Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Recomandări pt. vacanță în România,la munte.

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,882
  • Înscris: 20.10.2015

 joseph_lacroix, on 08 iunie 2016 - 21:45, said:

te cazezi in zona bran moeciu, si faci vizite, te duci la Rasnov, Zarnesti rezervatia de ursi,  Parcul Piatra Craiului cu un traseu usor la Cabana la Curmatura, si desigur Cheile Dambovicioarei cu pestera din dotare. o sa fie super, si nici nu te costa mare lucru.

https://www.google.c...12!8i6656?hl=en

AM stat de cel putin 4 ori aici
Super,

Proprietarii, niste tineri fosti cabanieri in Fagaras
Mancare super, liniste
Ceri o camera care sa dea spre est (partea opusa soselei) pentru niste rasarituri ca-n povesti

#20
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 02.11.2009
Intra si tu pe topicul ,,Propuneri pentru vacantele sau week-end-urile viitoare" si vei gasi multe idei interesante.

#21
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013

 KurtKnispel, on 08 iunie 2016 - 22:18, said:

Vatra Dornei, CĂąmpulung Moldovenesc, Gura Humorului. Bucovina e de vis, dacă vrei liniște și oameni altfel.
  Nu mă îndoiesc că e super ce mi-ai indicat tu,dar având în vedere faptul că eu am doar 8 zile de concediu efectiv, încercăm să nu pierdem foarte mult timp pe drum. Cam așa stau lucrurile.

#22
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Apuseni.
E cam ce vrei tu. Liniste si relexare. Mai vezi o pestera, mai vezi o cascada. Doar nu prea ai zonele alea cu terase si baut suc seara ...

Zona Bran - Moeciu (http://www.cheilegra...resort-fundata/ acolo chiar stai si te relaxezi ) -Rasnov

Zona Marginimii Sibiului. Si acolo e relexare maxima. Mai urci pe TF, mai vizitezi Sibiul mai mananci o branza buna. Mai ajungi la Alba Iulia la cetate.

Sighisoara - acolo chiar ai unde sa stai la terase. Mai vezi o cetate pre prin jur, o bisrica fortificata pe drum.

Tusnad si Lacul Sf Ana. Faci plaja, freci menta la munte si poti face si plaja si chiar baie in lac. Mai vizitezi ceva sate de prin secuime.

Zona Bicaz - Lacu Rosu

Maramuresul.


Daca te intereseaza ceva anume din lista asta pot detalia.

PS. Uitasem Baile Felix. Au niste stranduri cu ape termale acolo ... balaceala maxima.

Edited by yonut_a, 15 June 2016 - 10:32.


#23
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Pensiunea Casa Bucatarului Suncuius = oferta mare de activitati ( rafting , roller mountain) , 3 piscine exterioare etc

#24
moshbatran

moshbatran

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.02.2006
Statiunea Slanic Molodva iti recomand pentru relaxare, liniste aer curat, ape minerale si multe altele.....
Trasee montane sunt si usoare si mai dificile, se poate vizita barajul Valea Uzului, Salina Targu Ocna, Izvoarele Minerale de la Slanic Moldova etc...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate