Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Probleme display plasma panasonic th-42PV60EH

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
kosty24kosty

kosty24kosty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.12.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ylB_y63g5pk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Probleme display ,se mai poate face?

Edited by kosty24kosty, 24 January 2016 - 11:02.


#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,672
  • Înscris: 24.11.2015
De cat timp o ai ? Eu stiam ca Panasonicurile sunt foarte bune... lucru japonez dom'le Posted Image

#3
kosty24kosty

kosty24kosty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.12.2008
sunt bune,de 2 ani o am eu , si nu gasesc display,adusa din germania.

Edited by kosty24kosty, 24 January 2016 - 11:46.


#4
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Ti-au murit unul sau doua circuite de pe buffer board, placa ce transforma semnalul de la Y-sus in comenzi pentru pixelii din display.
Deschide tv-ul si uita-te dupa niste placi ce arata ca astea, scoatele cu atentie de acolo si vezi modelul lor exact - dar nu cred ca tv-ul mai merita reparat, iesi mai ieftin daca cumperi unul nou.

#5
kosty24kosty

kosty24kosty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.12.2008

 manoman, on 24 ianuarie 2016 - 11:48, said:

Ti-au murit unul sau doua circuite de pe buffer board, placa ce transforma semnalul de la Y-sus in comenzi pentru pixelii din display.
Deschide tv-ul si uita-te dupa niste placi ce arata ca astea, scoatele cu atentie de acolo si vezi modelul lor exact - dar nu cred ca tv-ul mai merita reparat, iesi mai ieftin daca cumperi unul nou.
mersi frumos manoman,lam desfacut si e vizibil dungile alea pe display cu tv-ul inchis.

#6
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Atunci ai defect in panou, coloanele de comand a pixelilor sint arse, tv-ul e mort, vinde-l pentru piese daca poti.

#7
kosty24kosty

kosty24kosty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.12.2008

 manoman, on 24 ianuarie 2016 - 12:21, said:

Atunci ai defect in panou, coloanele de comand a pixelilor sint arse, tv-ul e mort, vinde-l pentru piese daca poti.
ok,ms

#8
kosty24kosty

kosty24kosty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.12.2008
am gasit display la 200 lei ,e rentabil?

Edited by kosty24kosty, 24 January 2016 - 13:59.


#9
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013

 kosty24kosty, on 24 ianuarie 2016 - 13:59, said:

am gasit display la 200 lei ,e rentabil?
da, dar numai cu verificare, pentru ca in mod sigur e sh si aproape sigur are ceva daca a ajuns la vinzare in loc de a fi televizorul lui reparat.
Apropo, inlocuirea trebuie facuta de un electronist cu experienta, trebuie ajustate voltajele la specificatiile lui exacte - vezi ca ar trebui sa fie trecute pe un sticker lipit pe spatele lui.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate