Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit eth vs Adap...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16139 replies to this topic

#11017
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Șansele sunt foarte mari ca la final să rămână cele mai bune scaune, nu cele mai rele.

#11018
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Dar chiar costa o avere sa scumparati un loc si sa stati linistiti, fara stres si fara batai de cap? Bani de tigari, cafele si alte prostii au toti, dar cand e vorba sa mai dea cativa euro pentru un loc bun, deja e sfarsitul lumii. Care e atat de sarac nici nu ar trebui sa zboare cu avionul, sa viseze la excursii, vacante etc. Decat sa stau cu inima la gura in tot timpul asta si sa mai si nemeresc un loc la mijloc, mai bine cumpar locul si gata.

#11019
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Nu sunt nici eu fan middle seat, dar plm... nici așa. ��� Nu e ca și cum ar fi cu țepușe.

#11020
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Ma refeream la cine strict nu doreste. Si eu tot ca tine sunt, nu as muri sa stau la mijloc, dar daca doresc alt loc atunci pun mana si dau cativa euro in plus si gata, nu are rost stresul si calcularea pisibilitatilor de a fi in final "norocos" :)

#11021
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.05.2006

View Postboy4ever, on 24 august 2017 - 17:47, said:

Care e atat de sarac nici nu ar trebui sa zboare cu avionul, sa viseze la excursii, vacante etc.

Frate ma scuzi ca am indraznit sa ma bag in seama, asa sarac cum sunt, da' imi spuneam si eu parerea. Eu stiu ca tu esti bazat, si la tine 20 de euro nu sunt o problema, dar lasa-ne si pe noi astia mai amarati sa scriem 3 cuvinte. E ok? Se poate?

#11022
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Nu am vrut sa ofensez pe nimeni. Doar ma gandeam si eu ca prostu', daca aia 2-5 euro pentru un loc in avion sunt o problema, atunci ce mai faci in vacanta aia?? Daca si fumezi... atunci discutia este de-a dreptul penibila.

#11023
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.05.2006
Discutia a devenit deja penibila.

#11024
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Deci, lăsați-vă de fumat. :))))

#11025
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007

View Postwiseguy76, on 24 august 2017 - 06:00, said:

Ahhaha...tre' sa zbor in 7 zile si nu mai pot sa-mi fac check in daca nu-mi cumpar loc, ce bulangii fomisti. Pana acum ti-l dadeau ei aleatoriu, acum trebuie sa astepti pana la 48 de ore inaintea zborului si primesti ce a mai ramas. Si au si avertisment- ''don't get stuck with a middle seat''. Well, i'll take my chances :D
De când e asta, că eu acum o luna sau ceva de genul am făcut checkinul in mai puțin de 7 zile și am luat loc. Eu am avut mai mult de 10 zboruri anul asta cu Wizz și am renunțat să mai dau bani pe locuri ptr că le-au scumpit și de fiecare data am găsit sa stau la culoar desi aveam loc la geam. Am intrat în avion la final, am vb cu stewardesele și s-a găsit soluție

#11026
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View Postboy4ever, on 24 august 2017 - 20:51, said:

(...) Doar ma gandeam si eu ca prostu', daca aia 2-5 euro pentru un loc in avion sunt o problema (...)
Nu sînt o problemă cei 2 sau 5 euro, cît costă locul. E vorba despre politica companiei de a da posibilitatea și celor care achiziționează bilet pe ultima sută de metri să își rezerve și locul preferat. Dacă nu vor, intră la ruletă, la fel ca toți ceilalți...

P.S. Toate rezervările pe care mi le-am făcut pînă acum, au fost cu loc. Prefer să aleg eu pentru mine, nu alții...

Edited by crislacor, 25 August 2017 - 09:22.


#11027
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.05.2006

View Postatupi, on 25 august 2017 - 08:04, said:

De când e asta, că eu acum o luna sau ceva de genul am făcut checkinul in mai puțin de 7 zile și am luat loc. Eu am avut mai mult de 10 zboruri anul asta cu Wizz și am renunțat să mai dau bani pe locuri ptr că le-au scumpit și de fiecare data am găsit sa stau la culoar desi aveam loc la geam. Am intrat în avion la final, am vb cu stewardesele și s-a găsit soluție

Pai am luat doua bilete, in doua weekenduri diferite, dus-intors, si cand le-am luat mergea sa fac checkinhu, da' mi-a fost lene, acum cand am dat, pauza, nu mai merge. La fel si eu, n-am luat loc niciodata, si intotdeauna am avut pe culoar, ultima data am fost cu fiu-miu si cu ma-sa si ne-a dat la toti 3 pe un rand. Oricum nu dau 10 euro poa' sa ma puna si pe culoar in picioare :)).

#11028
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
S-au schimbat condițiile în 15.08.

#11029
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View Postcrislacor, on 25 august 2017 - 09:22, said:


Nu sĂ®nt o problemă cei 2 sau 5 euro, cĂ®t costă locul. E vorba despre politica companiei de a da posibilitatea și celor care achiziționează bilet pe ultima sută de metri să Ă®și rezerve și locul preferat. Dacă nu vor, intră la ruletă, la fel ca toți ceilalți...

P.S. Toate rezervările pe care mi le-am făcut pĂ®nă acum, au fost cu loc. Prefer să aleg eu pentru mine, nu alții...

Exact asta sustineam eu. Daca le-ar da la toti locuri atunci eu, care cumpar bilet cu o saptamana inainte si vreau sa stau pe un anumit scaun, nu as mai putea (probabil) sa am sansa asta.

View Postwiseguy76, on 25 august 2017 - 05:26, said:

Discutia a devenit deja penibila.

Si mai inainte uite ce scriai:

View Postwiseguy76, on 24 august 2017 - 06:00, said:

Ahhaha...tre' sa zbor in 7 zile si nu mai pot sa-mi fac check in daca nu-mi cumpar loc, ce bulangii fomisti.
Mie mi se pare ca tu esti "fomist". Nu o lua ca o jignire, ti-am folosit doar expresia... Un loc costa 23 de lei, omule... Cat o cafea si un pachet de tigari.


#11030
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.05.2006

View Postboy4ever, on 25 august 2017 - 18:44, said:


Mie mi se pare ca tu esti "fomist". Nu o lua ca o jignire, ti-am folosit doar expresia... Un loc costa 23 de lei, omule... Cat o cafea si un pachet de tigari.

Ce fac eu cu banii mei e problema mea, prietene. 'Casa' punem punct.

#11031
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Scuze, dar tot nu ai inteles. Faci ce vrei cu banii tai, absolut, cum si eu fac ce vreau cu banii mei. Ideea era sa nu fi ipocrit, sa-i numesti pe altii "bulangii fomisti", cand de fapt neplacerea este cauzata strict de refuzul tau de a plati 23 de lei in plus. Numai bine si vacanta placuta! :)

#11032
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007

View Postcrislacor, on 25 august 2017 - 14:38, said:

S-au schimbat condițiile în 15.08.
Ce s-a schimbat?

#11033
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Condițiile generale de transport ale WizzAir.

#11034
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008
In 7 septembrie 2017 am platit 75 lei pt rezervarea a doua locuri pe randul 6 in avion ( la geam si la mijloc ).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate