Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Se mai poate face ceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Am mai multe piese (mp3) codate la 128 dar se aude destul de naspa. Vreau sa le codez la 256. Se poate? Deci nu am cd-ul cu muzica! sa le decodez si dupa aia sa le codez din nou!

Ps. sunt varza la capitolul asta. :yeah baby

#2
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
Pai nu rezolvi nimic. Degeaba le faci wave-uri din mp3-uri la 128 si apoi le encodezi la 256. Calitatea va fi aceeasi. Va ocupa doar mai mult spatiu. Informatia este deja pierduta.

#3
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
in mod sigur, NU vei reusi sa mai imbunatatesti ceva

pentru linistea ta sufleteasca, ai putea sa deschizi aceste mp3-uri intr-un editor de sunet care le suporta (cool edit pro, goldwave) si sa incerci "urechiometric" sa faci ceva (equalizer parametric, scoatere zgomot, ceva filtre). dar... nu cred ca poti face prea multe

#4
neo

neo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 10.12.2001
incearca cu Easy Audio File Convertor poate reusesti ceva ..........

#5
cretze

cretze

    Veteran

  • Grup: Members
  • Posts: 1,129
  • Înscris: 28.11.2001
... msi bine iti pui un Winamp Enhancer Plug-in :drac: ... chiar daca ocupa ceva resurse, calitatea suntelui este alta ... si chiar poti sa o faci cam cum vrei tu sa se auda ... in limita posibilatilor bine-nteles :drac:

Crezte :cya:

#6
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,681
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by cretze
... msi bine iti pui un Winamp Enhancer Plug-in :drac: ... chiar daca ocupa ceva resurse, calitatea suntelui este alta ... si chiar poti sa o faci cam cum vrei tu sa se auda ... in limita posibilatilor bine-nteles :drac:

Crezte :cya:

Buna ideea !

Iti recomand DFX + Winamp - vezi pe site-ul Softnews :drac:

#7
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Also, observati ca s-ar putea sa se auda mai bine (prin inselarea urechii) la volum mic, prin boxele desktop, dar daca ai pune pe o statie de putere mai mare si boxe adecvate, nu ai sti cum s-o opresti mai repede...

#8
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
sunt curios... ai reusit sa faci ceva pina la urma?

#9
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Neah, ca nu mi-am mai batut capul cu asta! De unde timp de joaca?! :P
Am zis ca o sa-mi fac rost de cd-uri si mi le codez eu ca lumea!

#10
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
BTW, DFX sucks! Trebuie neaparat sa incercatzi iZotope Ozone, este de departe cel mai bun DSP plug-in pt. Winamp (chiar si demo)  :cool:

#11
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by eXecu7or
BTW, DFX sucks! Trebuie neaparat sa incercatzi iZotope Ozone, este de departe cel mai bun DSP plug-in pt. Winamp (chiar si demo)  :cool:

Personal ma cam enerveaza demo-urile , trial-urile, shareware-urile ... Imi plac versiunile Pro si Full ! Daca-s si free ... OK !  :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate