Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Dolce Sport Live pentru toata lumea la 5 euro!

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Oricum nu prea sint asa microbist si nici nu am timp de urmarit meciurile. Oricum am inteles ca o sa dea protv o parte din ele dar daca nu le dadea????

zi-mi tu concluziile ca vad ca esti activ pe acel topic .... are sens sa dau 5 sau 6 euro sau imi bag picioarele si nu-mi fac nici un abonament la telekomtv

Edited by obionekenobi, 08 June 2016 - 15:54.


#20
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Tocmai de asta zic eu că nu se merită pentru că le vezi la Pro TV în HD care dă destule partide.
Pe telekomtv.ro streamurile sunt măcar HD, e și mai ieftin( Dolcesport 1 și 2), pe ăsta nou nu.
Pentru mine e totuna pentru că am unde să urmăresc Euro 2016 (ARD/ZDF HD). Deci eu nu am nevoie de porcăriile astea făcute să mai fraierească oameni.

Edited by Kalman2007, 08 June 2016 - 16:05.


#21
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
pai nu aplicatia asta noua m-ar fi  interesat .... ci un abonament la telekomtv (am editat ulterior) ...si nu neaparat pentru acest campionat european ...ci asa "sa fie".  Ca abonat upc e frustrant ca o gramada de competitii nu le vezi.  Posted Image

Acum intreb si eu: daca o gramada de oameni se pling ca e un produs prost, nu exista nici o autoritate in tara asta unde sa poata fi reclamati astia de la telekom???

Edited by obionekenobi, 08 June 2016 - 16:03.


#22
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

 obionekenobi, on 08 iunie 2016 - 16:02, said:

Ca abonat upc e frustrant ca o gramada de competitii nu le vezi.  Posted Image
Mai sus iti zicea de ZDF ... care exista la UPC (in judete din Transilvania, de ex Cluj)

#23
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 26.09.2010
Asa, si daca omul locuieste in Constanta sa zicem, se muta la Cluj ca sa vada ZDF? Atat timp cat postul nu face parte din oferta nationala, e fix pix ceea ce zici tu.

#24
dan-bz

dan-bz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 22.04.2005

 swantonbmb, on 08 iunie 2016 - 07:18, said:

Cred ca se referea cand apare si pe Smart TV. Si eu am smart tv Samsung si nu gasesc aplicatia.

Aplicatia va fi disponibila pana maine pentru toate modelele de Smart TV de la Samsung conform raspunsului pe care l-am primit de la Telekom. Puteti cere informatii despre aplicatie la numarul 0214006749.

#25
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Deci eu daca descarc asta pe Pc pe windows 10 si imi fac cont la ei si le platesc 5 euro pot sa vad timp de o luna euro pe calculator? Ma intereseaza meciurile de la 16 si 19.

Edited by fany23, 09 June 2016 - 11:42.


#26
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Asa cum zic si alti useri, mai bine decit sa-ti iei aplicatia, te abonezi la telekomtv.ro  si cu 5 euro/luna poate ai noroc sa vezi ceva meciuri.  Multi se pling ca daca este ceva competitie neimportanta se vede ok fara intrerupere dar cind se transmite ceva unde au ei exclusivitate e jale   vezi citeva minute, se intrerupe, isi revine/sau nu   etc.   .... adica te umpli te nervi.   :)  

Cred ca totusi o sa incerc si eu un astfel de abonament.

#27
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 21.12.2013

 queron, on 08 iunie 2016 - 11:00, said:

De ce ai da 5/6 euro pe 4 posturi, cand poti sa te abonezi la TV S cu aceeași bani si ai multe alte posturi?
Te poti abona la TV S pentru o singura luna?

#28
georgeval

georgeval

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 27.09.2007
De ce sa dai 5 euro cand poti vedea toate meciurile in HD pe ZDF... liber pe 19.2 E... ?

#29
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
ca n-am antena de satelit

#30
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Mi-am facut cont pe telekom.ro.  Dureaza apoi pina sa te poti loga pe telekomtv.ro  (la mine a durat cam 15 minute pina sa-mi recunoasca user-ul)


Pachetele lor costa  2.4    3.19  si    4.2 euro lunar    dar de incarcat poti incarca contul doar cu sume fixe   3 sau 5 sau 10 euro.

Nu merge cu chrome (asa spun ei), si recomanda firefox  sau internet explorer

Urmeaza sa bag 5 euro, si miine sa vad deschiderea campionatului european (daca va functiona).

Edited by obionekenobi, 09 June 2016 - 14:18.


#31
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Sa ne zici.

#32
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Eu sunt abonat UPC.

Dar mi-am făcut cont atat pentru aplicația Telekom.tv cat și pentru live.dolce-sport.ro

Ca o comparație intre cele 2 am remarcat următoarele :

Telekomtv.ro preț 15 lei pe lună și ai acces la canalele  dolce sport 1, 2, 3, 4, Telekom 1, 2, 3, 4, dolce sport 1 HD, dolce sport 2 HD. Dezavantajul este ca nu  se poate vedea pe televizor. Aplicația este dezvoltata doar pentru PC, laptop, tableta, smartphone. Calitatea imaginii este comparabila cu cea hd (pentru programele hd evident)

Live.dolce-sport.ro preț 27 lei/luna, preț promoțional, apoi 32 de lei/luna,  pentru care ai acces la programele dolce sport 1, 2, 3, 4,  plus arhiva acestor programe (arhiva destul de săracă). Calitatea imaginii este mediocra dacă te uiți la programe pe TV. Sunt 4 opțiuni la rezoluție "auto, 300 kbps, 680 kbps și 1660 kbps". Avantajul este ca se poate urmări pe pc, telefon, TV fără a instala playere sau pluginuri suplimentare. Eu am tv  LG, nu am găsit aplicația, dar am intrat în cont prin browserul TV ului. A funcționat perfect din browser.

Edited by tdan08, 09 June 2016 - 22:11.


#33
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Poate cineva explica mai clar, daca exista aplicatia in magazinul Samsung?
Eu nu o gasesc, dar nici nu vad pe undeva scris despre care TV-uri suporta aplicatia si care nu...
Deci este in magazin, dar nu este suportata decat de TV-urile noi sau cum e?

#34
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005
Dai la Smart Hub la what's new la sectiunea sport la Samsung si o sa iti apara aplicatia Dolce Sport. Eu am un Samsung seria H model 2014.

Aplicatia Dolce Sport...

1. NU are canalele Dolce Sport HD decat cele Dolce Sport SD ceea ce mi se pare o bataie de joc la 6 euro, avand in vedere ca din ce stiu eu toate cam toate TV-urile cu Smart TV sunt minim full HD daca nu chiar 4k, deci normal Dolce Sport 1 si 2 ar fi trebuit bagate decat varianta HD, varianta SD fiind nenecesara pentru aplicatia Smart TV cat si pentru smartphone-uri care cam toate au display full hd in ultimii ani.

2. Cand intri in aplicatie nu iti apar frumos toate cele 4 canale Dolce Sport si sa poti selecta pe care il vrei dintre ele, trebuie sa dai click sa se schimbe imaginea ceea ce este total nepractic, cursorul de la telecomanda Magic Eye de la Samsung este inutilizabil in aplicatia Dolce Sport desi singurul producator de Smart TV-uri pe care este disponibila aplicatia este Samsung.

3. Nu poti sa schimbi canalele Dolce Sport din telecomanda cum poti la aplicatia SeeNow, ci trebuie sa iesi din vizionarea canalului si apoi sa dai click sa se schimbe imaginea cu fiecare canal pe care mai apoi sa dai click, ceea ce dureaza cam 20 de secunde sa poti schimba de pe un canal Dolce Sport pe alt canal Dolce Sport in aplicatie, ceea ce mi se pare ca ala de a conceput aplicatia este un idiot pe partea de a oferi o aplicatie practica si usor de folosit de folosit, este o aplicatie foarte neprietenoasa si greoaie.

#35
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
Post-factum:
m-a pălit curiozitatea să testez Telekom TV pe telefon cu meciul de ieri. Cu 15 minute înainte de meci s-a conectat instant atît pe rezoluție standard cît și pe HD și funcționat fără probleme. M-am deconectat. La 5 minute după începerea meciului s-a conectat greu - aproape 3 minute a durat pînă să apară imaginea - și a funcționat fix 30 de secunde după care a înghețat. A făcut la fel și pe standard și pe HD.
Am dat drumul la televizor...
Morala - pentru emisiunile dorite de multă lume Telekom TV nu e bun de nimic.

#36
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Nasol...
eu am avut o astfel de experienta cu Eurosport Player.
O porcarie de aplicatie care oferea mult mai putin decat promitea. La doua zile dupa ce am cumparat-o am solicitat rambursarea banilor, lucru pe care nici nu ai dorit sa-l auda, am scapat de ei doar schimbandu-mi cardul de credit...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate