Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Forex si scalping

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
maverik2015

maverik2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 25.02.2016

View Postxplz, on 18 martie 2016 - 14:47, said:

A studiat cineva mai aprofundat problema si poate pune aici o parere? Poate chiar foloseste cineva...
Asta sigur foloseste.Robotii de tranzactionare nu sunt un mit.
https://www.mql5.com/en/signals/21249

#56
xplz

xplz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.02.2016
De acord ca nu sunt un mit, asta e clar ca lumina zilei. Din ce castiga un producator de asa ceva? Am gasit cel putin 150 de roboti intr-un top, cu rezultate pozitive, cu costuri de la cateva zeci la cateva sute de dolari bucata. De ce un inteligent de asta, care are minte sa faca un program care are peste 85-90% sanse de succes, mai are nevoie sa il vanda si la altii pentru 150 usd? In fine, mai sap...

#57
maverik2015

maverik2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 25.02.2016
Pt ca nu vinde ceea ce spune.
Probabil singurul caz in care ti se vinde un produs bun, e acela ca producatorului ii trebuie un capital de start.
E ca si cum eu stau pe demo 3 ani, imi fac o strategie care da rezultate 70-80% dar nu am bani sa-mi deschid un cont.
Oricum, majoritatea prefera sa-si faca un cont de seller(gen linkul de mai sus) si sa faca bani din asa ceva decat sa vanda strategia folosita.

#58
xplz

xplz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.02.2016
"Pt ca nu vinde ceea ce spune.
Probabil singurul caz in care ti se vinde un produs bun, e acela ca… "
Exista produse bune? Succes 85% - daca ar fi sa  fie corect- inseamna cam 6 reusite la un esec. Permite astfel de setari astfel incat intr.un esec sa nu piarda tot ce a castigat ? Sau un investitor poate face asemenea setari , atat de prudente incat sa tinteasca un max 10% pe luna, nu mai mult? Si in acelasi timp sa aiba asteptari destul de justificate sa nu aiba pierderi? Mi se contureaza o impresie ca daca nu.i dai multa libertate, ii faci setari prudente, orientate pe siguranta mai degraba decat pentru castig e bun la ceva.


#59
maverik2015

maverik2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 25.02.2016
Se pot face tot felul de setari.Atat in TP/SL cat si in indicatorii pe care ii foloseste.Dar fff import e setarea de MM.
Gasesti roboti la liber pt download.Nu o sa-ti faca bani, sunt variante neterminate sau esuate dar daca te pricepi la programare te poti uita cum sunt facuti , ca sa-ti faci o idee.

#60
xplz

xplz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.02.2016
Nu, o sa analizez un pic topurile, rewiew.urile, o sa.l gasesc pe cel mai probabil a fi  bun, fara false promovari, o sa il cumpar si o sa il testez. Am ajuns la o varsta la care stiu ca, cu lucruri gratis pierzi cel putin timp si nervi.

#61
maverik2015

maverik2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 25.02.2016
Eu zic ca te scoate mai ieftin daca-ti faci o strategie de trading, o testeazi pe demo indeajuns sa te convinga ca iti aduce profit si iti faci un expert care sa-ti automatizeze tradingul. Programatori sunt peste tot, doar sa le explici ce vrei de la program.
Unii inca mai viseaza sa stea pe spate si laptopul sa produca milioane cu vreun program cumparat de pe net in timp ce ei nici nu stiu ce e ala leverage .
Eu personal nu as cumpara niciun robot care promite sa ma faca bogat, pentru ca stiu ca asa ceva nu se vinde.

#62
moldoveanca2001

moldoveanca2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 27.03.2015
Buna,

am castigat 40 de lei mizand pe vanzare GPB-USD.
credeti ca va continua acest trend descendent al GBP?

#63
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015

View Postmoldoveanca2001, on 24 iunie 2016 - 17:06, said:

Buna,

am castigat 40 de lei mizand pe vanzare GPB-USD.
credeti ca va continua acest trend descendent al GBP?

Cand se mai anunta prabusiri de genul, poate cumperi aur.
Primul lucru ce l-ar face oricine, cumpara aur intr-o situatie tulbure.

#64
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015

View Postandoseg2, on 01 august 2016 - 20:24, said:

Posted Image

Razi tu, razi, dar aurul a crescut atunci, conform previziunilor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate