Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

sfaturi cumparare masina noua sau sh clasa compacta sau medie

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#181
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Mersi frumos. Depinde pt fiecare ce-ti aduce zambetul pe fata. De ex mie zambet ul mi-l aduc farurile full led ( un prieten imi zicea ca sunt nebun ca dau 1200 euro pt leduri, dar nu concepeam masina de la orice marca fara full led), scaunele sport cu alcantara, dispayul de 20,3 cm.

#182
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Hatchback ori break? Adevărul ca atunci când când ajungi sa plătești pe un Opel de 16700 cat pe un golf de 17.700 iei golful, mai ales dacă e mai dotat. Dacă totuși era cu 1000e mai puțin și la leasing atunci cred ca era grea decizia...

#183
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Hatchback.pai nu-mi permiteam golf si luam astra care mi se pare si aia o masina f buna.e f bine antifonata si astra si motorul de 1.4 150cp trage bine, dar parerea mea ca e penalizat de cutia de viteze cu rapoarte mai lungi si orientata spre consum.

#184
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Asa e Opel de foarte mulți ani. Prin anii 90 mai puneau și cutii cu wide ratio și cu Close ratio, in funcție de echipare, pe același motor, acuma nu, dar in oraș sa știi ca e confortabil ca nu schimbi la fel de des vitezele.

#185
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
Felicitari pentru alegere, sa ai noroc la ea si sa te bucuri de alegerea facuta. Ai ales Golf 1.4 TSI 125 CP si nu ai renuntat la Astra k 1.4 turbo de 150 CP. Poti fi mai concret de ce ai ales Golful?. Cred ca nici Astra K 1.4 turbo 125 CP nu ar fi fost o optiune datorita comportamentului masinii?. Care consideri ca sunt diferentele substantiale intre ele care te-au determinat sa alegi Golf si nu Astra. Am primit ieri de la VW o oferta de 17.421 euro (cu rabla inclus) pentru Golf Confortline 1.4 TSI 125 CP tungsten silver metallic, dar nu am avut ocazia sa fac test drive comparativ cu Astra k ca sa vad diferentele dintre ele. Se comporta bine masina cu cei 125 CP, este suficienta puterea, nu ar fi necesar motorul 1.4 TSI de 150 CP?.

Edited by codesmm, 21 June 2017 - 12:04.


#186
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Mersi de urari.vezi ca am deschis si un jurnal de bord.dar stiu ca si tu ca si mine cauti masina de un an. Au contat mai multe in alegere. De abia la al 2lea drive test cu golf m-a convins ca asta e masina care o vreau. Cel mai important a contat finantarea fiindca aveam doar 11000 cash, iar golful la 18100 cat era nu mi-l permiteam. Dar daca iei finantare de la Porsche bank iti mai dau o reducere de 3% si au o dae de 7.11 fata de Opel unde au 8-9% in functie de dealer.astfel am aceeasi rata ca la opel la un pret de lista cu 1000euro mai mare (opelul era 16700).apoi antifonare si tinuta de drum superioara la golf fata de astra( statea super pe drum masina la 170).zgomotul suspensiei la denivelari mai mare la astra fata de golf si mai confortabil golful pe denivelari ( stiu ca cauti ceva care sa nu-ti clantane dintii in gura.dotarii asemanatoare la ambele full led ambele, scaune incalzite, cred ca astra are in plus si volan incalzit, dar golful are in plus scaun cu masaj la sofer, scaune sport, golf are si alcantara la tapiterie.guri ventilatie spate la golf.plus valoare revanzare mai mare la golf.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate