie sa fiu "discriminat"? Nu am dreptul sa folosesc un device Apple la capacitate maxima?

#774
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Pentru ca au fost prea multe plangeri din partea utilizatorilor care au facut update de soft pe conexiune mobila si s-au trezit cu facturi uriase.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate