Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 

Sotul meu vorbeste cu spiritele

- - - - -
  • Please log in to reply
1027 replies to this topic

#991
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,762
  • Înscris: 16.03.2004

View Postrola_ocb, on 11 aprilie 2016 - 14:02, said:


Pare sa fie un lampion care a luat foc si cad bucati aprinse din el, iar apoi se sting/ard rapid. Nimic paranormal aici.
Lampioane cu flacara roz nu exista.Posted Image
Si nu ai fost la fata locului ca sa vezi exact despre ce este vorba. Cel care a filmat a fost, spre deosebire de tine.

#992
Fayre

Fayre

    dama-de-trefla

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 03.04.2016
darkule tu esti preot? :P

#993
AndreeaCucu

AndreeaCucu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 23.03.2016
Va voi pune 2 poze,făcute una după alta. Vreo explicație logică pt pata de pe bluza fiicei mele?[ http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160411/b83fdd1108f8d2e77e2dbad82fe7fd86.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160411/dad72b6053ee06e0f93625f969387597.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Trimis de pe al meu Lenovo A5000 folosind Tapatalk



Aici ora la care au fost facute[ http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160411/3a188cbca038fd43ff3473201a02120e.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160411/1d934f5be4018e4a056c0a5e09645d0f.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Trimis de pe al meu Lenovo A5000 folosind Tapatalk



#994
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ai atins cumva obiectivul inainte de poze? Sunt mai multe „pete”. Pare a fi praf pe obiectiv.

#995
AndreeaCucu

AndreeaCucu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 23.03.2016
Sunt făcute cu tel. Prima e cu pata,a 2 a fără... Nu cred că în 5 sec aveam timp să șterg camera si sa fac si a 2 a poza

Trimis de pe al meu Lenovo A5000 folosind Tapatalk



7 secunde,nu 5.

Trimis de pe al meu Lenovo A5000 folosind Tapatalk



#996
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,762
  • Înscris: 16.03.2004

View PostFayre, on 11 aprilie 2016 - 18:43, said:

darkule tu esti preot? Posted Image
Intreab-o pe Enigel.Posted Image
Si nu mai fa off-topic.Posted Image


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BMLOkbUSZeI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#997
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,594
  • Înscris: 06.01.2012

View PostAndreeaCucu, on 23 martie 2016 - 14:18, said:

Buna. Desi postul meu e incredibil( pt mine),as dori să citesc opiniile dvs. Pt a exclude din start faptul că sunt copil va voi da câteva informații despre mine. Am 36 ani,măritată,cu 2 copii.
Pe scurt ideea e ca,câteodată soțul meu vorbește cu morții. Ca si cum spiritul ar intra in corpul lui și soțul întreabă si tot el răspunde. Nu îmi este frică,dar se pare că în casa mea am câteva zeci de spirite , nu am primit mesaje de nici un fel,gen scârțâit,râsete,răcoare sau mai stiu eu ce. Am vb cu un parapsiholog si a zis că apartamentul meu ar fi ca o poartă între lumi,sau ca blocul e construit pe un cimitir sau ca spiritele sunt adunate pt a lua legătura cu soțul meu. Stiu ca pare aiurea ceea ce zic,dar dacă nu aș fi experimentat pe propria piele,as fi ras.
Nu cred în dzeu,sfinti,altare,popi etc. Eu cred cu tărie în reincarnarea sufletului până își va îndeplini menirea pe pământ.mulțumesc.
Buna.
Iti recomand  (si nu numai tie ci si scepticilor care cred ca stiu totul  despre toate in lume) vreo 3 carti extraordinare ,scrise de doctori psihologi care au ajuns la acele experimente din intamplare ( ambii dr), carti in care poti gasi raspunsul la intrebarile tale :
1. Journey of souls
2.Destiny of souls - new case studies of life
Ambele de psihologul american Dr .Michael Newton,
si
3.Acelasi suflet multe trupuri -Dr Brian L. Weiss .
Sunt mai multe dar acestea sunt cele mai elocvente in acest sens.
Pe primele 2,(care sunt si cele mai uimitoare carti scrise vreodata in materie de spiritism din pct meu de vedere) le poti gasi gratuit in format electronic in limba romana pe net (lasa-mi pm si ti le trimit eu daca nu te descurci) .Cea de-a 3-a nu merge decat  cumparata dar merita si aceea (sper ca nu se considera reclama)
Accept critici ,pe marginea subiectului ,numai de la aceia care le-au citit ,(macar una din primele 2)....in rest..ignor.
In caz ca le-ai citit deja cred ca ar fi interesant de continuat        discutia.

Edited by alinx1, 16 April 2016 - 17:55.


#998
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,594
  • Înscris: 06.01.2012
Ar mai fi  unele carti despre Edgar Cayce  ,care indraznesc sa cred ca facea acelasi lucru precum sotul tau. Chiar a ajutat f multe persoane folosindu-se de acel dar oe care il avea. Si nu a luat niciodata nimic pt ajutorul pe care il oferea.

Edited by alinx1, 17 April 2016 - 08:08.


#999
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,762
  • Înscris: 16.03.2004

View Postalinx1, on 17 aprilie 2016 - 08:01, said:

Ar mai fi unele carti,foarte interesante despre Edgar Cayce,care indraznesc sa cred ca facea acelasi lucru precum sotul tau. Chiar a ajutat multe persoane folosindu-se de acel dar

Nu ai citit toate mesajele, sotul Andreei nu doreste sa continue aceasta practica.

#1000
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,594
  • Înscris: 06.01.2012

View Postdark, on 17 aprilie 2016 - 08:03, said:



Nu ai citit toate mesajele, sotul Andreei nu doreste sa continue aceasta practica.
Greseste mult. Ar trebui sa o continue

#1001
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,762
  • Înscris: 16.03.2004

View Postalinx1, on 17 aprilie 2016 - 08:09, said:

Greseste mult. Ar trebui sa o continue
De ce? Prezinta argumentele tale in favoarea aceste pozitii vizavi de comunicarea cu spiritele!

#1002
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View PostAndreeaCucu, on 23 martie 2016 - 14:18, said:

Buna. Desi postul meu e incredibil( pt mine),as dori să citesc opiniile dvs. Pt a exclude din start faptul că sunt copil va voi da câteva informații despre mine. Am 36 ani,măritată,cu 2 copii.
Pe scurt ideea e ca,câteodată soțul meu vorbește cu morții. Ca si cum spiritul ar intra in corpul lui și soțul întreabă si tot el răspunde. Nu îmi este frică,dar se pare că în casa mea am câteva zeci de spirite , nu am primit mesaje de nici un fel,gen scârțâit,râsete,răcoare sau mai stiu eu ce. Am vb cu un parapsiholog si a zis că apartamentul meu ar fi ca o poartă între lumi,sau ca blocul e construit pe un cimitir sau ca spiritele sunt adunate pt a lua legătura cu soțul meu. Stiu ca pare aiurea ceea ce zic,dar dacă nu aș fi experimentat pe propria piele,as fi ras.
Nu cred în dzeu,sfinti,altare,popi etc. Eu cred cu tărie în reincarnarea sufletului până își va îndeplini menirea pe pământ.mulțumesc.

Te inteleg ce spui,numai ca acele spirite , nu sunt cele pe care ti-ai dori,ele doar emuleaza ca fiind spiritul celui decedat.Da se "simt" in camera cand sint prezente,de obicei apar sub forma de chestii luminoase,racoare in camera,etc.O festanie la casa si se rezolva.Incetati ,in a mai chema spiritele,99% vin din iad sau bantuie pe pamant.Cauta pe YT,gen EVP,uite un exemplu si te vei convinge,ca nu e chiar asa bine : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vqigaFRuc3w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1003
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,762
  • Înscris: 16.03.2004

View Postwhitewizard, on 17 aprilie 2016 - 08:14, said:

O festanie la casa si se rezolva.

Nici vorba.Posted Image

#1004
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,594
  • Înscris: 06.01.2012

View Postdark, on 17 aprilie 2016 - 08:10, said:


De ce? Prezinta argumentele tale in favoarea aceste pozitii vizavi de comunicarea cu spiritele!
In sensul in care am vorbit despre Edgar Cayce. Facea cam acelasi lucru si a ajutat extrem de multi oameni cu informatii ,legate in principiu de sanatate. ...Toate indicatiile lui erau naturiste,tot felul de plante despre diverse boli si nu s-a inselat niciodata. Spiritele nu gresesc. Ma gandesc ca si sotul dumneai ar putea fi capabil de acest lucru,acolo unde ar putea fi nevoie

View Postwhitewizard, on 17 aprilie 2016 - 08:14, said:



Te inteleg ce spui,numai ca acele spirite , nu sunt cele pe care ti-ai dori,ele doar emuleaza ca fiind spiritul celui decedat.Da se "simt" in camera cand sint prezente,de obicei apar sub forma de chestii luminoase,racoare in camera,etc.O festanie la casa si se rezolva.Incetati ,in a mai chema spiritele,99% vin din iad sau bantuie pe pamant.Cauta pe YT,gen EVP,uite un exemplu si te vei convinge,ca nu e chiar asa bine : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vqigaFRuc3w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
De acord cu dark.
Niciodata .

#1005
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,762
  • Înscris: 16.03.2004

View Postalinx1, on 17 aprilie 2016 - 08:23, said:

In sensul in care am vorbit despre Edgar Cayce. Facea cam acelasi lucru si a ajutat extrem de multi oameni cu informatii ,legate in principiu de sanatate. ...Toate indicatiile lui erau naturiste,tot felul de plante despre diverse boli si nu s-a inselat niciodata. Spiritele nu gresesc. Ma gandesc ca si sotul dumneai ar putea fi capabil de acest lucru,acolo unde ar putea fi nevoie
Nu poti trage o concluzie doar pe baza unui singur caz.
Daca gasesti cazuri in care comunicarea cu spiritele a sfarsit-o prost? Posted Image

View Postalinx1, on 17 aprilie 2016 - 08:23, said:

Spiritele nu gresesc.

Nu gresesc, dar pot face rau.Posted Image

#1006
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postdark, on 17 aprilie 2016 - 08:17, said:


Nici vorba.Posted Image
Daca nu ai credinta,posibil sa fie cum scrii,dar ma indoiesc!

#1007
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,594
  • Înscris: 06.01.2012

View Postdark, on 17 aprilie 2016 - 08:26, said:


Nu poti trage o concluzie doar pe baza unui singur caz.
Daca gasesti cazuri in care comunicarea cu spiritele a sfarsit-o prost? Posted Image



Nu gresesc, dar pot face rau.Posted Image
Nu,nu pot face rau.
Dar pot ,speria anumite persoane. Sunt lasate intentionat sa faca acest lucru. Si nu este doar un caz. As putea enumera mai multe,dar Edgar a fost cel mai celebru.
Citeste te rog cartile recomandate de mine mai sus.
Sunt extraordinare. Crede-ma

#1008
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,762
  • Înscris: 16.03.2004

View Postwhitewizard, on 17 aprilie 2016 - 08:26, said:

Daca nu ai credinta,posibil sa fie cum scrii,dar ma indoiesc!

Credinta ta sau credinta popii? :huh:
Ceva imi spune ca vei fi usurat la buzunare (fara chitanta, fara garantie) si nu se va intampla nimic.:)

View Postalinx1, on 17 aprilie 2016 - 08:29, said:

Nu,nu pot face rau.

Cum sa nu poata? :huh:
ai citit experienta lui Yanksen, de acum cateva zile?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate