Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 

Huawei Y3 II

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,681
  • Înscris: 24.11.2015
Ecran:
4.5" (62.3% raport carcasa ecran)

Dimensiuni: 134.2 x 66.7 x 9.9 mm
Greutate: 150g

Rezolutie:
480 x 854 pixels (~218 ppi pixel density)

Android OS, v5.1 (Lollipop)

Chipset
Mediatek MT6735M - 4G model
Mediatek MT6582M - 3G model

CPU
Quad-core 1.0 GHz Cortex-A53 - 4G model
Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7 - 3G model

GPU
Mali-T720MP2 - 4G model
Mali-400MP2 - 3G model

Memorie: 8GB
Card slot microSD, up to 32 GB (dedicated slot)
RAM: 1GB

Camera principala: 5MP
Camera frontala: 2MP

Baterie: Li-Po 2100 mAh
Culori: Obsidian Black, Arctic White, Sand Gold, Rose Pink, Sky Blue

[ http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/huawei/huawei-y32-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

PRET: 430 LEI

Edited by TruculMagic, 07 June 2016 - 15:46.


#2
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 27.11.2007
E frumos are 4G dacă va fi oferit la promoții sub 400 lei se va vinde foarte bine un concurent redutabil pt Lumia 550.

#3
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Daca lucrau putin la rezolutia ecranului care e mic , avea o sansa .

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,681
  • Înscris: 24.11.2015

 marcgm, on 12 iunie 2016 - 08:28, said:

E frumos are 4G dacă va fi oferit la promoţii sub 400 lei se va vinde foarte bine un concurent redutabil pt Lumia 550.

Eu zic, ca merita diferenta de cativa zeci de lei pentru Y5 II, care e mai ok la ecran, greutate, etc.

#5
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 27.11.2007
Este la cel.ro la 393 lei disponibil în 3 culori foarte bun pt primul smartphone

#6
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Buna ziua colegi, azi mi-a venit coletul  de la Flanco cu un astfel de model si după ce am desigilat cutia, am constatat cu stupoare ca telefonul nu conține căști audio. Are acest model căști audio incluse în cutia originală ??? Cutia am desigilat-o personal, telefonul arata fff bine, adică nu pare resigilat. Are o folie de protecție pe ecran subțirică, în schimb nu am găsit pe ecran acea folie cu sigle si câteva indicații, știți la ce mă refer. E posibil să nu vină anume telefoane cu acea folie, zic eu. Dar unde sunt căștile ???
Aaaaa, si ce varianta de soft aveți ?? Acum ii fac update la B109, e ultima ??
Mulțumesc anticipat.

Edited by floryn-dof, 04 December 2016 - 13:52.


#7
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
nu contine casti

#8
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
@zzhunt: Ms mult de răspuns, m-ai linistit, dar folie pe ecran există când e nou ??? M-am uitat mai atent si vad ca nu are nici folie pe ecran, inițial am crezut ca are o folie subțirică dar de fapt nu are nici o protecție pe ecran....e normal să vină fără folia aceea care arată câteva specificații ale telefonului ??

#9
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

 floryn-dof, on 04 decembrie 2016 - 19:55, said:

@zzhunt: Ms mult de răspuns, m-ai linistit, dar folie pe ecran există când e nou ??? M-am uitat mai atent si vad ca nu are nici folie pe ecran, inițial am crezut ca are o folie subțirică dar de fapt nu are nici o protecție pe ecran....e normal să vină fără folia aceea care arată câteva specificații ale telefonului ??

Se pare ca unele vin cu folia respectiva, altele fara. Vezi pe youtube la review-uri, la unii tel.nu are folie.
Apropos, cum iti merge, ce parere ti-a facut pana acum?

#10
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Se mișcă k telefonul, surprinzător ptr 1 GB Ram, încarcă destul de bine pe You Tube, pozele destul de clare ptr 5MP, la lumina artificiala ies pozele cu o tentă de galben (m-am uitat în setări si totul e normal) iar bateria destul de rezistenta. M-am uitat pe câteva review-uri dar nu am văzut folie.....Cam ciudat, fără casti audio, fara folie, nu înțeleg logica chinezului.

#11
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Modelele entry level vin de regula fara casti de la chinezi. :)


#12
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 27.11.2007
Au fost alții mai tari cei de la motorola fără încărcător la pachet doar cablu de date.

#13
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Cum este volumul in convorbiri? E suficient de ridicat pentru un senior? As vrea sa-l iau pentru taicamiu. Acum are un Allview A6 Quad pe care abia il aud eu.. Il foloseste doar pt voce.
LE
Dar semnalul?! Suntem pe Digi... 3G-penetreaza mai putin decat 2G-ul in anumite locuri.

Edited by since2004, 23 May 2017 - 11:25.


#14
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 03.03.2007
Vezzi ca a aparut modelul 2017.

#15
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
L-am luat pe asta cu 300 lei, de la Ezbang. Probabil e modelul 4G din aprilie 2016. Daca receptia 3G si volumul sunetlui in convorbiri e mai mare sau egala cu ceă a de pe vechiul Allview... trei ani de zile de acum in colo l-am aranjat pe taicamiu. I-am comandat si o husa carte ca la cel vechi.

#16
petrenjel

petrenjel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 31.05.2017
Salut, am un telefon Huawei Y3II si de fiecare data cand fac poze sau filmez mi se salveaza continutul pe telefon, dar cand intru in galerie sa deschid continutul respectiv imi zice ca telefonul nu suporta extensia fisierului in cauza. Si imi apar toate materialele foto si video cu o pictograma gri. Sunt unele care s-au salvat ok, dar putine.

Am dat o resetare din fabrica si tot asa imi face. In rest pe skype, whatsapp nu am probleme la conferintele video.

#17
downanddirty95

downanddirty95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.07.2017
Dar daca le copiezi in calculator acele filme/poze, functioneaza corect ?
In mod normal, poze "gri" inseamna memorie paradita (memoria interna telefon / card / had disk.... in functie de dispozitiv).

#18
petrenjel

petrenjel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 31.05.2017
Da, le-am salvat si pe PC si tot acelasi mesaj mi-l afiseaza. Intr-adevar pozele le-am setat sa mi se salveze pe card - se subintelege de ce. O sa formatez cardul si o sa testez pe memorie interna sa vad cum se comporta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate