Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Cafenea Imobiliara - Colaps Imobiliar in Romania...

* * * * - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
28522 replies to this topic

#7021
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAna0181, on 20 aprilie 2017 - 18:40, said:

De acord ca articolul de mai sus invarte anumite cifre dupa cum ii convine. Insa, lasa-l pe ala...

3 luni 6%? cum suna ana...
ma crezi ca de fapt e 15-20% anul trecut si sunt zone cu 15% anul asta numai?

În cazul Bucureştiului, cele mai mari creşteri de preţ au fost în zonele Decebal, Tei şi Parcul Carol, cu majorări de peste 6% în primele trei luni din an.

#7022
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017
Ce inseamna crestere de preturi in "zona Parcul Carol" si cum se calculeaza ea? Zona parcului Carol este in principal o zona de casa. Recent s-au construit acolo cateva blocuri noi, deci e normal ca "preturile au crescut". Ma omoara "statisticile astea.

#7023
alexandrinabob

alexandrinabob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 06.02.2015
nu conteza care sunt mai inalte daca sunt departe si faci mult pana la ele. pe mine ma interesa ce am in raza de 4ore cu masina. Adica comparabil cu zona Sinaia-Predeal-Brasov.

a iesit mult mai ieftin ca la noi, dar e de vizitat 1 data maxim de 2 ori. E bun pentru familii cu copii, nu ai nevoie de echipament special, e mai ieftin ca la noi, pe tot traseul au scari de lemn sau drum de piatra si banci, foisoare pentru picnic. Cascadele si pesterile sunt superbe.

https://en.wikipedia.../Krushuna_Falls
https://en.wikipedia...Devetashka_cave

Cam sa aveau pe tot traseul de la cascada:Attached File  IMG_20170423_131826_HDR.jpg   583.11K   38 downloads

Edited by alexandrinabob, 26 April 2017 - 11:23.


#7024
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai frumos.

Dar nu mai bine la noi sa mori in avalanse fuxu-i?

Hai ca patriotismul nu ne lipseste, nici mie...

#7025
protocala

protocala

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 04.04.2017

View PostMembruAnonim, on 25 aprilie 2017 - 20:53, said:

Multe zile anul asta... chiar multe.  Nevasta munceste iar eu le consum vara.

Si merg prin bucale direct. E suuuper ok. Azi am facut exact 21 min din fata portii pana la gradi la iancului. Si apoi 23 min pana in tunari... m-am dus cu treaba si apoi liiiiber pana pe nordului. Deci am trecut ca prin branza tot. Si la ambasada chinei parea liber.

Dec1 mai nu ai ce face la bulgari, nu e cald. De 1 iunie in sud unde ma duc eu faci baie fara probleme. Nu e ciorba ca in august dar e ok... si e liber, preturi inca de sateni, stai 5 zile cu 250 euro cu cazare si masa decent.

Pai zi cate zile de concediu ai si de ce asa multe, ai ore suplimentare?

Timpii aia nu stiu cum i ai scos, dar e cam dubios, poate a fost o intamplare. La fel de dubios e si precizia minutelor :)))). Oricum nu e usor sa faci o astfel de naveta zilnic.

Pai de ce imi trebuie caldura la bulgari? Eu nu ma duc la mare la bulgari, ma duc sa vad cascade, pesteri, parcuri, etc.

La mare la balaceala conteaza apa sa fie calda si limpede, minim grecia, croatia daca nu iti permiti altceva.
La bulgari e tot marea neagra, adica e neagra si urata :))). Trebuie sa fii chiar sarac sa iti irosesti concediul, timpul liber la mare la bulgari.



#7026
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
bulgaria=dalboka.

#7027
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postprotocala, on 27 aprilie 2017 - 06:29, said:

La mare la balaceala conteaza apa sa fie calda si limpede, minim grecia, croatia daca nu iti permiti altceva.
La bulgari e tot marea neagra, adica e neagra si urata Posted Image)). Trebuie sa fii chiar sarac sa iti irosesti concediul, timpul liber la mare la bulgari.

pentru unul care merge odata la mare pe vara cred si eu te duci in grecia.
da pentru unul ca mine care traieste sa stea cu burta la soare si burta sa fie plina, mersul la mare e obligatoriu. si de aia am si o cloaca acolo Posted Image

minim grecia inseamna 11 ore. iar pentru unul care are soacra in grecia, si care stie ca grecia e ieftina daca mananci la "cantinele" lor, nu la restaurante pe stanca de langa mare...
plus copiii mei cand au intrat vara trecuta in mediterana au inceput sa urle si au iesit din apa, n-au mai vrut sa intre.

tu ai fost vreodata in sudul bulgariei? nu-i nimic, lasa ca vin vreo 5-6 milioane de nemti, rusi, nordici, englezi... nu mai trebuie si cateva zeci de mii de romani !!! voi stati in nord la albena unde e mamaia reloaded Posted Image

View PostQuickSpeed, on 27 aprilie 2017 - 08:27, said:

bulgaria=dalboka.

asta e pt aia care stau la 2 mai si ca sa manance bine trec granita. Posted Image
hai ca ti-am pus o poza "cu dalboka" de 300 km pe la sud. Posted Image

Attached Files


Edited by MembruAnonim, 27 April 2017 - 09:19.


#7028
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
mai mult de 150Km nu pot merge cu bicicleta intr-o singura zi...

#7029
alexandrinabob

alexandrinabob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 06.02.2015
Mie mi se pare ca nimic peste 4-5 ore drum nu mai merita facut cu masina. Sunt locuri in Grecia pana la care faci si 24ore cu masina.
De 3-4 ani platesc putin mai mult si merg cu avionul, in 2 ore se rezolva. Ma deprima ca la final de concediu sa stau multe ore in masina.

Tari gen Franta, Spania, Germania, Italia, unde ai multe de vazut, cel mai bine merg cu low cost. Cand ajungi acolo folosesti transportul lor in comun ca e ok, in Paris e chiar orientat spre turisti si te descurci foarte usor.

Edited by alexandrinabob, 27 April 2017 - 09:34.


#7030
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
Nu-i mai simplu sa închiriezi mașină de acolo?
Noi așa procedam și e ok.

#7031
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
sudul bulgariei e misto dar tot faci 6 ore pana acolo

in vacanta nu se merge cu masina, in 2 ore cu avionul esti pe plajele mediteranei, cu charter poti chiar mallorca sau ibiza

#7032
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostFlat, on 27 aprilie 2017 - 09:48, said:

sudul bulgariei e misto dar tot faci 6 ore pana acolo

iti garantez ca eu din cernica pana in sozopol, mers de voie, pe drum cunoscut si liber fac 3,45-maaaaxim 4 ore. fara oprire decat in vama!
pana la sozopol ca sa fiu mai exact
350 km door-to-door

#7033
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017

View Postprotocala, on 27 aprilie 2017 - 06:29, said:

Trebuie sa fii chiar sarac sa iti irosesti concediul, timpul liber la mare la bulgari.

Ai fluierat in biserica Posted Image

#7034
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostFlat, on 27 aprilie 2017 - 09:48, said:

in vacanta nu se merge cu masina, in 2 ore cu avionul esti pe plajele mediteranei, cu charter poti chiar mallorca sau ibiza

alta "pacaleala"... mersul cu avionul la mare. Ca sa fiu mai exact eu vineri la 18:00 ma sui in masina si la 22:30 sunt cu berea in fata si mananc scoici
ideea e asa fratilor de cand iesi pe usa pana iei masa pe terasa eu fac 4,5 ore. pentru ca 4 ore conduc, 30 min (descarc, ma schimb, fac un dus si cobor scarile la terasa)
depind e adevarat si de vama, uneori mai pierd pe acolo 20-30 min

pe cand cu avionul e asa: plec cu 2.5 ore inainte, sa zicem tot 18:00, asta daca ai noroc sa a avion la 20:30 seara. dar charterele sunt ... cum sunt. dupa care zborul e 2,5 ore... ajungi la 23:00, pana recuperezi bagajele, pana iei masina inchiriata mai trece 1 ora. la 00:00 cu copiii urland de somn te pui la mers, care dureaza inca 1 ora, ca nu iesi de pe pista si gata e plaja... la 1:00 noaptea ajungi la hotel, pana completezi formulare, iti da cheia mai trec 30 min. in 30 min descarci faci dush, culci copii care urla ca le e somn, e totul 2:00 noaptea. s-a dus naiba si berea si apa si cheful. si a doua zi te refaci, eu la 9:00 sunt deja de 30 min la piscina cu copiii, si chiar daca e bulgaria garantez ca apa e cel putin la fel de buna ca la malaga

nu vreti sa va zic varianta cu eu plec cand pusca mea ma trezesc sambata (adica la orice ora, conditionat de copii evident) si ajung in timp sa iau masa pe la 14:00 de obicei... exact pe plaja, nici nu mai descarc, doar parchez si mergem la "nisip si apa" ... pe cand unul cu avionul pe la 9;00 cred ce pe la 16:00 abia se cazeaza cu nervi, zi pierduta.

de aia eu caut chiar sa ma mut cu "cortul" la mamaia nord :)... acolo dureaza chiar 2,5 ore toata tarasenia

#7035
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Nu pot sa cred ca compari Bulgaria cu Grecia,Spania sau alte tari civilizate la care ajungi cu avionul foarte lejer,cred ca tot romanul a fost la bulgari la mare macar odata,într-adevăr condiții mai bune ca la noi,Dar cel mai rau este personalitatea bulgarului de la litoral o personalitate mai rea ca a rromului nostru,si de asta sunt și multe mașini furate și alte chestii,cauta sa te fraiereasca in continuu,si fapt ca este all inclusive la pret de nimic atrage toți țăranii de la noi,nu zic ca toata lumea este,Dar ai un 50% ceea ce e deranjant.

Edited by Marius19891989, 27 April 2017 - 11:09.


#7036
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
eh nu pot, ba pot si o fac in cunostinta de cauza, ca nah, am cazare moka si-n bulgaria si in grecia
si daca vrei un weekend prelungit grecia nu este o optiune. plus romanii merg multi la Thasos, un 2 mai ceva mai civilizat dar 6 ore mai tarziu. stau in conditii de "2 stele plus" de fapt, si mananca la taverne pui cu cartofi prajiti... si in ziua "aia" scumpa baga si niste caracatita :D si pun poze pe facebook.

haide mai, sunt satul de povesti marinaresti cu grecia :D... daaa frumos odata, vezi atena, vezi cei 2 bolovani de la templus lui poseidon, vezi caramizile nu stiu care dupa care tot aia faci: apa si haleala.
plus acum am realizat ca cel mai tare all inclusive e in tarile care nu au traditie ca aia gatesc muuult mai bine

un concediu in spania/italia/grecia cu 2 copii, avion si masina de inchiriat si mancat cat de cat ok, nu fitze, costa 3000 euro. eu ce aud pe la multi ca fac concedii cu 1000-1500 ... si ma intreb mereu: ori sunt eu prost, ori efectiv nu cunosc eu toate smecheriile. dar si eu zbor cu low cost la 500 biletele de avion, si eu stau la vile cu piscina cu familie de 8-900 euro pe cuplu, masina mea nu e mercedes e classe ci un ford mai obosit de 200-300 euro/saptamana, motorina nu costa mai putin de 1,3 euro nicaieri si fac cate 7-800 km pe concediu, o masa seara la orice taverna mai rasarita nu iese sub 100 euro pe familia mea, iar copiii mai au si ei nevoi, berea nu e 2 leva ci 4-5 euro..

#7037
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
e un punct de vedere valabil, daca mergi weekend de weekend, atunci nu iti trebuie mai mult decat mamaia
dar e o infectie oricum o iei

mai bine ma duc 2 sapt. in baleare si ma satur
in plus, mai sunt si piscinele, nu trebuie sa pleci din bucuresti sa te balacesti

tu ar trebui sa ai la cernica niste stranduri ma rog complex cu piscina\


apropo de imobiliare, mai bine decat sa faci un bloc iti cumperi apartamente in burgas si le inchiriezi

#7038
Stef_Stef

Stef_Stef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 17.08.2016
vine inflatia, cresc dobanzile...

carnea de porc scumpire masiva in 2017

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate