Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Parere laptop Asus

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
mai e un cod in continuare

#20
desperadoo

desperadoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.05.2016
Doar atat
Chipset-ul video este de la nVidea

Edited by desperadoo, 16 May 2016 - 23:22.


#21
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,681
  • Înscris: 24.11.2015

View Postxkos, on 16 mai 2016 - 22:36, said:

f bine ca v-au tinut, nu e nimic de zis sau de laudat, mie unul mi se pare normal sa si tina ca de aia se cumpara un laptop, nu sa dea boala in el. Eu zic concret ce am vazut pe la mine la reparat, doar azi 2 asusuri la reparat si ambele au hdd-urile busite. Nu mai zic ca unul din ele nu avea nici posibilitatea de boot de pe stick, dvd etc decat prin update si m-am chinuit ore intregi sa-i pot accesa biosul. Asa si babacu are un asus din ala celeron cu quad core, merge bine mersi. Ma rog, fata de thinkpad asusul e gunoi. Nu e nevoie sa veniti cu argumente ca nu aveti de ce si ptr ce. Si 1000 ron e supra evaluat ptr un dual core. Acum la inghesuiala poti face miscarea dar pretul as zice ca e la jumatate, hai un 600 ron. Vezi si tu sa nu se incinga, boala lor erau coolerul la seria aia, dar sa zici ca ii pui altul nou. Hdd sa nu fie cu baduri, placa video daca are externa verific-o in ceva jocuri sau da-i un bench de stres sa nu aibe artefacte. Daca trece testul il poti lua, o mai tine el ceva. Daca nu ma insel modelul e specific anului 2009??!


Ai mai multe asus, deoarece sunt mai multe in zona. La 1 milion de bmw-uri vs 10.000 dacia, e normal ca bmw-urile sa fie cele cu mai multe probleme... la fel si cu laptopurile. Posted Image
Si depinde si de cum le folosesc, mie de 2 ani imi sta pe sleep/hibernate si n-are nimic. Daca au socuri, etc, e normal sa aibe probleme. Conteaza proprietarul cel mai mult, apoi laptopul.

View Postdesperadoo, on 16 mai 2016 - 22:18, said:

1000 ron si este modelul cu procesor Intel core 2 duo

Cati ani are ? Ce placa video are ? Ce model core 2 duo ? cati gb ram si de care ? (s-ar putea sa fie ddr2)
Apoi vedem daca merita sau nu.
Dar iti zic din start ca e supraevaluat.

Edited by TruculMagic, 16 May 2016 - 23:57.


#22
desperadoo

desperadoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.05.2016
Da,  multumesc de interventii dar chiar ma-m lamurit,  nu-l mai iau. punct.

#23
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,681
  • Înscris: 24.11.2015
Cere banii... de 1000lei (hai 1100-1200lei) iti iei ceva nou care merge foarte ok.

#24
desperadoo

desperadoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.05.2016
Asa o sa si fac. Ms.

#25
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Nu merita 1000 de lei sigur, dar sa nu ramai si fara laptop si fara bani, prietenii stiu de ce...

Spoiler


#26
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postdesperadoo, on 16 mai 2016 - 22:18, said:

1000 ron si este modelul cu procesor Intel core 2 duo

Daca nu lasi configuratia cum trebuie, n-avem cum sa te ajutam.

Asus x52j este totusi model de prin 2010, vine n configuratii diferite, oricum are deja vreo 6 ani in spate, are procesor de generatie veche, in niciun caz nu se preteaza pt editari foto/video.
Nici daca ar veni cu un i7 de pe vremea aceea si tot nu ar merita, poate oricand sa pice una-alta de pe el, plus ca pun pariu ca nu a fost nici curatat vreodata de praf, baterie varza.

Edited by gumball3000, 17 May 2016 - 09:20.


#27
desperadoo

desperadoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.05.2016
Numai conteaza configuratia, ca nici eu nu o stiu chiar in amanunt, m-am uitat la review-urile cu el si sunt de prin 2010, deci este un laptop hartanit de atatia ani, oricat ar fi avut el grija, anii i-si spun cuvantul. Pentru ca un laptop oboseste mai repede cu trecerea anilor decat un desktop.

Edited by desperadoo, 17 May 2016 - 11:56.


#28
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,344
  • Înscris: 05.11.2009
Autați și voi o bunicuță Posted Image , vă rog frumos! După îndelungi „studii” în vederea achiziționării unui laptop pentru soțul meu, m-am oprit la ăsta
http://www.emag.ro/l...t/pd/DF6VK3BBM/

Am nevoie de un laptop ce va fi utilizat la navigare internet, filme, utilizare MsOffice. Problema este că îmi trebuie un laptop strong dpv al construcției, pentru că la transportul cu elicopterul bagajele intră toate în cală. Eu am un Lenovo cu win 7 licențiat de care sunt foarte mulțumită, dar mi se pare carcasa cam fragilă.
Mulțumesc mult

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate