Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Playstation Neo

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
52 replies to this topic

#19
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007
Merită trecerea de la PS4 la PS4 Pro? Care e parerea voastră?

#20
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
PS4 PRO va oferi:
- gameplay la 4k si framerate "D-zeu cu mila" (adica in functie de cat de mult optimizeaza developerilor jocul si cat de ok e hardware-ul pentru el)
- gameplay la 1080p si toate detaliile posibile (iarasi framerate-ul e la mila developerilor si a hardware-ului)
- gameplay la 1080p si detalii mai scazute, dar ar trebui sa ofere un framerate de minim 30 fps (iar developerii au libertatea sa-l blocheze la 30 fps sau sa-l la se liber pentru gameplay singleplayer, in timp ce in multiplayer va fi blocat la 30fps pentru a nu oferi un avantaj "nedrept" celor cu PS4 PRO fata de PS4 OG sau PS4 Slim)
- compatibilitate cu PlayStation VR cand va fi lansat la sfarsitul anului 2017
Daca nu tii neaparat la unul dintre astea 4 puncte atunci poti ramane la PS4 OG (old generation) sau daca esti in cautarea unei console atunci mai bine alegi PS4 Slim pentru dimensiuni reduse si zgomot mai mic in idle sau full load fata de PS4 OG.

Eu am PS4 din luna august si teoretic as fi putut sa-l returnez (inca eram in alea 30 de zile de retur oferite de Altex) cand a lansat Sony in mod oficial noile console pentru a-mi lua ori PS4 Slim ori PS4 PRO, dar am zis {pas!} si astept lansarea primelor jocuri compatibile si cu PS4 PRO sa vad daca planuiesc upgrade-ul la PRO in 2017.
Oricum, sigur nu voi trece la Scorpio cand va aparea pe piata, fiindca prefer mai mult titlurile disponibile pe platforma Sony.

Edited by Hider141, 23 September 2016 - 07:39.


#21
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007
Detin un PS4 din luna februarie. Tv 4k nu am in plan sa cumpar, am un Samsung Smart full HD de 108 cm pe care l-am cumparat la inceputul anului si de care sunt foarte mulțumit, pe acesta il folosesc cu PS4. De consola sunt iarasi mulțumit, nu sunt un gamer înrăit. Playstation VR nu am in plan sa îmi iau.Din cate am inteles toate jocurile vor fi compatibile cu ambele console. Cred ca raman la ps4 pana o sa fie lansat ps5.

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
in 2 saptamani trebuie sa apara ps4 pro

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Inca 2 saptamani de asteptare.Posted Image

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A aparut ps4 pro.

Edited by adiatric, 10 November 2016 - 15:38.


#25
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Asa-i. Cei cu precomanda l-au primit chiar de ieri dimineata, in functie de disponibilitatea curierului.

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostHider141, on 10 noiembrie 2016 - 15:41, said:

Asa-i. Cei cu precomanda l-au primit chiar de ieri dimineata, in functie de disponibilitatea curierului.

La emag inca apare in precomanda,asa ca l-am luat din magazin daca tot era in stoc.

#27
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007
Au trecut cateva zile de cand s-a lansat noua consola. Ma asteptam sa vad ceva review-uri despre ea. Merita achizitionata? Merita trecerea de la ps4 clasic la noul model?

#28
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Pai review-uri exista, doar ca nu in romana. In Romania piata consolelor nu e asa de mare si importanta ca in alte tari, si de asta nu se inghesuie prea tare lumea sa posteze review-uri in romana.
Plus de-abia s-a lansat de 4 zile (ziua de azi nu se pune), si multi nu au reusit inca sa-si formeze o parere completa in legatura cu consola.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pot spune doar ca e rapida.

#30
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 18.11.2005
@adiatric - te așteptăm cu mai multe informații, bineînțeles dacă ai timp și vrei. Mersi

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Momentan am investi in consola. Urmeaza si in jocuri. Sa vina promotiile.

#32
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Adriatic , ce te-a determinat trecerea de la shield tv la ps4 ?
Esti gamer "inrait" de ai trecut de la o consola generalista la una dedicata in principal jocurilor

#33
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Am sa-ti raspund si eu la intrebare, fiindca ea poate fi adresata tuturor, nu doar initiatorului.
Nu trebuie sa fii gamer inrait ca sa-ti doresti sa joci titluri cum ar fi Uncharted 1/2/3/4, The Last of Us, Bloodborne, Until Dawn, Final Fantasy 15 (care, desi va fi lansat si pe Xbox, nu beneficiaza cel putin pe moment de Xbox Play Anywhere-optiunea care iti permite sa cumperi un titlu de Xbox si sa-l poti juca si pe un PC cu Windows 10).

Eu nu sunt gamer inrait, de-abia am timp sa ma joc de maxim 2 ori pe saptamana, dar mi-am luat PS4 fiindca vreau sa joc majoritatea titlurile de mai sus, plus The Last Guardian, Horizon Zero Dawn, Days Gone si alte titluri ce vor fi lansate in viitor.
In comunitatea de gaming cei care se joaca pe console nici nu sunt numiti gameri intraiti (titlul asta il primesc doar cei care joaca pe PC), ci "gameri de canapea".

#34
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Hider , l-am intrebat pe Adrian pt ca stiu ca avea  shield tv inainte , iar acum....
Tu cauti sa joci doar "exceptii/dedicatii" care nu vor aparea si pt alte console , din cea ce ai scris
Mai ales ca shield-ul e compatibil cu 4K si nu ca in cazul PS-urilor , unde unele modele sunt alte nu compatibile cu 4K
Si viitorul jocurilor , indiferent de consola folosita este 4K , presupund ca ai deja un monitor/tv 4K

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Simplu. Sa pot juca jocuri la calitate ps4pro.
Lista e aici: https://blog.eu.play...-on-launch-day/

Subscriptia pe an in Ro este 224 ron, deci nu e mult.
Ai acces la 3-4 jocuri lunar gratuite, pe langa asta mai sunt si alte jocuri online, doar pentru membrii playstation plus.

Jocurile de mai sus se pot cumpara la pret bun.

#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
pe langa PS4pro mai adaugam xiaomi mi box.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate