Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Maurer Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1040 replies to this topic

#523
Deea-Ioanna

Deea-Ioanna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 08.05.2016
Dar pana când e valabila?

#524
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Pana pe 28 iulie

#525
kal-el5

kal-el5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.01.2017
Nu ai niste poze cu apartamentul tau, ca sa ne postezi aici?


#526
Batix

Batix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2017

 Iuliailie, on 04 mai 2017 - 12:10, said:

Pana pe 28 iulie
Si daca zici ca receptia va fi in iunie, CF ul va dura mai putin de doua luni?
Culmea este ca voi sunteti linistiti si noi care avem receptia peste un an ne stresam.

#527
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Nu sunt linistita dar nici nu ma stresez mai ales ca nu este vina mea. Totul are o rezolvare pana la urma. Poate vor dura actele mai mult de 2 luni, poate nu. Ramane de vazut.

#528
petpetruta

petpetruta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.12.2015

 MarinAnamaria, on 03 mai 2017 - 19:23, said:

Si totusi... voi cei care sustineti ca Maurer isi bate joc de visele celor care si-au achizitionat apartament  de la ei, de la care ansamblu rezidential v-ati cumparat apartamentul?

 CipriCipBv, on 04 mai 2017 - 11:44, said:

Ai dreptate Anamaria... se observa dusmania unora in postarile de pe forum; parca numai la Maurer sunt întârzieri, e lume necinstită si cu totii ne-am luat plasa cu ei; toți de la celelalte santiere sunt Happy doar noi ghinionisti si neinspirati de alegerea facuta... Mai terminati cu comentariile de prost gust care nu ajuta pe nimeni; ne interesează ca Maurer sa recupereze si sa intre in ritm normal cu lucrările! Nu ma interesează prea tare ce face Maurer Simon cu DNA, deși daca era asa cum spun unii nu se mai apucau sa faca 7000 de apartamente la Mures si Constanța; corect??
@Iulia tu trebuia sa mergi intr-o vineri sa iti vezi apartamentul...ce ne spui?!

Si de cand "One Of Them" a postat o poza aici cu stadiul lucrarilor, la sfarsitul lunii Aprilie, din ce vad eu din Web-cam_urile de la urban "Posted Image)" au mai finalizat un etaj la M4 si au pus geamurile la M3 pana la etajul 6; asta in aprox o săptămână; deci se misca...

 Deea-Ioanna, on 04 mai 2017 - 12:00, said:

Mai sunt și hateri, ce să-i faci Posted Image invidioși Posted Image)
Fiecare intelege ce vrea! Nu conteaza unde am cumparat eu apartament, conteaza unde NU am cumparat. Si nu e vorba de invidie: ce sa invidiez, faptul ca trebuia sa va mutati in decembrie si acuma e luna mai si blocul inca nu e gata?
Daca stati cuminti si nu protestati, Maurer nu are nici un interes sa recupereze, ca doar a luat o parte din bani. Ar trebui sa va duceti toti peste el si sa-l trageti la raspundere, pentru ca intr-adevar isi bate joc de visele oamenilor! Ii minte si ii prosteste in fata, pentru ca stia sigur ca nu termina blocul pana la termenul stabilit, dar asta nu l-a impiedicat sa va pacaleasca.
Dar asta nu e o noutate, faptul ca profita de pe urma oamenilor. Asa a fost invatat, sa se laude cu cinstea si cu corectitudinea, iar in realitate sa umble cu tot felul de aranjamente.

#529
Deea-Ioanna

Deea-Ioanna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 08.05.2016
@petpetruta zi drept pentru cine lucrezi? Ca dacă nu ti-ai luat apartament la Maurer, nu înțeleg de unde atâta interes pentru a-l descredita în halul asta, și mai ales nu știu pentru ce îți dai cu părerea aici. Crezi că-i pasa cuiva? Ok, nu s-a îndeplinit termenul preconizat. Și?
Important este ca fiecare își va primi căsuța mult visata.  Asa tare te doare inima de noi ăștiafraierii care ne luam casa la Maurer? Deja sunteți penibili!!

#530
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Să așteptăm până la finalul lunii mai.Dupe aia revoluțiune.😎

#531
cata_adc

cata_adc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 22.01.2017
#rezistam :))

Nu îi înțeleg nici eu pe cei anti-maurer, nu au ce face ,se plictisesc și vor sa ne plictisească și pe noi cred.
Daca nici macar nu spun in ce alt complex "minune" au luat ce rost are să îi mai băgăm în seamă...
Noi ăștia cu visele spulberate :)


#532
Deea-Ioanna

Deea-Ioanna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 08.05.2016
Asa e romanul nostru, invidios și dușmănos

#533
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017
Aici aveti dreptate fetelor... lumea vorbeste... interesant este ca vb voastra, nu au nicio legătura cu Proiectul asta dar... "hai sa vorbim despre"... din lipsa de ocupație probabil. Eu REZIST :)) dar nu instig la proteste; am rabdare si astept sa fie gata, desi pentru al meu mai am de așteptat, dar prefer sa aștept si sa primesc ceea ce am visat, ceea ce mi-am dorit si ales de pe piata... nu as alerga la Isaran sa imi iau un apartament intre blocuri de 10 etaje la parter sa imi fie umbra toata viata :))
Am ales Maurer pentru ca pentru mine a fost cel mai frumos proiect. Acolo ma regăsesc si... aia e... REZIST:))


#534
kal-el5

kal-el5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.01.2017
Mmmmda...
Sincer eu nu mai stiu ce sa zic....
Stiu ca o sa avem intarzieri....dar nu as pleca altundeva...de ce?... nu stiu...
Eubar fi trebuit sa receptionez apartamentul in Iulie....am.deja dubii daca pot macar in decembrie sa receptionez apartamemtul.
Pana in APRILIE 2018 am promisiunea!
Cand ma uit la primele doua blocuri si inca nu sunt finalizate, imi vine sa urlu!
Bine ca zunt oameni aici care scriu chestii care imi spun sa vad partea buna a lucrurilor... ah..si astia" desteptii" ce cauta aici daca nu au cumparat apartament la Maurer?!
Wtf...go.fu.k yourself...


#535
petpetruta

petpetruta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.12.2015
Mai oameni buni, voi asteptati sa va dea "casuta mult visata" ca si cum v-ar face un favor extraordinar, nu ca si cum voi ati fi platit pentru ea! Cand platesti pentru un serviciu, te astepti sa primesti in schimb serviciul respectiv, si la timp, nu peste 20 de ani. Cum ar fi sa platesti abonamentul la cablu si sa iti dea drumul de abia peste 6 luni?
Nu e nicio chestie de concurenta, ca nu v-a zis nimeni sa cumparati in alta parte. Eu incerc doar sa va spun sa bagati presiune pentru drepturile voastre si sa nu va lasati calcati in picioare! Si sa va deschid ochii sa nu va lasati dusi de nas de escrocul de Simon Maurer, care se imbogateste pe buzunarul vostru si pe munca voastra!

#536
Deea-Ioanna

Deea-Ioanna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 08.05.2016
Cata durere pentru noi, mai să fie.. Ai ținut post în săptămâna mare de ești asa miloasa? Scutește-mă de prostiile tale, nu vezi ca numai tu te afli în treaba pe pagina asta? Vezi-ti de vagauna ta acolo unde stai și lasă grija altora.

#537
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Eu am facut topic-ul acesta/ pagina sau cum vreti sa ii spuneti pt a discuta viitorii proprietari, pentru a ne spune fiecare parerea. Sincer nu l-am facut pentru a isi da altii cu parerea ce e bine si ce nu e. Fiecare face ceea ce crede ca e mai bine pentru el. Pe mine personal nu ma intereseaza absolut deloc parerile cu privire la Dna, Simon Maurer sau ceva pentru ca nu il iau cu mine in casa si nici la masa. Eu imi doresc apartamentul si atat. Imi asum si intarzieri si tot si gata. Eu zic sa faca loc persoanele care nu isi au rostul pe aici si sa lase viitorii proprietari sa isi expuna parerile. O zi frumoasa tuturor!

#538
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017
Bravo Deea si Iulia... :))
Imi place atitudinea voastră...
Nici eu nu vreau sa citesc comentarii de la persoane care nu au nicio treabă cu proiectul,mai degrabă au ceva personal cu Simon Maurer; sau comentarii de la cei deștepți care au fost atat de inspirați sa aleagă alte proiecte si acuma se uită in CURtea vecinului bagand bețe în roate "tipic romanesc"... GO AWAY!!!



#539
cpaul

cpaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2016
Salut,
  Am observat comentariile rautacioase a celor care vor sa faca rau sau care nu au avut curajul de a se "lege" la un proiect nou, dar nu inteleg intentia lor. Un singur lucru il stiu concret: mi-am luat un apartament la Maurer (ca ce face el personal cu viata lui, nu ma intereseaza) tocmai pentru ca am vazut ceea ce a realizat in Avantgarden in raport calitate/pret. In momentul in care am semnat cu ei, am luat in vedere si RISCURILE PE CARE MI LE ASUM pentru ca nimeni nu a venit la mine sa ma hipnotizeze sa imi ia banii din buzunar. Cei care nu si-au luat nimic sau care se lasa asteptati este treaba lor , timpul nu asteapta dupa nimeni. Fiecare face ce vrea cu viata si investitia lui. Degeaba cei care nu ati intentionat sau nu aveti vreo intentie scrieti pe acest topic opiniile voastre despre investitor sau despre ce scrie in ziare (Nu ne intereseaza -> am facut deja pasul). Mai degraba ar trebui sa va informati daca merita sau nu sa luati un apartament in acest ansamblu rezidential, pentru ca aici puteti afla mai multe detalii relativ obicetive despre acest proiect. Poate chiar detalii pe care agentii de vanzari omit sa le spuna. Nu cred ca acest topic defaimeaza in vreun fel imaginea Maurer ci mai degraba trebuie sau ar trebui sa fie informativ cu detalii si sfaturi pe care nu le putem afla din alta parte.
  Un weekend fain!

#540
ioanraspopitul

ioanraspopitul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.11.2015

 cpaul, on 05 mai 2017 - 13:32, said:

Salut,
  Am observat comentariile rautacioase a celor care vor sa faca rau sau care nu au avut curajul de a se "lege" la un proiect nou, dar nu inteleg intentia lor. Un singur lucru il stiu concret: mi-am luat un apartament la Maurer (ca ce face el personal cu viata lui, nu ma intereseaza) tocmai pentru ca am vazut ceea ce a realizat in Avantgarden in raport calitate/pret. In momentul in care am semnat cu ei, am luat in vedere si RISCURILE PE CARE MI LE ASUM pentru ca nimeni nu a venit la mine sa ma hipnotizeze sa imi ia banii din buzunar. Cei care nu si-au luat nimic sau care se lasa asteptati este treaba lor , timpul nu asteapta dupa nimeni. Fiecare face ce vrea cu viata si investitia lui. Degeaba cei care nu ati intentionat sau nu aveti vreo intentie scrieti pe acest topic opiniile voastre despre investitor sau despre ce scrie in ziare (Nu ne intereseaza -> am facut deja pasul). Mai degraba ar trebui sa va informati daca merita sau nu sa luati un apartament in acest ansamblu rezidential, pentru ca aici puteti afla mai multe detalii relativ obicetive despre acest proiect. Poate chiar detalii pe care agentii de vanzari omit sa le spuna. Nu cred ca acest topic defaimeaza in vreun fel imaginea Maurer ci mai degraba trebuie sau ar trebui sa fie informativ cu detalii si sfaturi pe care nu le putem afla din alta parte.
  Un weekend fain!
Bravo, omule! Cel mai bun raport calitate pret, adica la peste 850-900 de euro pe metru patrat util, printre cele mai mari preturi din Brasov. Iar despre calitate, uite ce scrie omul asta la comentarii, aici http://newsbv.ro/201...in-avantgarden/
Astea da detalii pe care agentii de vanzari omit sa le spuna :)

Quote

Krax ianuarie 4, 2017, 11:22 am
Am locuit in L2 din 2010 pana la sfarsitul lui 2012, oamenii aia de acolo nu se plang degeaba de problemele pe care le au. Am postat atunci nemultumirile pe forumul softpedia (si nu sunt putine), condens, igrasie, mucegai, pereti crapati etc. Pana atunci la fel eram si eu luat in bascalie de cei de la Maurer, ca eu nu fac sau dreg, ca nu aerisesc. Dupa ce au inceput reclamatiile pe forum au venit singuri la mine si au inceput sa repare si atunci ma rugau sa nu mai scriu pe acolo ca le fac reclama proasta. Ce sa le faci daca sunt constructori prosti si izoleaza blocurile imediat dupa ce le aduc la rosu? Doi ani trebuie sa stea neizolate ca sa se usuce bine dar nu le pasa deoarece ei trebuie sa vanda cat mai rapid ca sa se imbogateasca. Termopanele sunt proaste, am fost sfatuit de prieteni care lucreaza in domeniu sa ma feresc de windtherm, degeaba vii cu profile bune daca manopera lasa total de dorit, geamurile nu sunt cu argon(cel putin in cazul meu) iar feroneria este cea mai ieftina si proasta. La fel manopera generala – faianta si gresia in baie erau puse de vre-un alcoolic, lavabila de pe pereti se decojea, usile reglate din ciocan si nu se inchideau bine. De cate ori pica curentul din cauza trafurilor subdimensionate, cand sunam la electrica imi spuneau ca nu sunt proprietar, ca Maurer are contract cu ei si sa caut si la 10-12 noaptea administratorul, pana nu ma certam bine cu ei nu trimiteau echipa sa remedieze. Ce sa zic, nu aveam ce face altceva mai bun decat sa ma plang de probleme „inexistente”. Hail Maurer. Lagarul Avantgarden te saluta.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate