Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 

Proces cu primaria

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
mariusyale

mariusyale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 19.12.2011
Dany ...as fi nebun sa platesc un serviciu si sa prefer sa nu beneficiez de el .
Nu mi se pare logic sa arunc gunoiul aiurea sau sa ma intorc la Bucuresti cu el in portbagaj .
Prefer sa il ard si sunt constient ca in 2-3 ani imi va fi imposibil acest lucru (mediu , fum , poluare etc).
O primarie oarecare are 3 variante in ce priveste gunoiul
1. Amenajeaza un spatiu destinat acestui scop si un contract cu o firma care il ridica .
2.Face contract cu o firma care il ridica si il duce unde stiu ei .
3.Merg pe burta ca in cazul meu .
Odata cu impozitul casei si terenului toti locuitorii platesc si aceasta taxa . Nu ai cum sa nu o platesti.

#38
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
e taxa de poluare

#39
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,830
  • Înscris: 07.06.2014
in unele orase, aceasta taxa se plateste odata cu impozitul cum ai spus si tu, in altele este factura lunara. cea lunara are "beneficiul" de a se mari ori de cate ori se constata la asociatie marirea nr de persoane la intretinere. dar de scazut, scade supa 2-3 luni, in functie de cum analizeaza ei ca este reala scaderea nr de persoane la asociatie.

#40
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016


 Dany_Darke, on 06 februarie 2016 - 23:17, said:



marius, da iti inteleg grija pt acel spatiu care este practic inutilizabil in alte scopuri, insa ma intreb, daca tot platesti serviciul, de ce nu il utilizezi? nu ti-ar fi mai usor si practic? pt gunoiul menajer macar. pt ca ierburile si alte buruieni, banuiam oricum ca le arzi in curte sau cel putin intr-un spatiu amenajat.


Tu nu intelegi nimic. Ti-a spus omul de 3 ori ca nu exista spatiu amenajat pentru gunoi. Ca nu vine nici masina sa il ridice. Adica plateste pentru un srrviciu inexistent. Ce sa utilizeze daca NU EXISTA?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate