Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...
 Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

Smart Switch fara neutru
 

Prezenta sotului pe timpul travaliului, la nasterea sotiei, o necesitate sau o pedeapsa

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
124 răspunsuri în acest subiect

#109
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.612
  • Înscris: 28.04.2005

 silviannetw, on 05 martie 2016 - 15:56, said:

Nu este vina lor....
Ei, nu? Doar n-o fi vina mea? :lol: La ora actuala, ignoranta n-are nici o scuza. Cu atat mai putin cu cat ai taste sa te dai pe SP.

Si eu sper ca victoras e troll, da' tare mi-e ca nu...

#110
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 11.765
  • Înscris: 01.07.2013

 black_dizzy, on 05 martie 2016 - 20:31, said:

Tu esti troll, nu? Spune-mi ca esti troll. O sa cred ca esti troll. Nu pot accepta ca cineva e atat de.... ignorant, ca sa nu spun altceva.
nu sunt troll deloc...vorbesc serios.......oricum personal ma consider un tip prea nervos ca sa am grija de un copil

 LupulLupone, on 05 martie 2016 - 20:31, said:

Se vede treaqba ca nu stii cum e sa sugi la tzatza.

si ce mare chestie o fi si asta ?

#111
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 11.765
  • Înscris: 01.07.2013
a pai aia e simplu...ai penisul introdus in vaginul femeii si ejaculezi .....

#112
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.372
  • Înscris: 12.07.2010

 cristi_71, on 04 martie 2016 - 16:48, said:

Vai de capu' tau... Tu ai copii? Sau macar nevasta? Langa restul mamiferelor stau sotii cand nasc? De nevasta-mea a avut grija ma-sa ca-i femeie, doar nu era sa stau eu la curu' ei sa astept sa nasca. Numai la cezariana poti decide data si ora nasterii, in rest e ca la loto. Dupa mintea ta, ar fi trebuit sa nu mai ies din casa, ca poate naste nevasta-mea azi-maine.

Lol, ce discurs de taranoi. Cat mai costa un pet de Bucegi, Dorele?

#113
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.832
  • Înscris: 07.02.2003

 Prien, on 01 martie 2016 - 23:50, said:

De ce nu stai langa nevasta si cand se scuzati kaka? Nu e dragut sa vezi cum iese exrementul din ea?
De ce, e dureros si poti sa mori ?

 Shahara, on 02 martie 2016 - 08:26, said:

e tare sa compari nasterea cu urinatu... au atatea in comun
E doar un pseudo argument ratat...

Editat de andreic, 05 martie 2016 - 20:52.


#114
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 11.765
  • Înscris: 01.07.2013
nu inteleg ce naiba legatura o fi intre kaka si un copil.... mai degraba chestia asta gen "sa vad cum fac femeile pisu" apare  la puberu care inca nu au luat contact cu femeile ...... de fapt puberii in genul asta vor sa zica ca vor sa cunoasca femeia

#115
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 810
  • Înscris: 31.05.2015

 Dev, on 05 martie 2016 - 20:36, said:

Ei, nu? Doar n-o fi vina mea? Posted Image La ora actuala, ignoranta n-are nici o scuza. Cu atat mai putin cu cat ai taste sa te dai pe SP.

Si eu sper ca victoras e troll, da' tare mi-e ca nu...
Dialogul nostru...reprezinta din punctul meu de vedere, o lupta a ideilor, bineinteles, respectand topicul!  Vulgul este o forma a comunicarii si nu esenta sa, referitor la ignoranta...nu exista o dimensiune a unei realitati obiective....toti gresim. Sigur eu nu am fost clar...asa ca mai incearca odata respectand subiectul postarii! Cu respect, Silvian

#116
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 11.765
  • Înscris: 01.07.2013
vulgul e ceva care uneori ajuta...atunci cand cineva se invarte in cerc si trebuie sa apara altcineva care sa spuna clar si raspicat cum stau lucrurile.....bine sa nu ajungem in situatia de taranoi beat care zbiara in strada despre cum fute el .....

#117
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.861
  • Înscris: 10.06.2005
Victoras, da-mi voie sa te apar in fata celor care te acuza; nu esti troll, pot jura cu mana pe capatul uretrei.
Esti doar ignorant, din pacate fara speranta.

Ontopic: ca sa o scurtez, referindu-ma strict la titlu, consider ca prezenta mea la nasterea copilului nu a fost nici necesitate, nici pedeapsa.
A fost un privilegiu.

#118
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 11.765
  • Înscris: 01.07.2013
uatever

#119
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.626
  • Înscris: 15.01.2015
Victoras are scuza, are o boala si se trateaza.
Mai rau e cu ailalti, asa zisii "sanatosi".

#120
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 11.765
  • Înscris: 01.07.2013
tot n-am inteles....de unde vine depresia unei femei care a nascut? care e cauza? dimpotriva ar trebui sa fie o eliberare nasterea...... copilul s-a nascut .....e sanatos ....deci toate sunt in regula..... s-a indeplinit scopul primar ......

#121
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.477
  • Înscris: 16.09.2014

 vyctoras1985, on 06 martie 2016 - 08:55, said:

tot n-am inteles....de unde vine depresia unei femei care a nascut? care e cauza? dimpotriva ar trebui sa fie o eliberare nasterea...... copilul s-a nascut .....e sanatos ....deci toate sunt in regula..... s-a indeplinit scopul primar ......

https://en.wikipedia...rtum_depression

#122
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 11.765
  • Înscris: 01.07.2013
cauzele cica nu sunt intelese...ma rog nu vreau sa par misogin asa ca o sa zic ca nu inteleg femeile.... nu-mi bat capul cu asa ceva ..... pare o treaba complicata

#123
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.270
  • Înscris: 26.07.2007
Pai in principiu cauza tine de schimbarea majora in viata, nu mai ai timp sa te odihnesti suficient, nu mai ai timp pentru tine, esti obosita, esti stresata, esti responsabila de viata unui copil, ti-e teama sa nu cumva sa faci ceva gresit...si peste toate astea mai ai si o armata de hormoni care zburda in tine. Meh, cat de greu o fi sa pricepi de ce pentru unii e prea mult. Si daca citesti cu atentie o sa vezi ca si barbatii sufera de aceasta depresie. In proportie mai mica pentru ca lipsesc hormonii si viata lor nu se schimba chiar atat de tare, ei continua sa aiba o parte din viata lor obisnuita ducandu-se la serviciu, dar au si ei durerile lor, deci nu e o chestie exclusiv feminina.

#124
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.366
  • Înscris: 14.10.2009

 silviannetw, on 01 martie 2016 - 21:17, said:

In occident, inclusiv in USA asistarea sotiei la nastere de catre sot, a devenit o cutuma! Din perspectiva traditionala romaneasca ortodoxa si nu numai, cum apreciati acest lucru? Este benefic pentru mama? Pentru tata? Pentru noua familie? Cu respect , Silvian
Să o luăm logic.
Doi oameni se iubesc, decid să aibă un copil. Nu pot opta care vă fi purtătorul de sarcină și cel care naște. Se întâmplă să fie femeia, nu neapărat sexul slab, dar cu siguranță femeile căută intr-o relație senzația de protecție și siguranță.
Așadar, să revenim. Urmează să se nască o ființă fragilă printr-o modalitate clar dureroasă ( sarim peste optiuni) și nu lipsită de pericole pentru mamă și făt.
Cred că orice mascul care se vrea a fi protectorul familiei si-sr dori să fie prezent.
În altă ordine de idei am auzit de un idiot care nu își lăsa nevastă să meargă la medic bărbat. Cum să-i vadă altul comoara? Nașterea s-a declanșat mai devreme, au fugit la spital, toți medici prezenți sâmbăta noaptea erau masculi. Posesivul a stat pe hol, dezi a fost invitat de unul să între, clar la mișto, după ce s-au "prins" de ce căuta ăsta prin spital medic femeie,  iar nevasta avea contracții.



#125
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.626
  • Înscris: 15.01.2015

Quote

Ce nu pricep si cu ce nu sunt de acord: insistenta femeilor ca el sa fie prezent, cu toate ca el nu tine neaparat!

De ce ar fi oamenii astia insurati si ar face si un copil impreuna?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate