Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 

Cum se creste limita de memorie pentru PHP?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Buna ziua,

Am un site realizat pe platforma wordpress si pentru redactarea articolelor folosesc Visual Composer. Acesta, de putin timp, imi da eroarea 404 - Page not found cand doresc sa editez o pagina deja creata folosind acest bakery (nu cunosc traducerea corecta in limba noastra). Cautand pe internet, am gasit ca posibila rezolvare urmatoarea solutie:

Had the same issue. I traced it back to a PHP memory problem and was able to fix it by increasing the PHP memory limit to 128M.
Started debugging as sugested here: http://codex.wordpre...vascript_Errors
Found the error in my console (500 server error on admin-ajax.php)
Enabled error reporting and logging in wp-config.php:
ini_set('log_errors',TRUE);
ini_set('error_reporting', E_ALL);
ini_set('error_log', dirname(__FILE__) . '/error_log.txt');
Found this error in the log: [09-Dec-2014 08:22:13 UTC] PHP Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 24 bytes) in /domains/domain.com/htdocs/www/wp-content/themes/erovo/framework/pagebuilder/config.php on line 102
Increased memory limit in the .htaccess file: php_value memory_limit 128M (check you hosting on increasing memory limit)


Am urmat acel ghid pentru deblocarea "depanarii", insa cand am urcat la loc pe site fisierul wp-config.php am primit eroarea din poza atasata.

Am citit si acest ghid http://wpexplorer-th...omposer-issues/ insa nu m-a ajutat in rezolvarea problemei. Singurul plugin care ar putea incurca treburile ar fi YOAST, insa m-am asigurat ca nu este bifata acea optiune.

Eroarea o primesc doar cand vreau sa editez o pagina deja creata folsoind frontend editorul din Visual Composer; lucrurile se comporta normal cand folosesc backend editorul din Visual Composer sau editorul implicit al wrdpress-ului ori creez o pagina noua.

Ma puteti ajuta va rog frumos cu un ghid sau indrumare ca pentru incepator pentru a rezolva aceasta problema?  

Mentionez ca versiunea de wordpress pe care o am este 4.4.2, iar Visual Composer a fost inclus in tema achizitionata si nu o pot actualiza. Am scris celor care au dezvoltat aceasta tema, dar nu am primit inca un raspuns.


P.S. Imi prezint scuzele de rigoare daca titlul acestui topic nu l-am scris corect din punct de vedere al programarii.

Attached Files



#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Ai root access la server?

#3
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Adica? Tradu te rog :D.

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Pune inapoi wp-config.php cum era, si da un ticket la cine iti ofera hosting ca sa-ti mareasca PHP memory limit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate