Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Playstation Neo

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
52 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am testat ps4pro deocamdata la rezolutie 1080p.
Foarte realistica grafica mai ales la need for speed deluxe, chiar daca nu e optimizat inca pentru ps4pro.
Pe un sony se vede fantastic.

#38
calin_88

calin_88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.12.2016
Va salut!
Tocmai ce am cumparat un ps4 pro si am o mica problema/nelamurire.
L-am conectat la TV si e OK tot, mai putin sunetul. Am la PC niste microlab solo 7 destul de vechi, care au doar AUX. Cum as putea conecta PS4-le la boxele mele pt un sunet OK?
Sau oare pot conecta TV-ul (PANASONIC 40CS630) la boxe mai usor? Exista cumva vreun device din care sa pot comuta usor intre PC si PS4 ca sursa pt boxe?

#39
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Ca si media player e de toata jena, nu vede HDD extern NFTS trebuie sa il formatezi in exFAT. Am formatat un stick pe care am pus un film si nu imi vedea subtitrarea... WTF Sony suntem in 2016!! Noroc cu playerul de la televizor un LG 49UH8507 pe care l-am cumparat recent...

Daca nu esti un impatimit al jocurilor japoneze mai bine cumperi un Xbox One S, are cel mai capabil player.

Edited by Papillon_, 05 December 2016 - 11:15.


#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcalin_88, on 03 decembrie 2016 - 22:34, said:

Va salut!
Tocmai ce am cumparat un ps4 pro si am o mica problema/nelamurire.
L-am conectat la TV si e OK tot, mai putin sunetul. Am la PC niste microlab solo 7 destul de vechi, care au doar AUX. Cum as putea conecta PS4-le la boxele mele pt un sunet OK?
Sau oare pot conecta TV-ul (PANASONIC 40CS630) la boxe mai usor? Exista cumva vreun device din care sa pot comuta usor intre PC si PS4 ca sursa pt boxe?

Daca ai intrare optica la boxe poti folosi iesirea optica de la ps4.
Daca nu cumpara un convertor hdmi to audio 5.1

ps4 pro nu e mediaplayer e consola de jocuri.
la mine citeste ntfs.

#41
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Si consola ce e pana la urma ? Un PC cu Linux pe el... Am conectat 2 HDD-uri externe si un stick NTFS si nu le vede, imi spune ca nu sunt compatibile.
Tin minte ca si o tableta cu Android 4.0 imi vedea filmele fara probleme prin OTG. Nu sunt in stare sa aduca un suport decent pentru fisiere video pe un produs in 2016.

Din cate am vazut sunt multe persoane care isi cumpara Xbox One S doar pentru functia de media player.

Edited by Papillon_, 05 December 2016 - 15:20.


#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostPapillon_, on 05 decembrie 2016 - 15:17, said:

Si consola ce e pana la urma ? Un PC cu Linux pe el... Am conectat 2 HDD-uri externe si un stick NTFS si nu le vede, imi spune ca nu sunt compatibile.
Tin minte ca si o tableta cu Android 4.0 imi vedea filmele fara probleme prin OTG. Nu sunt in stare sa aduca un suport decent pentru fisiere video pe un produs in 2016.
PS4 pro este consola de jocuri.
Este un pc cu linux dar securizat tocmai ca sa poti juca jocuri pe ele platite.
Pentru filme exista tv si alte playere.

#43
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Lasa-ma cu teoria consolei, am terminat o facultate de IT, lucrez in IT iar PS4 e un calculator care ruleaza Linux dar vine cu un suport mediocru pe multimedia.

"securizat tocmai ca sa poti juca jocuri pe ele platite."
M-ai dat pe spate, jocuri platite am si pe telefon, tableta, laptop, am peste 300 de jocuri cumparate pe Steam, GOG, Origin, nu mai am nici un joc piratat.

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostPapillon_, on 05 decembrie 2016 - 15:32, said:

Lasa-ma cu teoria consolei, am terminat o facultate de IT, lucrez in IT iar PS4 e un calculator care ruleaza Linux dar vine cu un suport mediocru pe multimedia.

"securizat tocmai ca sa poti juca jocuri pe ele platite."
M-ai dat pe spate, jocuri platite am si pe telefon, tableta, laptop, am peste 300 de jocuri cumparate pe Steam, GOG, Origin, nu mai am nici un joc piratat.

Probabil cand ai cumparat consola ps4 ai citit si manualul.
Citeste in manual ce formate video suporta.
Ce tot te plangi atata ca nu iti vede hardul ntfs.
Instaleaza plex pe ps4
Instaleaza ps4 server pe nas sau calculator si o sa iti ruleze tot ce vrei.

E ca si cum ai cere la ipad sa iti vada hdd-ul ntfs, sa ruleze Kodi si alte chestii fara jailbreak.

Ca remarca: Ai platit jocurile, dar vrei sa vezi filme pe care nu le-ai platit.

Pentru alte intrebari contacteaza suport sony Romania, si sigur ti se va raspunde la orice intrebare legata de problemele tale cu consola.

Edited by adiatric, 05 December 2016 - 15:37.


#45
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Netflix.

PS Vue daca ai cont in US.

ps. NTFS e sistem proprietar Microsoft. Google il foloseste pentru ca nu are "concurenta" insa NTFS nu e compatibil OOB nici cu Apple.

Si evident, nici cu Sony.

Edited by Lex404, 05 December 2016 - 15:41.


#46
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
Poate o sa par un roman carcotas dar mi-o asum...:)) Daca tot mi-au prezentat pe cutie consola cu suport vertical puteau macar sa o puna si in interior pentru banii care i-am dat pe ea, nu sa ma puna sa o iau separat :))) Asta e parerea mea, trecand peste acest aspect consola este dementiala ! conceputa pentru gaming, chiar nu ai ce sa ii bagi de vina din acest punct de vedere. Cat despre ce zicea un coleg mai sus cu media player-ul...daca ajungi sa iti cumperi un ps4 pro nu o faci pentru media player o faci strict pentru gaming - media player care iti face de toate ar trebui sa ai deja la tv-ul la care conectezi consola si ar fi ideal sa fie un tv de generatie noua, ca doar nu iti iei ps4pro sa te joci pe un crt, serios...ai fi ca si aia care au ultima serie de bmw dar ei stau in garsoniera prin ceva cartier marginas.

#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asta e , romanul vrea din trabant sa faca bmw.
La fel cum isi ia un televizor ca sa poata naviga cu el pe internet, eventual daca se poate sa descarce si torente.
Mai trebuie sa mai treaca multi ani pana o sa fim un popor educat.


https://store.playst...n-ro/home/games


Azi reducere uncharted 4.

Edited by adiatric, 12 December 2016 - 14:39.


#48
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View Postadiatric, on 12 decembrie 2016 - 14:39, said:

https://store.playst...n-ro/home/games
Azi reducere uncharted 4.
Si ca o completare, lista de aici pare sa fie reala.
Pana acum au nimerit fiecare joc oferit la reducere.

#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La 109 ron uncharted4 cred ca merita.
Din pacate trebuie facuta tranzactia din ps4pro.

#50
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View Postadiatric, on 12 decembrie 2016 - 17:36, said:

Din pacate trebuie facuta tranzactia din ps4pro.
Depinde. Uneori merge direct cu cardul, sau cel mai simplu si fara batai de cap cu cardurile prepaid.

Edited by Hider141, 12 December 2016 - 18:35.


#51
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
inainte de uncharted 4 a fost battlefield1 la 130 ron, si ala a meritat :) din pacate am ratat falllout 4 pe care chiar mi-l doresc dar nu la pretul actual :)) cred ca o sa imi indrept atentia spre gta v daca iese de pe lista aia, macar ala sa-l mai am :-P

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poate va fi de craciun alta reducere.

#53
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
http://forum.softped...0#entry20282576


Va rog continuați in subiectul asta.  Nu are rost sa ținem 3 subiecte despre aceiași consola.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate