Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Huawei P9 Lite

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3687 replies to this topic

#37
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,687
  • Înscris: 24.09.2006

View PostHidralazina, on 18 iunie 2016 - 01:26, said:

Ai cam multa imaginatie.
Bateria se uzeaza semnificativ intr-un an si jumatate, garantat. Nu am avut smartphone cu care sa trec de 1 an fara sa simt reducerea autonomiei.
G3 a aparut acum peste 2 ani si se gasesc inca baterii cam peste tot, inclusiv la ESD cu 60 RON. Originale.
Toate Androidele se misca mai bine la inceput, pe gol, nu doar G4.
P8 de-abia a primit un 6.0 plin cu buguri dupa 6 luni de intarziere, si e clar n-o sa mai primeasca nimic; la G4 e posibil sa vina N. Demonstrat, Huawei e muci la update-uri!
Nu prea stiu pe ce te bazezi cand cataloghezi ineficienta procesorului de pe G4...ecranul e clar mai ineficient dar iti trece greata dupa ce te uiti un pic la el. Ai uitat sa mentionezi camera foto de pe G4, una dintre cele mai bune camere de pe un smartphone. Stiu ca strugurii pot parea acri dar asta nu transforma albul in negru.


Procesorul e bun, dar e mai eficient cel de pe P9 Lite, asta incerc sa spun.

P8-ul a primit un update cu bug-uri la 6 luni intarziere? Fata de LG care are nevoie de un an pentru un update? Pentru o companie cu traditie si de asa profil, oricat ai fi de fan e dezamagitor.

Camera de la G4 intradevar este mult mai buna, aici nu am obiectii.

Mai da o scanare pe preturile la acumulatori atat la LG G3 cat si G4 sa vezi cate mai gasesti, chiar pe ESD. In alta ordine de idei, daca mai toti comerciantii vand un produs original cu 80-90 lei, aia care ti-l vand la 60 lei o fac pentru ca sunt simpatici. 90% ala e un fals.

Strugurii normal ca sunt acri, abia acum sunt pusi la copt. Mai e pana ne bucuram de ei cu adevarat.

#38
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
ESD e service-ul autorizat LG, opreste-te cu aberatiile. Daca tu sustii ca aia vand baterii fake, sterge-ti conturile si vinde-ti calculatorul, nu mai e nicio speranta pentru tine. Cat despre update-uri, la G3 a aparut update-ul la 6.0 in martie 2016, la G4 in noiembrie-decembrie 2015 in vreme ce la P8 a aparut in iunie 2016. Am si P8, si G3, asa ca stiu ce vorbesc. Huawei e muci la update-uri. Pana si la un telefon de 2 ani vechime (adica G3) a aparut update-ul mai repede decat la flagshipul Huawei. Iar daca vrei eficienta, ia-ti un Olviu single core ca alea sunt cele mai eficiente. Tu probabil esti dintre cei care spun ca Intel i7 e prost ca se incinge si consuma mult! Gizas!

#39
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,687
  • Înscris: 24.09.2006
E problema ta de unde zace in tine atata rautate. In fiecare postare am aratat clar ca e opinia mea.

Arata-ne si noua in magazin-ul ESD baterie de G3 sau G4 la vanzare acum.

Ma bucur ca pentru un flagship LG apare update cu 6 luni mai devreme. Asta dupa ce a costat cu 50% mai mult la achizitie (sa nu mai zic de bucuria valorii pe bani, cand la 3 luni de la lansare LG isi arunca preturile in jos sa faca fata pe piata dupa ce intelege lumea ce au produs) si a avut nevoie disperata de acel soft sa il duca bateria o zi de utilizare. Ca e procesorul fomist, ca e ecranul prea consumator sau ca e softul dezechilibrat, ceva e in neregula.

Argumenteaza-ti situatia cum crezi mai bine, in loc sa te ataci si sa iei persoane in colimator.

#40
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
P8 a costat la lansare 2.200 de RON. Acum se gaseste nou in magazin cu 1.500 iar pe net la baieti gasesti cu 600-800! Asta e valoarea de piata a unui telefon Huawei. Am dat 2.000 pe el si acum scot 700. Nu mai vorbi de LG ca Huawei pierde mult mai mult din valoare. Vezi ca ESD e service-ul oficial si pentru Huawei:
"In 15 Octombrie 2015, ESD ROM si Huawei au semnat contractul prin care ESD ROM devine partener principal de service pentru Huawei Romania. Este primul centru de service dedicat utilizatorilor Huawei. In acest service se pot repara in regim rapid telefoane mobile si tablete marca Huawei prin programul “ONE HOUR”."

#41
mrsonlyy

mrsonlyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 27.03.2009
Si Samsung la lansare e 4000, peste 4 luni e 3000, peste jumătate de an 2000, peste un an 1450.

#42
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Asa e, dar nu scade la revanzare ca Huawei-ul. Valoarea e data de piata, de cerere. De aia o sa vezi foarte multi care spun pe topicul Huawei P9 ca nu merita 2.500 RON. Pentru ca nu sunt convinsi sa dea pe un telefon Huawei atatia bani, stiind ca la revanzare nu vor mai recupera mare lucru. Nu e ca la Samsung unde dai telefonul de anul trecut, mai pui 6-7 milioane si-l iei pe ala nou. Mie imi place ce-a facut Huawei cu P8, consider ca e primul lor flagship adevarat dar mai au mult de munca. Iar pe partea de software sunt slabi rau. P9 e superb dar daca o sa continue cu aceleasi balbaieli software cum au existat la P8, nu ii vad bine pe vanzari...

#43
comma

comma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 26.10.2005
p9 lite dual-sim e full active? ... sau dual stand-by ca si fratele lui mai mic dar tot lite -> p8 lite?

#44
janysan29

janysan29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 07.05.2012
Salutare.Am luat si eu acest model si sunt super incantat de telefon.Mai putin un lucru:Vin de pe P8 lite si nu gasesc deblocarea ecranului cu dublu tap...Asa-i ca nu are?...Posted Image

Edited by janysan29, 02 July 2016 - 19:48.


#45
fofodo

fofodo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.09.2013
Eu il deblochez cu amprenta.

#46
janysan29

janysan29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 07.05.2012
da stiu,dar vechea obisnuinta....se schimba greu

#47
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,306
  • Înscris: 01.09.2012

View Postjanysan29, on 02 iulie 2016 - 21:30, said:

da stiu,dar vechea obisnuinta....se schimba greu
Intra in Setari - Asistenta Inteligenta -Control Miscare - Atingere dubla

#48
janysan29

janysan29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 07.05.2012
da,merci,dar acolo nu e decat "rasturnarea.Ce spui tu e valabil pentru P8 lite...

#49
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,041
  • Înscris: 30.04.2007
confirm ca nu apare in a el meniu. am un p9lite "proaspat" cu andro 6.0 din fabrica

#50
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,215
  • Înscris: 23.03.2007
Cum se compara cu p8 lite? Este un upgrade?


#51
janysan29

janysan29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 07.05.2012
Este chiar un upgrade major as putea spune.Si la modul cum se simte in mana(calitatea materialelor,marginile spate usor rotunjite) cat si faptul ca nu am nici o problema cu el(lag,blocaje,restartari...).De un singur telefon am mai fost asa incantat acum 2 ani...un LG G2.
merita trecerea la acest model,si oricum ,nu pot spune ceva rau nici de p8 lite ca oricum l-am dat sotiei

Edited by janysan29, 03 July 2016 - 12:23.


#52
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,215
  • Înscris: 23.03.2007
Camera cum e in comparatie? E aceeasi

#53
janysan29

janysan29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 07.05.2012
Eu zic ca e mai buna.Am facut niste poze in aceleasi locuri si imi par mai clare la zoom

#54
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 07.08.2011
La semnal cum sta?Am ramas cu sechele dupa un Galaxy Alpha cu rama din aluminiu si am inceput sa cred ca astea cu metale prin compozitia carcasei sunt mai proaste in semnal ca unul din plastic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate