Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 

Galaxy Note 7 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
2356 replies to this topic

#91
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Bănuiam ca din Apple e de "vină". Sper sa nu s-au sincronizat și la implementarea de iris scanner

#92
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007
Galaxy Note 7 might be as steep as €849 (U$D938) for its base variant. This would make the Galaxy Note 7 the costliest Samsung flagship in recent times, being €50 more the Galaxy S7 Edge as its current price.
deci un 3700 ron...
cu ~200ron mai mult ca S7, ceea ce mi se pare nornal. cum am si prevazut..de fapt.

#93
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007
si prima imagine reala
http://www.gsmarena....-news-19332.php

#94
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014
Trist.Arata ca un S7 Edge.Cam asta au de gand pe viitor,S-ul Edge devine Note prin adaugarea penului.De ce Edge?

#95
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Ca să 850 euro :)

#96
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.05.2013
Si bineinteles, vesnica problema, protectia ecranului curbat.

#97
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Doamne, ce bine că mi-am luat Note 4! O să am grijă de el ca de ochii din cap, arată de sute de ori mai bine decât Note 7.
Pe de altă parte, flerul îmi spune că va avea 4 GB RAM, nu 6. Entuziaştii trebuie să se roage ca eu să mă înşel.

Asta este, aşteptăm smartphone-ul sub formă de sferă.

#98
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007
hai cu Note 4..ca deja exageram..am avut..dar fata de sticla de la edge si probabil de la N7 totusi e slab lucrat si urat. pielea aia wannabe pe spate..plasticul care se misca...
desfa-i capacul de 10 ori pe spate si vorbim dupa aia cum sta prins...
de fiecare data cand apare un telef..vai ce urat e...cand a aparut note 4..uuuai ca e mai urat ca note 2...
vulpea..strugurii...

#99
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014
Da-l draq de strugure colegu!Pai pe Note 4 l-am scapat de 100 de ori si am o zgarietura si-l port intr-un s.view.Ce fac cu asta numai din sticla care-ti aluneca din palma.E vorba de utilitate.Nu neg ca e un telefon frumos si destept dar personal,nu e ceea ce caut.Intr-un fel lucrezi pe un N4 chiar si la volan si altfel pe un telefon tip edge.Eu nu caut telefon si sa stau la terasa pe facebook sa trimit emoji,am nevoie de un telefon care sa fie un birou la purtator iar modelele pe care Samsung le scoate par a fi pentru fetite cu codite si nimic masculin.Pareri pro si contra vor fi mereu fiindca nu toti gandim la fel sau avem aceleasi gusturi insa Note 4 va ramane cel mai bun telefon al acestei game din foarte multe puncte de vedere.

#100
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007
una e utilitatea, alta e frumusetea Posted Image ! colegu de mai sus zicea ca note 4 mai frumos, nu mai util sau mai destept Posted Image !
da' si tu esti de acord ca N7 e mai frumos ca N4...

Edited by wrc2007, 12 July 2016 - 15:15.


#101
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014
Dar nu am sustinut ca e urat niciodata si clar destept,doar e model 2016.Pe N5 au scos sd cardul si spate din sticla.Pe N7 reintroduce sd cardul,ramane spatele de sticla in schimb ii face ecranul edge.Dupa ce ca ai spate de sticla ii mai faci si ecran edge,de ce?Nu are nicio utilitate decat sa-l scapi mai repede cand vrei sa cauti ceva grabit,altfel,pauza,pentru emoji.

Edited by lawrence74, 12 July 2016 - 15:23.


#102
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Începe să mă irite rău atitudinea asta de "știm noi ce vă trebuie vouă", Apple gen. Anul trecut știau că europenii nu vor note, acum toți vor edge și doar edge. Parcă suntem în Seinfeld episodul cu soup nazi.

#103
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Vad ca e atât de lăudat pe topicul asta Note 4 ca va anunț ca îl vând pe al meu. La Note 4 ma refer :)

Note7 asa e, arata ca un S7e doar ca e puțin mai mare. Nu vad lucrul asta ca pe un minus.

#104
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,828
  • Înscris: 31.10.2010
Ma-ntreb ce functii o sa adauge S-pen-ului daca tot are ecran Edge.

P.s: nu stiu de ce va vaitati de protectie, eu pe note 4 n-am nicio protectie si tot ca nou e. Doar pe capacul din spate ce s-a luat sclipiciul sau ce naiba e ala de pe litere(unde scrie Samsung), in rest.. ecranul are doar cateva zgarieturi superficiale.

Gata, aici e topic de N7, hai sa nu-l mai criticam pana nu apare in magazine si ne putem juca un pic cu el in showroom-uri.

#105
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
off-topic: vesnica poveste cu zgarieturi vs non-zgarieturi. Totul depinde extrem, extrem de mult de cum folosesti telefonul, in ce mediu, daca e folosit in mediu cu praf ce contine siliciu, etc. Toate astea pot duce la 2 situatii:
1) dupa 2 ani de utilizare, fara nicio protectie, telefonul arata aproape ca nou
2) dupa 4-5 luni de utilizare telefonul are deja zgarieturi evidente pe margini si cateva foarte vizibile pe ecran.
Eu de asta, indiferent cat de grijuliu sunt cu el, tot folosesc protectie pentru ecran si o husa. Nu vreau ca peste 2 ani sa arate ca nou, dar vreau sa ma pot bucura de el fara sa ma zgarie pe ochi eventualele zgarieturi de pe ecran (protectia ecranului nu conteaza daca se zgarie, ca o schimb cand vreau) si de asemenea sa minimizez cat mai mult eventualele stricaciuni ale marginii daca s-ar intampla sa-mi aterizeze pe jos.

Edited by Hider141, 13 July 2016 - 08:56.


#106
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Probabil că Note 8 va avea ecran tip Edge, dar spatele din sticlă va fi plat, tocmai pentru a fi mai bine ţinut în mână. Posted Image
Eu înţeleg că Apple este un competitor care trebuie întrecut fiindcă altfel zbori din compania Samsung, da' cu utilizatorii ce-aveţi, dom'le?
Note 7, probabil, va avea cele mai multe vânzări în zona celor de bani gata şi a celor care nu ştiu unde se aşează corect telefonul - la stânga sau la dreapta farfuriei, atunci când îl pun pe masă la terasă. Căci funcţiile de birou mobil (cu excepţia e-mailului, poate) nu vor fi folosite, iar S Pen va sta la locul lui după prima săptămână de utilizare a telefonului, când lăudarea lui se va fi încheiat.

Indiferent de modelul telefonului, o folie de protecţie pe ecran şi o husă sunt binevenite. Poate că vei dori să vinzi telefonul, poate că vei dori să-l foloseşti mai mult timp dacă-ţi place etc.

Edited by PSC, 13 July 2016 - 11:00.


#107
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Mie Note 7 mi se pare un S7e puțin mai mare și mai pătrațos la colturi.

#108
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu ţi se pare, chiar aşa e.
Chiar sunt curios de unde şi cine a venit cu ideea ecranului curbat pe lateral. La Note Edge este oarecum util, căci acea margine curbată are rolul ei (cealaltă margine fiind dreaptă), dar la S6 şi S7 chiar nu înţeleg. Deci nici la Note 7.
Nu ştiu cum este S7 ca performanţă, ca să pot să-mi dau seama cum va fi Note 7, dar am folosit o zi un S6 şi nu m-a entuziasmat.

Edited by PSC, 13 July 2016 - 11:30.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate