Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Testele de poluare trucate nu opresc Volkswagen să facă profit!

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014

View PostDaniJ90, on 01 iunie 2016 - 10:46, said:


Sigur ca se descurca, hoti si mincinosi....poti sa ii faci ce vrei, insa iti bati joc de banii omului.

2.5 mil.de oameni si.au batut joc de ai lor in 3 luni. Atati prosti oare? Sau atatia care gandesc ca e conspiratie si e politica treaba.

#20
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011

View PostTorquemada-666, on 01 iunie 2016 - 10:47, said:

2.5 mil.de oameni si.au batut joc de ai lor in 3 luni. Atati prosti oare? Sau atatia care gandesc ca e conspiratie si e politica treaba.
Bine, hai ca nu are rost, tu esti mai destept si ca aia de la VW, care isi recunosc vine si sunt tot cu capul in pamant...ma gandesc ca e rau sa fi asa fanatic.

#21
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014

View PostDaniJ90, on 01 iunie 2016 - 10:49, said:


Bine, hai ca nu are rost, tu esti mai destept si ca aia de la VW, care isi recunosc vine si sunt tot cu capul in pamant...ma gandesc ca e rau sa fi asa fanatic.

Nu sunt mai destept, dar 2.5mil de cumparatori in 3 luni, spun ceva.

View PostTorquemada-666, on 01 iunie 2016 - 10:45, said:

Asa este. Inventezi scandaluri, daca vezi ca dupa dieselgate sunt tot locul 1 la vanzari si vor sa faca investitii de miliarde in fabrica de baterii pt.electrice.

http://m.automarket..../view/?id=71331

Ca dovada ca ursul se lasa in pace. Altii, de profil electric 150%, se chinuie ca peste 2 ani minim sa puna 350km autonomie, vw o scoate la 300km asa rapid la misto, cu toate ca electrica e pe plan megasecundar la ei.


#22
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
Tu nu intelegi nimic, nu are rost sa imi mai bat capul cu tine, esti o cauza pierduta.Tu iti cumperi ce vrei, recomanzi ce vrei, eu imi cumpar ce vreau si recomand ce vreau si cum aasta basta.

Edited by DaniJ90, 01 June 2016 - 11:01.


#23
cjo

cjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 25.05.2016
Am avut si frantzuze si din nemtia (toate cotete de 12-15 ani), dar va spun sincer, unde pune neamtul o piesa, sudura etc. se cunoaste. Jos palaria. Nu dau nume de marci, sa nu fac polemica, dar sunt foarte cunoscute in cele doua state.

#24
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Attached File  maxresdefault (1).jpg   39.51K   17 downloads

Posted Image

#25
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,988
  • Înscris: 20.10.2015

View Posttfmercedez, on 01 iunie 2016 - 08:02, said:

Ce va fi peste 5 ani?   O sa renunte la numele de volsvagen  ca sa se lepede de rusine ca de un dinte stricat?  O sa se cheme Lambo-bugati bentley?

E vorba de cheltuielile cu ingineria si cu dezvoltarea modelelor noi
Modelele de astazi au fost dezvoltate in trecut pana in criza. Cum investitorii au luat-o-n freza cu profitul, se vor reduce chetuielile cu dezvoltarea.
E vorba doar de artimetica

#26
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004

View PostTorquemada-666, on 01 iunie 2016 - 12:00, said:

Legal in America.

vs ilegal in america

Daca WV ar fi fost macra americana nu ar fi existat niciun scandal de poluare.
Aici e un razboi economic - US vs Europa.

Daca gasesc de ce sa se agate isi dau lovituri sub centura. De ce in Europa WV nu are program de cumparare a masinilor cu probleme ca in US ?

Americanii au gasit un motiv si gata. Europenii ii ard la companiile de software.

#27
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,779
  • Înscris: 15.06.2007

View PostTsunnnami, on 01 iunie 2016 - 11:52, said:


E vorba de cheltuielile cu ingineria si cu dezvoltarea modelelor noi
Modelele de astazi au fost dezvoltate in trecut pana in criza. Cum investitorii au luat-o-n freza cu profitul, se vor reduce chetuielile cu dezvoltarea.
E vorba doar de artimetica
Mda. Imi si inchipui, ca VW o sa trimita spioni la tutulesti sau cum se cheama centrul de competenta Renault romania, si o sa copieze loganul cu nesimtire. O sa puna motor vw si gata fata.

#28
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,086
  • Înscris: 07.11.2006

View Posttfmercedez, on 01 iunie 2016 - 08:02, said:

Ce va fi peste 5 ani?   O sa renunte la numele de volsvagen  ca sa se lepede de rusine ca de un dinte stricat?  O sa se cheme Lambo-bugati bentley?

Poate se vor numi Teslavagen.

Asta apropo (si) de:
http://forum.softped...tie-de-la-audi/

#29
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
@Torquemada & Apples - depasim si noi nivelul de "grupa mica - gradinita"?
Aveti (inca...) 2 topice pe care sa va scoateti ochii in mod organizat (chiar daca multi ar prefera sa o faceti in privat, fara sa ne obligati s va citim fanatismele).
Daca mai vad derapaje de genul "tesla e naspa" sau "masina x e naspa ca nu e electrica" pe topice care NU trateaza subiectele respective, o sa aveti timp de reflexie la prevederile regulamentului.
Sa nu ziceti ca nu v-am atentionat!

Edited by calinkgb, 01 June 2016 - 15:27.


#30
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,779
  • Înscris: 15.06.2007
Cat a fost valoare estimata a VW inainte de criza( adica valoarea cumulata a actiunilor de la bursa), si cat valoreaza acum?

#31
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Cui ii pasa? Posted Image

#32
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011

View Posttfmercedez, on 01 iunie 2016 - 15:22, said:

Cat a fost valoare estimata a VW inainte de criza( adica valoarea cumulata a actiunilor de la bursa), si cat valoreaza acum?
Am dat pe undeva un link cu actiunile de la bursa, nu mai stiu exact cum erau...

#33
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,988
  • Înscris: 20.10.2015

View Postericmario, on 01 iunie 2016 - 19:02, said:

Cui ii pasa? Posted Image

Investitorilor care cumparau actiuni, iar banii lor mergeau la cercetare/inginerie
Stocurile VW erau considerate cu risc minim, deci mai mult ca sigur ca si firme de investitii/pensii aveau bani acolo.

Odata increderea lovita...
D-asta mi-a fost frica de o noua criza care ar fi inceput din increderea pe piata auto.

#34
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,977
  • Înscris: 06.01.2006

View PostTsunnnami, on 01 iunie 2016 - 19:25, said:

D-asta mi-a fost frica de o noua criza care ar fi inceput din increderea pe piata auto.
Cred ca glumesti.
Cand toate masinile sunt o apa si un pamant si pana si BMW da rateuri la motoare atunci cine mai are incredere in piata auto?
Eu am avut multe marci auto si inafara de masinile facute de VAG nu am incredere in nici un producator.

#35
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostKroghy, on 01 iunie 2016 - 20:43, said:

Cred ca glumesti.
....
Eu am avut multe marci auto si inafara de masinile facute de VAG nu am incredere in nici un producator.
Si eu cred ca glumesti.

#36
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011

View PostKroghy, on 01 iunie 2016 - 20:43, said:

Cred ca glumesti.
Cand toate masinile sunt o apa si un pamant si pana si BMW da rateuri la motoare atunci cine mai are incredere in piata auto?
Eu am avut multe marci auto si inafara de masinile facute de VAG nu am incredere in nici un producator.
Pai ce incredere sa ai? Doar nu ii nevasta...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate