Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cafeneaua prietenilor din Poiana - topic de offtopic

* * * * - 37 votes
  • This topic is locked This topic is locked
64154 replies to this topic

#61741
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011
Buna dimineata.

Am inteles ca fiecare cafegiu trebuie sa-si puna poza pe topic. Bine.

Fetelor, nu va uitati decit daca sinteti pregatite sa fiti umilite. O sa spargeti toate oglinzile din casa Posted Image

@Maccip nu te uita ca n-ai smartfon. Cum [injuratura-prea-dura-pentru-a-fi-tastata-sint-o-lady-ce-plm] se poate trai fara smartfon? Ai noroc ca esti simpatic, altfel te bagam la ignore (si tu nu mai puteai de ignore-ul meu...Posted Image ).

Iata-ma-s:

Spoiler


#61742
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
@Yseult: Fix pe doxan l-ai gasit? :lol: :lol:

Nu pot sa uit discutiile politice cu el scriind prostii despre propria persoana la persoana a 3-a. Genial. De pozele cu lantul de aur si ca e spaima femeilor la +70 de ani nu mai zic. Baga-l pe SL, o sa faca furori.

Nebun sa fii sa ai incredere in contabili la modul asta. Eu sunt control freak, au vrut unii de prin uk sa ma imbarlige cu un trust prin isle of mann, ca e legal, ca nu e problema. Da, sigur. E legal pana ajungi in fata unui judecator si trebuie sa explici de ce plimbai banii din firma in firma. Plus ca Romania e paradis fiscal acum pentru cine are firma, nici nu merita sa te complici cu altceva decat lucruri 100% legale.

#61743
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
)))).
Nice. )))).
Very nice.

#61744
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postfigo1988, on 19 aprilie 2018 - 09:50, said:

@Yseult: Fix pe doxan l-ai gasit? :lol: :lol:

Nu pot sa uit discutiile politice cu el scriind prostii despre propria persoana la persoana a 3-a. Genial. De pozele cu lantul de aur si ca e spaima femeilor la +70 de ani nu mai zic. Baga-l pe SL, o sa faca furori.

Vreau și eu link, nah! :lol: Hai că m ai făcut să râd cu zgomot în metrou! :P

#61745
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Pe alea cu sexul nu le-am mai gasit, posibil sa fii obosit de la cate pretendente sunt...

https://forum.softpe...4#entry22769771

#61746
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
I am dat like. Pentru stil. = ))) = ))))

#61747
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Merita, e foarte stilat.

#61748
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
In poza mica si estompata sunt eu si mama in urma cu vreo 4 decenii, porecla mea era Dacian (imi placea jocul Dacii si Romanii :lol: se juca pe un carton decupat si colorat cu figurine din plastic). Eram sic, purtam palarioare ca cea a lui TobyMac in clipul I just need you. Mama era o slabanoaga sexy care intorcea capete si sucea gaturi pe unde trecea. :lol:
Poza mea cu mama e facuta in Parcul Crang din Buzau, cred ca intr-o duminica pentru ca doar duminica aveau liber parintii. Aveam 5 ani atunci. Scuze pentru calitatea pozei, ma mir ca am mai gasit-o undeva ascunsa pe un site.


Attached File  eu-si-mama.gif   5.95K   33 downloads




Attached File  dacii-si-romanii.jpg   398.73K   28 downloads

#61749
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,266
  • Înscris: 06.01.2007
Vreau sa-mi dau boracii maine in plasament 3 ore si nu gasesc cui.
Se ofera careva?

#61750
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
Attached File  17991225_963337077102345_2419092296572017939_n.jpg   26.08K   33 downloadsAttached File  18057017_963332463769473_5615562288838744475_n.jpg   52.28K   32 downloads
O prietenie ce tine de cativa ani. Aky si Thomas. Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#61751
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Balamache, chiar ca meriti inimioare muuuulte! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by Laberta, 20 April 2018 - 08:13.


#61752
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Awwww! :wub:

#61753
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da' sunteți în grevă sau ce? Lol

Tomasino, ce i cu ăla din avatarul tău? :lol:

#61754
Zweipfoten

Zweipfoten

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 376
  • Înscris: 18.03.2018
Mai, ala isi tine respiratia si acum ? Posted Image

#61755
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Nu suntem in greva, Yseult.

Muncim, umblam, incercam sa imbinam placutul cu utilul. Posted Image

Ce poate fi mai placut, atunci cand da coltu' ierbii si simti primavara in nari, decat sa te plimbi, undeva, departe, prin natura, sa uiti de tot si toate ?
Ca in urbea mea, vaporasele merg, deja, pe Bega, pline cu turisti.

Eu am ajuns, din nou, in coltul de rai romanesc, numit Oltenia.
Si-am vazut natura in toata splendoarea ei - pomi in floare, si mult, mult verde, intens, in toate nuantele imaginabile.
Oameni iesiti la camp, sau, pur si simplu la aer.
Gazele zburau de colo-colo si mi se spargeau de parbriz, mirosurile de floare si padure, imi umpleau sufletul de bine.

Intre Tg Jiu si Novaci, am luat-o pe la buza dealurilor, pe langa padure. Departe, vedeam culmile inzapezite inca, insa jos, era cald si placut. Cand ieseai in soare, o caldura placuta te invelea si auzeai insectele cum zboara...

Am trecut pe langa cateva vai, desprinse parca din povestile cu hobbiti. Pe malul apelor, am vazut destule taranci iesite la garla, cu diverse trebi de sezon.
Cand stai sa te uiti, te cuprinde o pace inexplicabila ...

O fi ceva ancestral, deep down, habar n-am. Insa e o senzatie de bine, parca demult asteptata.

Spoiler


Mai incolo, am trecut prin Horezu. Trecusem, inca, de multe ori inainte, insa pana acum, niciodata nu mi-am facut timp sa vad o perla a arhitecturii brancovenesti, un loc superb, despre care stiam demult, insa - ca un facut - grabit, mereu, am amanat sa ma abat inspre el.
Daca l-ati vazut deja, inseamna ca stiti despre ce vorbesc. Daca nu, atunci nu mai amanati.

E vorba de Manastirea Hurezi, ctitorie a lui Constantin Brancoveanu.

M-a impresionat profund. Este cel mai mare asezamant monastic din Romania si un loc de o spiritualitate simpla, insa uluitoare. Citisem destule despre ea, intr-o carte de-a lui Razvan Theodorescu.
Insa, spre rusinea mea, niciodata nu-mi facusem timp sa o admir.

E o manastire de maicute, cu ziduri enorme si picturi murale fabuloase.
Bisericuta manastirii, e o perla in sine, iar imprejurimile sunt de un pitoresc aparte. Se spune ca linistea imprejurimilor e rupta doar de cantecul huhurezilor, de aici si numele locului.
Iar bogatia ctitoriei, se observa si iese in evidenta oriunde privesti. Chiliile, trapeza, cupola, paraclisul si pridvorul, toate sunt superbe.

Da.

Voda Brancoveanu era un om avut, dar cu mult bun gust. Un erudit si un creator de stil. De aceea, din cauza averii sale, i-a si fost dorita disparitia, de catre otomani, printre altele...
In bisericuta se gaseste cenotaful, mormantul gol al lui Brancoveanu si moastele lui - o bucata de os domnesc, recuperata de catre sotia lui, dupa martiriul din 1714.

La un moment dat ( va rog sa nu zambiti ), am observat o maicuta tanara, pana in 30 de ani, insa de o frumusete socanta. O fata fina, acoperita de o naframa din aceea neagra, specifica, insa cu niste trasaturi delicate si parca divine. Nimic erotic in sine, doar frumusete pura, fizica si spirituala. Si impacare cu sine...
A trecut pe langa mine, plecandu-si smerit capul si privind in jos, apoi, mai departe, ganditoare, spre Cer.

De ce s-o fi facut maica ? - ma gandeam...

Ce poveste trista ascunde aceasta fata simpla, de o frumusete rapitoare, incat sa isi ofere de frageda, sufletul si fiinta, doar lui Dumnezeu ?...

Nu putem sti.
Si nici nu imi doresc sa aflu...

Am plecat de acolo cu o pace interioara, gandindu-ma la viata.

Yeap.
Mari sunt misterele lumii ...


Spoiler

Edited by sylvius, 20 April 2018 - 20:08.


#61756
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Tu, sylvius, ești în grevă de dat like urî. Mie. Să nu crezi că n am observat, da? = ))

Am și eu cliente, măicuțe. Chiar acum, după Paște, au venit să mi aducă cozonac făcut de ele și vin. :)

#61757
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Gata !
Am iesit din greva !... Posted Image

Pentru ca mie nu imi place, atunci cand in cafenea, cineva e nemultumit. Posted Image


Bune la suflet, maicutele... Posted Image
Daca ti-au adus, inseamna ca te-au simtit ca ai suflet bun.
Ai potential ! Posted Image

Arareori se inseala, maicutele...

Edited by sylvius, 20 April 2018 - 20:29.


#61758
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu eram nemulțumită. Ți am înțeles nelike urile. :lol:

Bineînțeles că am suflet bun. Dacă te ai îndoit vreodată de asta, să ți fie rușine! :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate