Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Forumul in casa noua

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Vineri noaptea (27.01.2006 02:00) am trecut forumul pe noul server.

Mutarea a presupus si schimbari de IP, deci si modificari in DNS. Din cauza asta, unii dintre membrii forumului vor ajunge la vechea locatie pana cand nameserverele ISP-ului lor fac refresh-ul necesar.

Totusi, la vechea locatie vor gasi o pagina cu explicatii si instructiuni pentru a forta update-ul fara sa mai astepte ca acesta sa se intample de la sine (vedeti imaginea de mai jos).

La aproximativ 10 ore dupa mutare, totul pare in regula, iar mare parte din vizitatorii zilnici s-au "transferat" deja pe noua locatie. Va rugam sa raportati orice nereguli sesizate (care ar putea avea legatura cu mutarea, *nu* cu bug-urile deja cunoscute din IPB, acelea au fost raportate de destule ori).

Attached File  Snap1.png   10.73K   359 downloads

#2
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

View Postpstdgt, on Jan 27 2006, 13:01, said:

Vineri noaptea (27.01.2006 02:00) am trecut forumul pe noul server.

Mutarea a presupus si schimbari de IP, deci si modificari in DNS. Din cauza asta, unii dintre membrii forumului vor ajunge la vechea locatie pana cand nameserverele ISP-ului lor fac refresh-ul necesar.

Totusi, la vechea locatie vor gasi o pagina cu explicatii si instructiuni pentru a forta update-ul fara sa mai astepte ca acesta sa se intample de la sine (vedeti imaginea de mai jos).

La aproximativ 10 ore dupa mutare, totul pare in regula, iar mare parte din vizitatorii zilnici s-au "transferat" deja pe noua locatie. Va rugam sa raportati orice nereguli sesizate (care ar putea avea legatura cu mutarea, *nu* cu bug-urile deja cunoscute din IPB, acelea au fost raportate de destule ori).

Attachment attachment
Nice. O singură întrebare am: mailurile trimise de [email protected] vor veni tot de la 212.146.105.234 sau de la ip-ul vechi?

#3
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002

View Postmufă, on Jan 27 2006, 12:42, said:

Nice. O singură întrebare am: mailurile trimise de [email protected] vor veni tot de la 212.146.105.234 sau de la ip-ul vechi?

De la cel nou.

#4
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

View Postpstdgt, on Jan 27 2006, 13:44, said:

De la cel nou.
Hmm, momentan host mail.softpedia.com se rezolvă tot cu ip-ul vechi, iar dns-urile le am updatate. Presupun că încă n-ați schimbat și mailul.

#5
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
eu am o singura ... ehm.. durere :D
Attached File  vineri.JPG   8.46K   255 downloads
a fost totusi vineri dimineata sau joi seara.
(am avut un "atac" de timp. daca nu eram la servici juram ca azi e sambata :D )

:peacefingers:

#6
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002

View Postciuly, on Jan 27 2006, 12:59, said:

eu am o singura ... ehm.. durere :D
Attachment attachment
a fost totusi vineri dimineata sau joi seara.
(am avut un "atac" de timp. daca nu eram la servici juram ca azi e sambata :D )

:peacefingers:
Era vineri si era noapte.. am pus si data, tocmai pt tine (well, not really)

#7
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005
tot mai sunt probleme... unele pagini se incarca foarte greu, vorbesc de timpul care apare pe pagina.. la majoritatea e 0.2 s dar se mai intampla sa fie si timpi foarte mari 5 s  :confuzzled:

Attached File  timp.JPG   130.58K   173 downloads

#8
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004
Aseara am reusit sa postez un mesaj dupa 10 incercari esuate "Server busy".

#9
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Mai sunt cateva issues, unele tin de fine-tuning, altele de lipsa de optimizare IPB... ne ocupam pe cat posibil de toate.

#10
assault

assault

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 29.09.2005
ok ... inainte sa va mutati ca sa caut ceva trebuia sa dau de 3-4 ori search(server busy :P) acum merge totul perfect ... bravo ati reusit sa faceti treaba buna :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate