Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Huawei Honor V8

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
gabriel_mare

gabriel_mare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 19.12.2009
Il am si eu de doua zile. E aspectuos si pana acum am o parere buna despre el. Chinezismele se pot dezinstala.

#20
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Sa il stapanesti sanatos! Da,este un telefon foarte bun,eu zic cu caracteristici peste laudatele zilei,mai ales ca au facut update la Android 7 si Emui 5.0,ocazie cu care am scapat de multe probleme.Am pus putin mai inapoi o intrebare si,te rog,ca sa nu ma repet,spune-mi cum stai(unele contacte nu afiseaza fotografia desi in gmail apare).Multumesc !

#21
gabriel_mare

gabriel_mare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 19.12.2009
Am avut probleme cu importul contactelor. Adica nu a vrut sa sincronizeze cu gmail. Asa ca am importat un un fisier vcf din drive,pe care il aveam de vreo 3 luni si am importat contactele de acolo.


O sa ma uit in gmail si o sa compar cu ce mi-ai spus tu.

#22
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Hai cu noutati !...mai exista o problema,legata tot de contactele din gmail,unele dispar ca si cum le-as fi sters,hm,ce sa fie ?! La alte telefoane am avut posibilitatea sa ascund contactele fara numar,la el,nu...exista doar situatia ca aspectul sa fie simplu,fara foto,alte caracteristici !?

#23
gabriel_mare

gabriel_mare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 19.12.2009
Mie imi afisaza si pozele acolo unde exista. Dar,eu am alocat ceva timp mai demult si am "aranjat" contactele in laptop. Problema care am intampinat-o eu a fost sincronizarea cu contul de google. Spre deosebire de alte telefoane unde sincronizarea contactelor se face imediat ce ai introdus contul de gmail aici nu a fost asa. Mi-a impins contactele din watsup, din cartelela, a cautat in yahoo ...dar din google nici vorba. Daca incerc din setari sa sincronizez contactele ,nu are aceasta optiune.

Ce bild al so aveti? La mine KNT-AL20C00B369

Edited by gabriel_mare, 28 February 2017 - 11:05.


#24
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
gabriel_mare...„La mine KNT-AL20C00B369”,eu am cu 377 pe coada(am avut deja vreo cateva update-uri).Deci nu merge sincronizarea pe google contacts-eu am aici,la unele,si iconitele contactelor,dar in telefon nu apar,desi am activat sincronizarea pe telefon(folosesc si outlook.com,dar whatsapp-ul ia din contactele ce apar in telefon),dar imi apar foto din google+ !...deja m-am lasat pagubas! In rest,un telefon excelent !

#25
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Hai ca vine...vara !? Niciun raspuns ?!...chiar nu mai sunt utilizatori ai acestui excelent telefon ?

#26
9iuli

9iuli

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.05.2014
Incerc sa conectez un cablu OTG usb type-C to female usb A si nu functioneaza.
Am sa incerc si un adaptor.
Daca foloseste cineva adaptor si functioneaza sa ne spuna si noua Posted Image

#27
9iuli

9iuli

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.05.2014

View Post9iuli, on 20 august 2017 - 11:00, said:

Incerc sa conectez un cablu OTG usb type-C to female usb A si nu functioneaza.
Am sa incerc si un adaptor.
Daca foloseste cineva adaptor si functioneaza sa ne spuna si noua Posted Image
AM REZOLVAT:
Am cumparat un adaptor USB A 3.0 -->USB TypeC.Cablul vechi era usb 2.0

#28
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Foarte bine ca ai rezolvat ! Se pare ca nu suntem prea multi pe aici,asa ca...ce probleme ai mai intampinat cu telul ?

#29
9iuli

9iuli

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.05.2014
Am gresit topic-ul eu am Honor8 nu V8
Am probleme cu wi-fi ul ramane activ tot timpul chiar daca din bara de notificari si din setari este inchis.Am rezolvat prin revenirea la setarile din fabrica,dar dupa o luna a revenit problema.
[ https://i.imgur.com/g9jrcWp.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 9iuli, 22 August 2017 - 11:09.


#30
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Telefoanele oricum sunt apropiate ca si caracteristici,dar se spune ca este bine sa pui pe ,,totdeauna” wi-fi in mod inactiv...o solutie ar mai fi sa te conectezi la aplicatia HiSuite pe computer si sa cauti up-date-uri care mie mi-au rezolvat multe probleme.Am si eu niste nelamuriri si ca sa nu ma repet le vezi mai sus,m-as bucura mult daca ai putea sa ma ajuti.Numai bine !

#31
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Hai sa mai revigoram un pic discutia ! Merge brici si la caracteristici este peste multe premium,insa nu-i dau de cap cu sincronizarea cu gmail,cu yahoo si altele o face...culmea,asta nu inteleg,de ce la unele contacte apare foto in iconita iar la altele nu,mai mult,uneori apar,alteori,nu ! Din cate am mai urmarit si la alte modele de Huawei sau Honor se intampla acelasi lucru,ce ziceti ?

#32
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Buna ! Am o problema cu V8 dupa trecerea la EMUI 8,respectiv niciun computer nu il mai vede/nici HiSuite,de ce oare? Am vazut ca unii au recurs la airdroid,etc,am schimbat si usb-ul,degeaba...care ar fi solutia ? Multumesc !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate