Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 "Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 

iPhone SE 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
2224 replies to this topic

#1567
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010

View Postorbanbalint, on 22 august 2018 - 19:31, said:

Pentru mine, butonul mecanic de silence e un mare plus. Când ești la un meeting, sau la cinema nici nu trebuie să scoți telefonul și poți să pui în silent mode.
Subscriu!

#1568
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010

View PostDecember, on 23 august 2018 - 08:14, said:

Chiar nu stiu, nevasta-mea are android dar nu ma uit la el ca nunm-a interesat. Eu nu mai am android de la iphone 4.

Adică nevasta ta e un el? :D

#1569
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
2018 man :D , apropo una tare : cum s-a inmultit omenirea daca adam si eva au avut DOAR doi BAIETI !

#1570
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View PostM0sGerila, on 23 august 2018 - 12:09, said:

2018 man Posted Image , apropo una tare : cum s-a inmultit omenirea daca adam si eva au avut DOAR doi BAIETI !
gluemsti nu ?

#1571
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View PostM0sGerila, on 23 august 2018 - 12:09, said:

2018 man Posted Image , apropo una tare : cum s-a inmultit omenirea daca adam si eva au avut DOAR doi BAIETI !
Dintre care unul a crapat datorita fratelui!
Doar prin incest.
Asa pot explica adeptii teorii creationiste de ce sunt atat de multi idioti pe pamant!

View PostR10, on 23 august 2018 - 11:38, said:

Adică nevasta ta e un el? Posted Image

Cand dragostea e mare nu conteaza genul!

Edited by breitner, 23 August 2018 - 13:08.


#1572
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View PostM0sGerila, on 23 august 2018 - 12:09, said:

cum s-a inmultit omenirea daca adam si eva au avut DOAR doi BAIETI !
Exact de acolo vine expresia "Pacatul original", "the original sin". De asta toti pruncii se nasc pacatosi de altfel (serios, nu sunt credincios dar am avut discutii extinse cu preoti pe teme de gen). In plus, Adam si Eva nu au avut doar 2 copii. In biblie scrie ca au avut "multi fii si fiice".

P.S.: Am impresia ca ne indepartam de la subiect :P ...

Edited by ro_explorer, 23 August 2018 - 13:32.


#1573
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
Asta micu' vad ca se tine bine,am obtinut rezultate bune in antutu,peste 6s si destul de aproape de iphone 7 Posted Image

Attached Files



#1574
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Ce versiune de iOS ai?

#1575
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
11.4.1

View PostR10, on 28 august 2018 - 09:48, said:

Ce versiune de iOS ai?

11.4.1

Edited by adycoke2, 28 August 2018 - 10:00.


#1576
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Am făcut și eu, pe iOS 11.4.1. In mod normal foloseam iOS 12 beta, dar urmează să plec intr-o excursie de vreo 10 zile, și am făcut downgrade la 11.4.1, să nu am vreun fel de surpriză, totuși e beta 12-le.

Nu știu dacă contează, dar am avut toate aplicațiile deschise în fundal

Attached Files


Edited by R10, 28 August 2018 - 10:02.


#1577
DragosMugurel

DragosMugurel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 09.10.2016
Eu am pus beta 9 si n-am o treaba :) Merge brici

#1578
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Am folosit și eu beta de când a apărut, nu mi-a făcut probleme deloc, dar mi-e puțin frică. Nu voi avea acces la calculator în cazul în care se va întâmpla ceva, și am preferat să instalez versiune stabilă

#1579
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011

View Postadycoke2, on 22 august 2018 - 18:35, said:

buuun,am deja o saptmana de utilizare iphone SE,prima data in lumea iOS dupa o viata de Blackberry.
Profund dezamagit,ma asteptam la un sistem matur dupa atatia ani,chestii basiz lipsesc sau sunt greoi de utilizat.AMintesc cateva,pe parcurs sigur mai gasesc:
-absolut mizerabil modul in care poti sa-ti setezi propriul ringtone
-mizerabila aplicatia "contacte",nimic de ales acolo,nu poti selecta si sterge multiple contacte,trebuie sa fi legat de calculator asemenea tonurilor de apel,sa ai cont icloud and shit...
-in anul 2018 inca nu stiu daca ma aflu in modul silent atunci cand ma uit pe ecran trebuie sa verific butonul mecanic din lateral????wtf apple
-push to mail functioneaza execrabil,multe bug-uri si aici
etc....
Acum realizez cat de bun a fost BB10 si cat de rau imi pare ca n-au stiut sa se vanda astfel lasand loc pt 2 sisteme penibile android si ios.

Pacat,imi pare nespus de rau,Iphone SE imi place pt ca este mic si singurul de pe piata de aceasta dimensiune care face fata cerintelor de azi,l-am verificat pe al meu si este fabricat iulie 2018,incredibil ca inca se mai fabrica hardware din 2016.
Are si parti frumoase dar am tinut sa le enumar pe cele care m-au deranjat cel mai mult si sunt chestii basic, functii care existau si pe telefoanele de acum 20 de ani.

Acum la o saptamana de utilzare SE pot sa spun ca in general imi place,calitatea convorbirilor si semnalul sunt bune,bateria excelenta,functionalitatea super(se misca rapid).In principiu cu telefonul nu am absolut nimic,doar cu softul :)
La lista de minusuri mai adaug:
-aplicatia mail nativa,o porcarie,incarca memoria de stocare inutil...o alta tampenie marca apple...am rezolvat-o prin dezinstalare si adaugarea aplicatiilor gmail si yahoo.
-faptul ca nu poti sterge multiple poze in icloud....apple alooo suntem in 2018
-faptul ca in telefon nu am statistici despre cat ocupa pozele si fisierele video,poti afla prin diferite trucuri sau prin third party apps...wtf,bai astia-s chiar nebuni.
Concluzie:un OS cu potential, foarte frumos, dar cu o imagine afectata de magariile apple care se pipi pe useri si ii i-a la misto facandu-i sa se chinuie pt functiile basic.
Daca nu te joci pe google si nu citesti o mie de articole o cam dai in bara cu apple la cat incearca sa te subjuge.Pt un simplu user care nu e familiarizat cu siretlicurile din IT poate scoate bani frumosi din buzunar ca sa se tina de ce vrea apple.

#1580
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Motivul pentru care ai renuntat la bb10 fiind.....

#1581
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011

View PostM0sGerila, on 29 august 2018 - 21:05, said:

Motivul pentru care ai renuntat la bb10 fiind.....
nu asta conteaza.....si daca ar conta,motivele nu sunt lesne de inteles in situatia data?
Nu sunt aici sa denigrez IOS,imi place ,am telefon Apple dar asta nu inseamna ca trebuie sa inchid ochii la ceea ce consider deranjant...
Probabil de-asta ai intrebat sa ma scoti un pic pe tusa..corect?Tu ce solutii ai la problemele expuse de mine sau ce argumente contra ai?Pt ca subiectul nu sunt eu si nici BB...

#1582
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010
Poti sa stergi multiple poze si din telefon si din iCloud. Ai date si statistici legat de cat ocupa pozele , filmarile si fiecare aplicatie instalata si binenteles cat spatiu ai ocupat si cat ai disponibil si cu ce este ocupat. Mai studiaza si mai joaca-te cu el , o sa-l inveti usor usor. Este normal sa simti diferente ca ai trecut pe un OS nou daca ai stat o viata pe un altul sau altele , iti sar imediat in ochi tu fiind obisnuit cu alt OS limitat sa spunem... E ca si cum ii arat lu' bunicu de 80 de ani un joc pe PC , sa zicem DOTA sau Call of Duty si il pun sa se joace ca un amator sau ca un pro. Pai i-am incurcat comenzile , ii curg balele de 1 metru in 2 minute.

Daca toate OS-urile erau asemanatoare sau identice dupa aia spuneai ca mare branza sunt la fel. Care mai era ideea atunci daca erau si faceau aceleasi lucruri in acelasi mod? Cu se deosebeau? Doar cu numele , nu? E ca si cum iti iei alta masina mai noua sau mai performanta fata de ce aveai si spui ca astea nu le aveam sau nu sunt ca la cea veche. Pai...normal....ca nu sunt , ar fi culmea. Te obisnuiesti in timp. Ok , nu te poti adapta dupa o perioada , ramai la ce consideri ca te avantajeaza. Dupa minim 1-2 luni consider ca te poti pronunta definitiv , parerea mea..... Ia-le usor pe rand si aia e. Succes

#1583
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
A trecut laine mai mult de o luna și ma pot exprima. IOS este în urma cu multe. Ecosistemul insa e unic și îl apreciez.
Omul are dreptate cu icloud. Ia intra pe www.icloud.com și încearcă sa ștergi 20 de poze deodată. Nu poți.
Prim comparație vezi ce posibilități ai pe photos.google.com, doar asa, ca sa vezi și tu în afara bulei ios.

Edited by ro_explorer, 29 August 2018 - 22:53.


#1584
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010
Eu spun in continuare ca poti sterge 20 sau 5 sau 7 poze deodata in iCloud. Singura diferenta este modul in care o faci , dupa cum am spus mai sus. Daca procedura nu este la fel ca in cazul Android sau alt OS nu inseamna ca nu exista. Este doar diferita. Ca este mai greoaie sau nu atat de la indemana sunt de acord , nu toti ne putem adapta la fel sau sa ni se para toate lucrurile la fel de simple sau la fel de grele. Orice lucru pe lumea asta are plusuri si minusuri , nimic nu este perfect si iOS nu face abstractie de la aceasta regula. Si iOS are minusuri si lipsuri , am regasit si eu multe de-a lungul timpului dar tragand linie da clasa oricarui alt OS din alte puncte de vedere , puncte care pe mine ma intereseaza si conteaza. Depinde doar de noi cum ne adaptam si acceptam schimbarile si lucrurile. Sunt pe iOs de 4 ani aproape si stiu ce vorbesc. Daca nu v-a preocupat sa descoperiti sau ati renuntat dupa 3 minute este problema voastra dar asta nu va da dreptul sa catalogati : gata nu se poate! Aveti atata internet la dispozitie , oare nu ati gasit nicaieri un ''how to'' legat de situatiile de care va loviti? In 5 minute ati fi avut raspunsul. Eu cred ca nici nu ati cautat ci ati incercat acolo catva timp si neavand cunostintele legate de procedura in iOS ati concluzionat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate