Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Xiaomi Mi Max

- - - - -
  • Please log in to reply
701 replies to this topic

#541
zamora73

zamora73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.03.2006
Am încercat. Nu merge.

#542
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
android 6 , miui 8.2.1.0 stable si nu are nici un update disponibil.

#543
siven01

siven01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2003
Și mai zicea cineva când mă plângeam eu , că se poate trece pe limba engleza , setezi apn ul , apoi din nou pe romana . Dar asta era în cazul în care nu te lasă să setezi ,că nu ai drepturi . Încearcă totuși .

#544
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008

View PostDeenman, on 03 martie 2017 - 20:00, said:

android 6 , miui 8.2.1.0 stable si nu are nici un update disponibil.
Ai deja ultimul global stable.

#545
mihaibelea

mihaibelea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.04.2008

View Postzamora73, on 03 martie 2017 - 19:09, said:

Am încercat. Nu merge.

View Postzamora73, on 03 martie 2017 - 19:09, said:

Am încercat. Nu merge.
Încearcă o resetare la setările din fabrică. Am pățit același lucru după ultimul update. Se va rezolva.

#546
alix71

alix71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 18.06.2008
bun m-am hotarat si maine soseste un max silver.....sper sa aiba limba romana,daca nu macar engleza.nu am cumparat si husa/folie pentru ca inca nu stiu daca ma obisnuiesc cu maimea.pentru nelamuriri voi continua sa va bat la cap :)

a,apropo mi-am comandat si o baterie externa tot xiaomi,se spune ca e foarte ok,are protectie pentru mai multe,supraincarcare,socuri,etc.

#547
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Mai în glumă, mai in serios, vezi să nu il scapi pe jos și să il spargi, mai ales daca nu ești obișnuit cu un telefon așa de mare. E alunecos tare.
Să il stăpânești sănătos!

#548
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Fara husa il scapi de cateva ori in primele zile.

#549
therock_bv

therock_bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 18.12.2006
Off topic are cineva vreo sugestie pentru un telefon care sa se auda tare soneria si sa aiba caractere mari pentru o persoana in varsta?

#550
alix71

alix71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 18.06.2008
Prima impresie:cutie desigilata,umflatura pe capacul spate la mijloc sus,deci clar am nimerit un exemplar prost,trebuie sa il trimit inapoi sa constate ei umflatura cu pricina si apoi sa ia o decizie in ceea ce urmeaza!Site cu preturi mai mici produse proaste,sau achizitionate de la altii ca resigilate,ca doar nu degeaba s-a umflat capacul spate,probabilse supraincalzeste la incarcare sau ceva.NU are limba romana,in alta ordine de idei,dar are engleza,ceea ce este ok.

#551
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008

View Posttherock_bv, on 07 martie 2017 - 11:37, said:

Off topic are cineva vreo sugestie pentru un telefon care sa se auda tare soneria si sa aiba caractere mari pentru o persoana in varsta?
Soneria eu zic că se aude tare la aproape toate telefoanele dat pe maxim, iar legat de caractere mari, există launchere și dialer special pentru oameni in varsta, caută pe google Play. Cu telefoanele cu taste nu-s la curent.

View Postalix71, on 07 martie 2017 - 13:10, said:

Prima impresie:cutie desigilata,umflatura pe capacul spate la mijloc sus,deci clar am nimerit un exemplar prost,trebuie sa il trimit inapoi sa constate ei umflatura cu pricina si apoi sa ia o decizie in ceea ce urmeaza!Site cu preturi mai mici produse proaste,sau achizitionate de la altii ca resigilate,ca doar nu degeaba s-a umflat capacul spate,probabilse supraincalzeste la incarcare sau ceva.NU are limba romana,in alta ordine de idei,dar are engleza,ceea ce este ok.
De unde l-ai luat?

@therock_bv, cauta big launcher, senior launcher in Google Play și vei găsi câteva

#552
alix71

alix71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 18.06.2008
StradaIT

si cred ca a si fost reparat ca in partea de jos am impresia ca sticla nu e imbinata din fabrica,cred ca au umblat la el,maine pleaca inapoi,desi e superb telefonul,un touch superbun,dar nu cred ca nu a fost umblat in el,probabil de aceea au deformat si carcasa care e din aluminiu foarte subtire,asa pareau cooperanti,spuneau ca trimit maine curierul,daca iltrimit mai vedem.

parca mai spunea cineva ca ecranul nu e lipit calumea

Attached Files



#553
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Ce magazin varza, nu înțeleg cum li se permite sa faca asa ceva!!

#554
alix71

alix71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 18.06.2008
e,nu cer ei permisiunea nimanui,ce m-a enervat a fost faptul ca nu credeau ca a fost cutia desigilata,si incercau sa ma convinga ca s-a desigilat prin transport :) absolut ridicol,era ambalata in folie antishoc,cum sa se desigileze la transport,pai si ala care a facut coletul nu a vazut ca e desigilat????vrajeala!

#555
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Sper să nu îți facă nazuri, să spună că tu l-ai deteriorat. Nasol, e prima dată după foarte mult timp când aud de așa probleme.

#556
alix71

alix71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 18.06.2008
Eu nu am cum sa umflu carcasa,am facut poze si le duc la ANPC daca fac figuri,sper sa nu faca,da sincer nu ma asteptam la asa ceva din cate am auzit despre Xiaomi,dar cum nici ecranul nu sta o in partea de jos eu cred ca nu Xiaomi sunt de vina ci service-ul lor,pentru ca ,cutia a venit desigilata,probabil aia si-au bagat mainile in el si au indesat acolo ceva de iese inafara carcasa,putin,dar totusi se vede bine, e ca un fir care ar venit de la senzorul de amprenta spre camera foto.

Altfel nu zic avenit cu versiunea globala stable,are limba romana si tot ce trebuie dar e inestetic spatele si mi-e teama sa nu fie unul reparat si nu unul nou odata ce nu este sigilata cutia.

#557
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Da ... Pare unul reparat.

În ziua de azi e greu să prinzi un telefon cu defect fizic ieșit din fabrică. Toți au câteva etape de quality check, n-are cum să scape neobservat.

#558
alix71

alix71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 18.06.2008
Sper sa il schimbe totusi daca nu merg la ANPC si la politie,dar sper totusi sa-l schimbe.Nu ma lasa sa ii schimb imagnea de fundal,oricat incerc imi spune ca imaginea nu poate fi incarcata.Pana maine cand vine curierul incerc sa ma familiarizez cu el apoi ii dar reset la setarile din fabrica.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate