Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Huawei Honor V8

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
FumiJ

FumiJ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.10.2015
Huawei Honor V8 are un display de 5.7 inch, cu rezoluție 2K (2560×1440 pixeli, 515ppi). Au și o variantă mai accesibilă cu ecranul Full HD, vă dau mai jos și prețurile anunțate în China. Terminalul are 170 de grame și o grosime de doar 7.7 milimetri. Procesorul utilizat este HiSilicon Kirin 950, cel de la modelele de top de anul trecut, iar terminalul are variante de 32GB cu 4GB de RAM fără NFC, una cu NFC și versiunea de top cu 64GB stocare, NFC și ecran 2K.
Terminalul este dual-SIM, are tehnologie 4G LTE, vine cu Android 6.0. Varianta cea mai ieftină este doar 350 de dolari, iar dacă vreți performanță de top prețul este de 430 de dolari. Desigur, puneți taxe și transport pentru a vă face o idee cât costă în România.
recenzie: igeekphone

video:  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yMqOv3eYSYk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Pvf9XB45xK8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Interesant este ca ei nu renunta la 1080p, ceea ce este un lucru bun. Sunt curios insa ce rezolutie va prefera "prostimea".

#3
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
Huawei Honor V8 Antutu, Unboxing
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Vv6h-VFcolY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
Huawei Honor V8 VS Huawei P9
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AzfutfvWuAA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
FumiJ

FumiJ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.10.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/O2u_eFht_TE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postboy4ever, on 12 mai 2016 - 01:01, said:

Interesant este ca ei nu renunta la 1080p, ceea ce este un lucru bun. Sunt curios insa ce rezolutie va prefera "prostimea".
Îmi place 2k ecran mai mult.

#6
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Eu, daca s-ar putea, as alege 720p.

#7
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Nimeni,nimic si...pe aici ?! Am studiat caracteristicile acestui telefon si am ramas incantat de el,este mai bine vazut decat Huawei P9,ca sa nu mai vorbesc de altele! Este pe o singura sursa la vanzare de dualsim,ce pareri aveti ? Multumesc !

#8
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Chiar nimeni pe aici ?...nu inteleg,dar din prezentarile de mai sus si review-urile gasite sta mai bine decat p9/dual plus sau Honor 8.Nu il are nimeni sa ne spuna o parere ? Multumesc !

#9
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Ultima ...strigare : chiar nimeni nu poate sa ne...lumineze ?! Mi se pare un aparat excelent,peste p9 din review-urile internationale si se gaseste doar la un singur dealer de dualsim-uri !

#10
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Pai ce vrei sa stii? Versiunea cu 4GB RAM si 64 GB ROM are aceleași specificații ca și P9 Plus, versiunea de 3 GB are procesorul mai slab. Diferența față de P9 Plus e la display, aici stă mai bine, cu condiția să aibă protecție Gorilla Glass, fapt ce nu e specificat, cel puțin pe gsmarena. Eu aș merge pe P9 Plus pentru ecran de 5.5 sau pe Mate 9 pentru un ecran mai mare, mai ales că Honor V8 nu e importat oficial în România.

#11
zgaiba89

zgaiba89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.06.2011
Arată excelent !

#12
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Da,in sfarsit o parere cat de cat avizata,multumesc m@nuel ! Eu spun ca este diferenta mare,dar nesesizata,intre el si altele,da,are corning gorilla glass 3/nu 4,...de ce nu ar fi oficial dualsim.ro este alta poveste! Este urmasul lui Honor 6 plus,care este foarte bun,deh,fiecare cu metehnele lui !

#13
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
Eu tocmai vroiam sa cumpar un Honor V8....si altu il returneaza....chiar nu mai stiu ce sa cumpar!

#14
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Cine il returneaza ?! Eu spun in continuare ca este un telefon peste  stelele zilei,chiar si la camere ! Si apoi este o chestiune e gust,la urma urmei...vom vedea in curând !

#15
pbf

pbf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 02.11.2009
Eh, exact acelasi lucru l-a scris pe topicul Mate9 acum ceva timp :)

#16
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Mda,mai gresesti cateodata !?...aveti idee unde gasesc un manual de utilizare pentru v8 ? Si ca urs batran,stiti cumva ce roluri au cele 3 butoane de pa partea stanga a telefonului(primul cred ca este + si -,al doilea probabil este out/on,dar celalalt ? Multumesc !

#17
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Pustiu de tot pe aici, desi telefonul este foarte bun !...pentru stiutori am o intrebare,este livrat cu o multime de chinezisme,tinde sa actualizeze aplicatiile continuu pentru p.r.c.,le-ati avut,cum ati scapat de ele ? Vanzatorul când l-am intrebat se mira parca atunci auzise prima oara de ce vinde ?!!...

#18
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Buna !...bate rau vantul pe aici !? Ma lovesc de o alta problema  cu aceasta,,minunatie”,respectiv sincronizarea contactelor cu gmail imi lasa,uneori,lipsa fotografiilor la ele,in cont apar dar pe tel,nu...o solutie ? Multumesc !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate