Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani
 Robotul martian european, revigor...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 

Cum este să trăiești o viață mișto ? Mai este timp să trăiesc una ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
110 replies to this topic

#73
Zbughytza

Zbughytza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 19.03.2016
O alternativa la ce?

#74
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 Tsunnnami, on 04 mai 2016 - 21:12, said:


Ce misto suna asta
Zici ca e din filmele comuniste


'Like This'

Edited by pasilla, 04 May 2016 - 21:20.


#75
Zeneuron

Zeneuron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 19.01.2016

 Mnemosyne, on 04 mai 2016 - 20:51, said:

Ok, nu vrei clubareala, Du-te la un spital de copii bolnavi incurabil si fa-le viata mai frumoasa. Voluntariat etc! Gasca de studenti la medicina nu exista? Din aia mai cuminte...

Ba da, ba da, există.

 pasilla, on 04 mai 2016 - 21:00, said:

Scuze. Daca te referi la asta" Să ies la o terasă cu alții pentru discuție, sau la cafea, sau ĂŽn excursii, sau evenimente sportive ( adică genul ĂŽn care suntem participanți, nu spectatori Posted Image ) , etc."
este foarte, foarte  in regula, dar tot ma intreb de ce " Cum este să trăiești o viață mișto ? Mai este timp să trăiesc una ?"

In sfarsit s-a prins cineva. Cam asta vrei sa spui ?

Nu , aici am răspuns doar lui Zbughytza.

În rest da, la alea mă refer. Păi , acum am luat decizia, nu am făcut lucrurile astea până acum prea mult.

 TruculMagic, on 04 mai 2016 - 21:05, said:

Pai viata cool poti sa ai doar daca ai ceva parinti hoti/bisnitari si te finanteaza, daca stai pe spatele unor parinti modesti si te distrezi, dupa ce ei "dispar" o sa ajungi boschetar, pe cand tu acuma te realizezi pe plan profesional, iar pe viitor o sa iti permiti sa te distrezi toata viata + imaginea in societate pe care nu o poti compara cu a unui golan ce bea ca "porcul" de nu mai stie de el. Aia nu e distractie, e prostie. Sa practici acest sport...bautura si tigari + 1,2 tatuaje si sa te dai smecher cu gasca ta, consider ca nu e "cool" deloc. Iar mai nou tinerii din ziua de azi mai folosesc si prafuri, etc. Nu ma intreba de unde le iau, ca n-am idee, doar ca am patit intr-o seara sa ma opreasca unu pe strada si sa ma intrebe unde e locatia X, ca vrea sa prizeze cevaPosted Image

Te poti distra si tu, daca iti gasesti niste prieteni NORMALI sau pe cei cu, care ai copilarit. Nu va opreste nimeni sa mergeti la un gratar, la agatat femei Posted Image , la o bere, la o cafenea unde sa discutati anumite chestii, la un fotbal, etc. Dar sa ajungi sa te distrezi cum fac majoritatea smecherilor, pana nu mai stiu de ei, aia nu e distractie.Posted Image

Mersi de răspuns, în rest ești a doua persoană care crede că sunt băiat :)))

#76
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Eu zic sa pui o poza cu tine ca sa nu mai creada asta. :P

#77
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Eu nu înțeleg cine ți-a "virusat"(din viața reală) "windowsul"(modul/felul de a gândi).
Hai să ți-l "devirusez" eu:
Prioritățile!(în ordinea importanței)
Le aveai stabilite,de ce ai plecat urechea la tot felul de filozofii venite din partea unora care vor să te tragă în jos(mai mult sau mai puțin intenționat)?
Dacă vrei,îți pot da exemple de persoane din viața reală,care au învățat(când a trebuit),și acum sunt atât de sus,că nu mai pot fi ajunși din urmă cu una cu două.
Și se distrează destul acum,după ce au ajuns unde sunt.Au asigurate toate necesitățile vieții.Își permit oricare masa la orice restaurant.Îsi fac vacanțele în locuri foarte exotice.
Câți din cei ce pun distracția înaintea învățăturii vor putea face așa ceva?Nu mulți.Restul(dintre cei ce nu vor putea să-și permită multe pentru că nu au învățat la timp) îi vor înjura pe politicieni.
Dacă vrei,le poți face pe amândouă,dar nu în mod egal.Adică să pui mai mult accent pe învățătură și carieră,pentru că pe termen lung sunt mai importante.Cred că nu mai este nevoie să-ți spun și de ce sunt mai importante.Mai ales cariera în medicină.
Așa că:
Continuă să mergi pe drumul pe care ai plecat!

#78
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 Zeneuron, on 04 mai 2016 - 21:25, said:


Nu , aici am răspuns doar lui Zbughytza.

În rest da, la alea mă refer. Păi , acum am luat decizia, nu am făcut lucrurile astea până acum prea mult.

Ok. Raspunsul ,in privat, pentru Zbughytza a devenit public dintr-o eroare.

Daca ai inceput sa iesi, este foarte bine. Inseamna ca ai, momentan,  'framantari' normale pentru 21 de ani.


#79
Zbughytza

Zbughytza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 19.03.2016
Masa la restaurant e un scop in viata?  :D

#80
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 Zbughytza, on 04 mai 2016 - 21:35, said:

Masa la restaurant e un scop in viata?  Posted Image
Nu chiar(poate pentru unii),dar contează să-ți permiți masa la restaurant,nu să salivezi la geam când îi vezi pe alții cum mănâncă înăuntru.

#81
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 ASCENDED, on 04 mai 2016 - 21:33, said:

Eu nu ĂŽnțeleg cine ți-a "virusat"(din viața reală) "windowsul"(modul/felul de a gândi).
Hai să ți-l "devirusez" eu:
Prioritățile!(ĂŽn ordinea importanței)
Le aveai stabilite,de ce ai plecat urechea la tot felul de filozofii venite din partea unora care vor să te tragă ĂŽn jos(mai mult sau mai puțin intenționat)?
Dacă vrei,ĂŽți pot da exemple de persoane din viața reală,care au ĂŽnvățat(când a trebuit),și acum sunt atât de sus,că nu mai pot fi ajunși din urmă cu una cu două.
Și se distrează destul acum,după ce au ajuns unde sunt.Au asigurate toate necesitățile vieții.Își permit oricare masa la orice restaurant.Îsi fac vacanțele ĂŽn locuri foarte exotice.
Câți din cei ce pun distracția ĂŽnaintea ĂŽnvățăturii vor putea face așa ceva?Nu mulți.Restul(dintre cei ce nu vor putea să-și permită multe pentru că nu au ĂŽnvățat la timp) ĂŽi vor ĂŽnjura pe politicieni.
Dacă vrei,le poți face pe amândouă,dar nu ĂŽn mod egal.Adică să pui mai mult accent pe ĂŽnvățătură și carieră,pentru că pe termen lung sunt mai importante.Cred că nu mai este nevoie să-ți spun și de ce sunt mai importante.Mai ales cariera ĂŽn medicină.
Așa că:
Continuă să mergi pe drumul pe care ai plecat!

Fericirea in viata este un lucru complicat. Nu tine neaparat cont de mesele la restaurant sau de ce bifezi pe lista de vacante exotice.



#82
Zbughytza

Zbughytza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 19.03.2016

 ASCENDED, on 04 mai 2016 - 21:38, said:

Nu chiar(poate pentru unii),dar contează să-ți permiți masa la restaurant,nu să salivezi la geam când îi vezi pe alții cum mănâncă înăuntru.
Hai da-o naibii daca mancarea la restaurant te face sa salivezi. Pot manca acasa mancare mai buna mult mai ieftin.

#83
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,266
  • Înscris: 24.01.2008
Atentie, topicul este pe Dezbateri, nu pe SL !!!

Deja sunt doi premianti care n-au stiut sa mentina niste limite.

#84
Zbughytza

Zbughytza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 19.03.2016
Numesti premianti  pe cei care incearca sa descopere adevarul? :D Cate femei satisfacute au deschis topic pe dezbateri? Poate doar fifi...

#85
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 24.11.2015

 ptsct, on 04 mai 2016 - 21:06, said:

Pa vremuri (la scoala...) ne inebuneau cu citatele si scrierile si reproduceri si povesti  si ale.ale,ala dar unul se potriveste :
,,...Viaţa îţi va plăti orice preţ îi vei cere. Trebuie să ştii să ceri inteligent...'' - Anthony Robbins.
Acum ai 21 de ani si te tot gandesti cum ar fi ? si tot gandindu-te cum ar fi te trezesti ca ai 30 si pana sa te trezesti ai 40 si atunci sa vezi distractie( ce misto...).Timp este.Viata...

Sa vezi distractie pe pielea ta cand te distrezi in tinerete si mai incolo te trezesti ca nu te mai finainteaza parintii Posted Image Cluburile cu facultatea nu se prea pupa Posted Image

 Zeneuron, on 04 mai 2016 - 21:27, said:

Mersi de răspuns, în rest ești a doua persoană care crede că sunt băiat Posted Image))

Pai esti sau nu baiat ? Posted Image Ca sa stiu in functie de ce sa iti dau raspuns Posted Image

#86
SCENT-OF-SHARP

SCENT-OF-SHARP

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 09.10.2015

 ASCENDED, on 04 mai 2016 - 21:33, said:

Eu nu înțeleg cine ți-a "virusat"(din viața reală) "windowsul"(modul/felul de a gândi).
Hai să ți-l "devirusez" eu:
Prioritățile!(în ordinea importanței)
Le aveai stabilite,de ce ai plecat urechea la tot felul de filozofii venite din partea unora care vor să te tragă în jos(mai mult sau mai puțin intenționat)?
Dacă vrei,îți pot da exemple de persoane din viața reală,care au învățat(când a trebuit),și acum sunt atât de sus,că nu mai pot fi ajunși din urmă cu una cu două.
Și se distrează destul acum,după ce au ajuns unde sunt.Au asigurate toate necesitățile vieții.Își permit oricare masa la orice restaurant.Îsi fac vacanțele în locuri foarte exotice.
Câți din cei ce pun distracția înaintea învățăturii vor putea face așa ceva?Nu mulți.Restul(dintre cei ce nu vor putea să-și permită multe pentru că nu au învățat la timp) îi vor înjura pe politicieni.
Dacă vrei,le poți face pe amândouă,dar nu în mod egal.Adică să pui mai mult accent pe învățătură și carieră,pentru că pe termen lung sunt mai importante.Cred că nu mai este nevoie să-ți spun și de ce sunt mai importante.Mai ales cariera în medicină.
Așa că:
Continuă să mergi pe drumul pe care ai plecat!

Total de acord.
Muncește, dezvoltă-te, avansează, lasă pierderea de timp, și fii productivă atâta timp cât ești tânără și ai putere, apoi vei vedea ce te poți distra !
Pentru un viitor doctor/doctoriță viața este altfel decât pentru alții, din alte meserii. Fiecare se distrează în mod diferit. Dacă ar fi vorba de unul cu job în construcții, chiar nu ar conta că se rupe la petreceri în fiecare weekend, dar treaba stă altfel în alte părți.
Un inginer nu bea ca un muncitor și unul de la Medicină nu se distrează ca unul de la ASE. Punct.

#87
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 pasilla, on 04 mai 2016 - 21:41, said:

Fericirea in viata este un lucru complicat. Nu tine neaparat cont de mesele la restaurant sau de ce bifezi pe lista de vacante exotice.

 Zbughytza, on 04 mai 2016 - 21:41, said:

Hai da-o naibii daca mancarea la restaurant te face sa salivezi. Pot manca acasa mancare mai buna mult mai ieftin.
Scuze că nu am specificat clar,dar rectific acum:
Acela era doar un exemplu.
Hai să o luăm altfel:
Dacă învață,va avea o profesie foarte bună.
Dacă va avea o profesie foarte bună(și va fi bună în respectiva profesie) va avea și mulți bani.
Dacă va avea mulți bani,va putea să-și permită foarte multe din cele greu accesibile pentru mulți.
Bonus,respectul în societate:doamna doctor.De la care pleacă alte avantaje.
Plus că,ca doctor,la nevoie,va ști ce să facă(în caz de îmbolnăviri).Nu va avea nevoie(pentru multe cazuri) să bată drumurile la alți doctori.

#88
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Stii ce observ ? O declarata pustoaica , mucoasa ( virgina ) , studioasa , inocenta ( nu apreciaza depravarea din cluburi ) , speriata ( sa nu devina fata batrana ) , a declansat in cateva minute multime de oameni saritori , cu spirit de ajutorare , altruisti ...
    A mai fost cazul pudicei care trebuia sa treaca prin traumatizanta vizita medicala pt carnet care cu greu si cu remuscari a trebuit sa treaca prin tortura de a isi arata bucile unui medic de 60 de ani ...si pe fata aia ati sufocat-o cu bune sfaturi si intentii ...ati salvat-o de la toate nenorocirile ...

Ba baieti , stati linistiti ca nu are nici una asa probleme existentiale de viata si de moarte si ...mai ales ... nu va da nici una nr de tel .

#89
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 ASCENDED, on 04 mai 2016 - 22:00, said:




Scuze că nu am specificat clar,dar rectific acum:
Acela era doar un exemplu.
Hai să o luăm altfel:
Dacă ĂŽnvață,va avea o profesie foarte bună.
Dacă va avea o profesie foarte bună(și va fi bună ĂŽn respectiva profesie) va avea și mulți bani.
Dacă va avea mulți bani,va putea să-și permită foarte multe din cele greu accesibile pentru mulți.
Bonus,respectul ĂŽn societate:doamna doctor.De la care pleacă alte avantaje.
Plus că,ca doctor,la nevoie,va ști ce să facă(ĂŽn caz de ĂŽmbolnăviri).Nu va avea nevoie(pentru multe cazuri) să bată drumurile la alți doctori.

Si se va trezi pe la 50 de ani ca are multi bani si se va intreba unde ii este viata. Mai bine se facea calugarita.
Din fericire nu este cazul aici, pentru ca 'domnisoara' este inca foarte tanara si nu are inca probleme de genul asta.

#90
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 pasilla, on 04 mai 2016 - 22:10, said:

Si se va trezi pe la 50 de ani ca are multi bani si se va intreba unde ii este viata. Mai bine se facea calugarita.
Din fericire nu este cazul aici, pentru ca 'domnisoara' este inca foarte tanara si nu are inca probleme de genul asta.
Ce este mai nasol:
Să se trezească la 50 că are tot ce vrea și să se întrebe unde îi este viața?
Sau să se trezească la 50 și să constate că nu are nimic și să-și spună:
"Ce proastă(scuze dacă jignesc) am fost că nu am învățat când trebuia!"
Eu nu am văzut pe nimeni care are de toate să se vaite de ceva,dar din ceilați foarte mulți.
Și apoi nu este vorba(ca timp) de zeci de ani,ci doar până se stabilizează lucrurile cu profesia ei(cea de medic).
Dacă acum are 21,vorbim despre 10 ani în plus.Deci la 31,maxim 35(cred eu).
Nu se poate distra și de 30-35 în sus?

Edited by ASCENDED, 04 May 2016 - 22:29.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate