Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Reclamatie OPEL

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
CriCri99

CriCri99

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 02.11.2017
Esti copil!
Eu am intrebat pe cineva cu Opel daca si-a schimbat antigelul si mi-a spus ca NU: pentru ca scrie in manual ca are valabilitate nelimitata. La fel si la mine: "produsul nu are un interval de service specificat"
In caietul de service am fost pus sa semnez linga un text adaugat cu pixul ca pentru grarantie sint de acord cu injumatatirea intervalelor de timp pentru service.
Nimic despre antigel.
In America GM folosea stikere lipite pe vasul de expansiune in care specifica faptul ca DEX Cool se schimba la 5 ani sau nu stiu citi kilometri.
Informatiile astea au fost trimise pe mail la [email protected] care reprezinta Opel in Romania. Ce crezi ca au facut cu ele?

Denumirea antigelului scrisa pe factura de la service nu corespunde cu denumirea de pe certificatul de autorizare de punere pe piata de la RAR!
Ce mai vrei?

Si uite asa ia nastere un proces Colectiv

Edited by CriCri99, 04 November 2017 - 16:37.


#56
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014
Nu inteleg cum poti ajunge in situatia de a nu schimba antigelul sau lichidul de frana 10 ani.Nu am fost niciodata in service pentru schimbare antigel sau lichid de frana, dar cand am schimbat pompa de apa, au schimbat si antigelul, cand am schimbat discurile si placutele de frana, au schimbat si lichidul de frana.Nu cred ca mergi in service si ceri sa ti se schimbe si nu o fac.Ca se fac smecherii, ca nu golesc bine instalatia si altele, da, se fac, dar in momentul in care cineva iti zice am schimbat antigelul, ok adu testerul sa vedem, e treaba de 2 min, la fel si cu lichidul de frana.

#57
CriCri99

CriCri99

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 02.11.2017
Eu cred ca voi sinteti cei care refuzati sa intelegeti adevarul! Sintem mintiti fara nerusinare. Chiar si in scris! E pe principiul: si ce o sa ne faca!
Si la stat si la privat! Si la RAR si ANPC si la Opel!
Tot ce am scris a fost scris cu rabdare si cu verificari suplimentare ca sa fiu sigur ca nu gresesc.
Citeste si tu raspunsul primit, in original, poate tu intelegi mai bine ce trebuia sa fac!
Si poti sa ma crezi pe bune: ce e aia pompa de apa? Eu stiu doar de distributie si pe aia am tot schimbat-0 la timp conform caietului de service!

Raspuns de la [email protected]
"Email-ul trimis la Opel in engleza ne-a fost trimis pentru prelucrare si avem acelasi raspuns pentru aceleasi sesizari.
In legatura cu perioada de schimb antigel si valabilitatea acestuia:
Asa cum s-a inclus in caietul de service, nu exista o perioada de schimb stabilita de catre Opel. Schimbarea se efectueaza pe baza rezultatului verificarii actuale. Daca se gaseste indicat, se va inlocui lichidul. Reparatorul este in sarcina sa decida pe baza calitatii observate."


Si daca vrei cu teoria conspiratiei... e aceeasi "drama" absurda a ocolirii adevarului. Spune clar Opel: E sau NU e? Trebuie schimbat la 5 ani sau nu? Ca daca trebuie doar masurat atunci trebuie sa ne spuna EXACT cum se face asta!
Stiti faza cu Kovesi si cu obligativitatea de a se prezenta in fata parlamentului.... au zapacit stirea aia de nici pina acum lumea nu a inteles daca e da sau nu! E nu! Scrie clar in lege. Dar nimeni nu doreste sa spuna clar!
Nici macar Opel despre zoaia lor de antigel rosu!

Edited by CriCri99, 05 November 2017 - 15:28.


#58
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
poti reveni cu finalitatea cazului? ai rezolvat sau a ramas in ceata?

#59
CriCri99

CriCri99

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 02.11.2017
combate tu "si ce-o sa-mi faca?"! La Opel sau la RAR sau ANPC

In momentul in care nu am mai avut nici o pretentie de la serviceul auto (necunoscut de autorizat) nu a mai fost vorba despre mine.
Ceata e la Opel - RAR - ANPC... ei detin documentele scrise si pline de greseli/scapari intentionate si vizibile.


Ce poti sa le spui unor incapatanati care au impresia ca nu ai ce sa le faci?

Erebus -  stie ca "In ceea ce priveste falsificarea facturilor chiar daca fac plangere penala, experienta ne spune ca de regula pentru asemenea cazuri procurorii decid neinceperea urmarii penale, dat fiind ca fapta izolata nu prezinta pericol social sufficient de crescut pentru a fi anchetata ca infractiune."
ANAF face ceva doar daca are chef... nu comunica absolut nimic

Opel - da dovada clara de lipsa de profesionalism in afaceri si nici macar nu-i pasa

RAR - afirma ca detine ISO dar are angajatii de la DSP numiti de Ministerul Transporturilor care fac ce vor.... "abuz in serviciu" nu se aplica pentru ei

ANPC - e simplu... astia au atit de multi "prieteni" care activeaza in domeniul auto incat stiu ca NU trebuie sa faca nimic pentru ca cine stie ce se intimpla.

Edited by CriCri99, 13 November 2017 - 10:19.


#60
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
trist! Romania ,tara de minune.

#61
CriCri99

CriCri99

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 02.11.2017
Are si un nume: coruptie generalizata. Romania e tara in care oricine are voie sa fure sa minta si sa nu-i pese.
Directorii pot sa doarma linistiti: STATUL vegheaza pentru ei si tot ei sint statul.
Mandru ca sint furat e noul slogan al romanilor

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate