Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Xiaomi Mi Max

- - - - -
  • Please log in to reply
701 replies to this topic

#685
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Cu Google Camera portata pe un rom custom se îmbunătățesc vizibil performantele, totul este ca telefonul sa aibă un suport bun pe xda.

#686
siven01

siven01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2003
Mersi de răspuns @natarau , cred că am văzut anunțul , chiar mă gândeam că al tău trebuie sa fie cel cu adaptorul de SIM .Cam pe acolo mă gândeam și eu că ar trebui să fie suma , +/-50 lei . Bafta multa la vânzare și să ne spui și nouă la ce achiziție ai făcut .

#687
siven01

siven01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2003
Eu abia aștept să apară MiMax 3 . Display mai mare ,camera mai buna , dimensiuni mai mici și ( sper) greutate mai mica .

#688
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Pentru ca pe unde am postat anunțul am primit doar oferte care implica diverse schimburi, telefonul nefiind cel mai popular, scriu aici.
Daca e cineva interesat MAX-ul meu, 3/64 Snapdragon 652, sa imi dea mesaj privat pentru un preț imbatabil.

#689
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012

View Postnatarau, on 15 martie 2018 - 03:58, said:

Pentru ca pe unde am postat anunțul am primit doar oferte care implica diverse schimburi, telefonul nefiind cel mai popular, scriu aici.
Daca e cineva interesat MAX-ul meu, 3/64 Snapdragon 652, sa imi dea mesaj privat pentru un preț imbatabil.
eu nu pot sa renunt la el...am luat de ceva vreme un mi note 2, pe care il folosesc zilnic si imi place dar mi maxul are ceva aparte...:))

#690
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Adevărul este că după 2 zile de folosit un telefon cu ecran de 6", dar 18:9, deci considerabil mai îngust, am ramas iar "wow" când am aprins din nou ecranul MAX-ului :D

Edited by natarau, 16 March 2018 - 21:19.


#691
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
Miui 9.5 nu mai are aplicația teme? De unde o pot lua?

#692
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Schimbă regiunea pe o țară din afara UE, gen Ucraina, și o să îți apară (probabil după restart).

#693
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
A mers fara restart. Tx!

#694
siven01

siven01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2003
Salut @natarau
M am tot uitat pe threadul cu mi max 3 , insa nu ți am văzut părerea .
Sunt curios care e părerea ta , referitor la trecerea la mi max 3 de la mi max .
Din cate am văzut pe olx este probabil că se poate obține cca 600/650 lei pe mi max .
Trecând peste aspectul financiar pe mine mă nemulțumește faptul că e mai greu cu vreo 20 Gr.

#695
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
Io am hotărât sa rămân la mi max. Din cauza raportului ecranului, degeaba e ala de 7 inch, ca ecranul e cu 7% mai mare decât la mi max, de 6.4 inch și ecran lat. Aia 7% ii papa butoanele, separate la mi max, integrate în ecran la mi max 3,

#696
Marco2626

Marco2626

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.09.2016
Stie cineva cum pot descarca teme noi ? Am sters din greseala icoana si acum nu pot folosi decat temele salvate deja pe SD.
Multumesc.

#697
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
Setezi telefonul pe o tara din afara UE, si iti apare aplicația teme. E ceva ce contravine la nu's ce reglementari UE cu temele alea, nu-mi pot inchipui ce.

#698
Marco2626

Marco2626

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.09.2016
Am incercat si nu merge. Alte idei ?
Mersi.

#699
XLNC

XLNC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 01.06.2007

View Postslai, on 12 august 2018 - 17:28, said:

Io am hotărât sa rămân la mi max. Din cauza raportului ecranului, degeaba e ala de 7 inch, ca ecranul e cu 7% mai mare decât la mi max, de 6.4 inch și ecran lat. Aia 7% ii papa butoanele, separate la mi max, integrate în ecran la mi max 3,

Poate că ar fi benefic pentru mi max lovers Posted Image să rugăm pe cei care au avut mi max 1,2,3 să ne spună părerile pro și contra la fiecare versiune.
Și eu am văzut că după mi max celelalte versiuni sunt cam inferioare cumva mi  maxului prime.
Mi max1 are cam tot ce vreau de la un telefon
- led notificare (cică la max3 nici nu se vede)
- home,back, menu pe ramă (max 3 le are pe ecran)
- cameră peste medie (max 2 se pare că e mai bună decât max 1)
- baterie bună
șamd
Se oferă cineva să facă o triplă recenzie?
Îi mulțumim în avans!

UPDATE:
Deși am aceiași problemă „de ce oare producătorii f buni pun butoanele pe ecran”
înțeleg că max 3 are doar android fără miui (mă seacă miui) Nici în log sau agendă nu are slide right pentru apel sau slide left pentru sms!!!!!!!!
Dacă vrei în miui să trimiți sms la un grup nu vezi ce tip de telefon are persoana respectivă (serviciu/personal/home șamd)

Edited by XLNC, 27 November 2018 - 19:36.


#700
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 24.12.2004
Mi Max 3 nu are android "curat", are MIUI 10.

#701
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 22.02.2014
Merge la cineva Volte pe Mi Max1, am activat simul intr-un Allview, apare volte in contul de client, si atat!

#702
cyborg

cyborg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 11.11.2005
Salutare!
Am găsit, și m-am jucat cu Android 10, 11 și chiar și un 12, pe bătrânul meu Mi Max Prime.
Devine de nerecunoscut. Pur și simplu zboară! În tinerește, devine cu totul și cu totul un alt telefon!
Căutați Pixel Experience (Android 10), Lineage 18.1 (Android 11) și Lineage 19 (Android 12).
Mare grijă la compatibilitatea GApps.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate