Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Nu mai pot avea o relatie stabila...

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Fiind primul topic aici pe anul asta, deschis de mine, va urez la toti un an nou fericit si cat mai prosper pe toate planurile !

Am deschis acest subiect pentru ca vreau niste sfaturi de la niste oameni care au trecut prin ce trec si eu acum, dar orice parere ii bine primita !
Deci, asadar si prin urmare, am avut o relatie care a durat 7 ani si ceva. Prima fata din viata mea...prima prietena, primul sarut, prima experienta sexuala, etc. Am iubit-o mai mult decat mi-as fii imaginat vreodata ca sunt in stare sa iubesc ! Am avut o relatie perfecta din toate punctele de vedere. Eu nu am inselat-o niciodata, si nici ea pe mine (zic eu :P) . Acum 9 luni ne-am despartit de comun acord din cauza ca ajunsesem intr-un punct in care fiecare isi dorea ceva diferit de la viata... si alte chestii.

Dupa ce ne-am despartit, ne-am mutat fiecare in alta locatie...si am inceput sa ma intalnesc cu alte fete, doar ca sa o uit pe ea ! Fara sa exagerez, si ma crede cine vrea, in ultimele 9 luni am avut 22 de "prietene" !!! La inceput vroiam sa-mi dovedesc mie ca sunt in stare sa vrajesc o fata (si mi-am dat seama ca nu am absolut nici o problema cu asta si ca sunt in stare), dupa care am zis ca vreau doar sex (dupa care am realizat ca nu sunt genul care pune mare accent pe sex, niciodata nu am fost). Dupa care am realizat ca tot imi gaseam motive sa caut alta fata care sa semene oarecum cu fosta prietena ! Am ajuns in punctul in care am plecat de la una din casa la miezul noptii din cauza ca mi-a atras atentia ca mi-am aruncat blugii pe jos (din pat) si ca nu-i frumos, ca ea ii o persoana foarte organizata Posted Image . Ceea ce fosta nu dadea doi bani unde imi lasa-m eu blugii Posted Image . Am zis ca ii timpul sa las parasutele de genu la o parte si sa-mi fac o relatie serioasa ! Si cea mai lunga relatie a durat 3 saptamani, iar in rest...cateva zile ! Desi cu fiecare am stabilit de la inceput ca vreau ceva serios...niciodata nu am reusit sa o duc pana la capat !
Ba una imi trimitea nspe mii de mesaje pe zii si ma suna de ramaneam fara baterie, ba alta era obsedata de curatenie si cand venea pe la mine sa petrecem o zi impreuna, ea mai ca incepea sa si varuiasca Posted Image  , ba erau obsedate de gatit (si eu nici nu mananc mult) ba vorbeau prea mult sau ba erau prea tacute, am ajuns in punctul in care ma enervez din cauza ca schimba canalele la TV odata la fiecare 3 minute Posted Image .  Si tot am continuat cu intalnirile astea la care cred ca ma chinuii de fiecare data sa gasesc un motiv sa o rup, din cauza ca nu ma mai pot adapta si la fel, nu ma pot atasa emotional de nici una. Indiferent ca ii urata sau frumoasa, indiferent ca are nspe mii de calitati sau defecte sau etc, nu-mi pasa ! Practic, una din fete a avut un accident de masina (nimic grav) si a ajuns in spital si ma sunat sa ma anunte. Eu i-am zis ca am o sedinta indata si sper sa se faca bine curand, pe cand, cand eram cu fosta si mi-a zis ca ii racita si o doare capul, am condus din Tulcea la Cluj (desi aveam o ora de cand ajunsesem in Tulcea) doar sa ma asigur ca ii OK !
Ultima relatie am avut-o cu o femeie mai matura. Profesoara, 47 de ani dar arata de 30. Am zis ca poate o femeie mai matura o sa reuseasca sa ma inteleaga si o sa ma adaptez mai usor. Am cunoscut-o acum 10 zile, ne-am intalnit aproape in fiecare zi, i-am zis la un moment dat ca mi-ar placea sa ma duc intr-un concediu in Filipine. Cand am zis la un moment dat, ma refeream candva in viata asta, nu acum curand. Azi dimineata ne-am intalnit din nou si mi-a zis ca are o surpriza pentru mine. A cumparat de la o agentie de turism o excursie pentru amandoi in Filipine pentru luna martie pentru care a platit undeva la 3000 lire nerambursabili ! Nu am cum sa plec din cauza serviciului in luna martie, la fel cred ca imi trebuie viza si nu stiu daca o sa primesc viza, si nici nu ma intrebat de nimic, ci a planuit ea totul, pana in cele mai mici detalii Posted Image . Urasc sa-mi controleze cineva viata ! Mi-am bagat picioarele si am plecat si am blocat-o pe fb , telefon si etc. si ea a inceput sa imi contacteze colegii de servici ca sa-mi transmita mie mesaje Posted Image . Acum, colegii de servici zic ca am fost prost, ca ei ar fii plecat fara sa clipeasca... Dar pe mine nu ma face o excursie si am bani sa-mi platesc si singur, doar ca nu am timp de excursii de genu. Daca scopul meu era sa gasesc pe cineva sa profit era cu totul altceva, dar eu cautam o relatie ! Nu stiu...am obosit sa mai incerc, nu mai am energie si nici rabdare sa tot caut.

Ideea ii ca nu ma pot adapta DIN NOU unui stil de viata familist, unui stil de viata in doi. Si prietenii imi zic ca avand in vedere ca, caut ceva serios... la cate femei am avut in ultimele luni, problema ii undeva la mine ! Cred (sau sunt convins de asta) ca am inceput sa-mi placa sa fiu singur si sa fiu in control asupra vietii proprii. Ma simt comfortabil singur. Dar in acelasi timp, tanjesc dupa acea femeie pe care sa o iubesc ! DAR, ma gandesc ca poate iubesti o singura data in viata? Poate ca asa-i viata, iubesti o data si daca se termina... dupa aia ii strict chestie de atractie fizica sau chestie sociala? Sau poate inca nu am trecut peste "fosta" ? Desi a trecut aproape un an... Ma omoara gandul ca nu o sa mai iubesc niciodata asa cum am iubit odata !
Pareri? Voi ce experiente aveti?
Scuze de greselile gramaticale, stiu ca sunt agramat !

#2
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Nu-ti citeste nimeni carnatul. Nu ai gasit persoana potrivita cu care sa ai o relatie stabila. Atat. Asta e problema. Sau nu stii tu unde sa cauti, sau nu stii tu cum sa pui problema.

#3
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
toate femeile astea sunt din UK?

#4
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Rabdare, rabdare, rabdare si iara rabdare...................
Stii cum se spune, toate la timpul lor.

#5
GunMK

GunMK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 01.11.2015
Spunei fostei ce simti! Poate o sa se mai gandeasca si o sa vina in bratele tale, pana la urma a fost o relatie de 7 ani nu? Daca nu te mai vrea deloc asta e , continuati viata fara saintri in depresii sau cine stie ce, nu stii niciodata ce se poate intampla.

#6
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

 EXCREMENT, on 17 ianuarie 2016 - 00:34, said:

tu traiesti intr-un univers imaginar far far away Posted Image

Postarea mea nu-ti ofera elemente pe care sa te bazezi cand afirmi asta ( chiar daca ar fi adevarat ).

Atractia sexuala poate sa fie foarte-foarte-foarte puternica, insa fara urma de confuzie cu iubirea unui scorpion.

Edited by loock, 17 January 2016 - 00:42.


#7
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

 Business_style, on 17 ianuarie 2016 - 00:15, said:

a platit undeva la 3000 lire nerambursabili !
A accesat fonduri europene pt a plati, sau care e faza cu ,,nerambursabili''?

P.S: scoate-ti poza aia de la avatar, nu ti se potriveste deloc. Eventual, pune una cu un vreunul care lucreaza la impachetat diverse pe la ceva depozit din UK.

#8
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Fosta va ieși cu tine la o cafea, dacă o inviți?

#9
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Ce job ai de ai timp sa te intalnesti cu fufe in fiecare zi timp de 10 zile?

#10
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 Michidoo, on 17 ianuarie 2016 - 00:34, said:

toate femeile astea sunt din UK?
Da

 Ditian, on 17 ianuarie 2016 - 00:38, said:

Rabdare, rabdare, rabdare si iara rabdare...................
Stii cum se spune, toate la timpul lor.
Asa-i

 GunMK, on 17 ianuarie 2016 - 00:38, said:

Spunei fostei ce simti! Poate o sa se mai gandeasca si o sa vina in bratele tale, pana la urma a fost o relatie de 7 ani nu? Daca nu te mai vrea deloc asta e , continuati viata fara saintri in depresii sau cine stie ce, nu stii niciodata ce se poate intampla.
Nu-i vorba sa se intoarca fosta la mine...eu am fost cel care am rupt-o si sa mai fim iar impreuna nici nu este posibil, din diverse cauze. Dar multumesc de sfat !

 Mur, on 17 ianuarie 2016 - 00:44, said:

A accesat fonduri europene pt a plati, sau care e faza cu ,,nerambursabili''?

P.S: scoate-ti poza aia de la avatar, nu ti se potriveste deloc. Eventual, pune una cu un vreunul care lucreaza la impachetat diverse pe la ceva depozit din UK.
Nerambursabili inseamna ca odata ce ai achitat, nu mai poti cere banii inapoi. Nu te mai poti razgandi, sau daca te razgandesti, nu-ti mai primesti banii inapoi !
Cat despre poza de la avatar ... te invit in UK sa iesim la o cafea sa vedem ce mi se potriveste si ce nu Posted Image .

#11
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Atunci de ce te-ai despartit de ea daca stiai ca o sa plangi?

#12
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Eu zic,că mai bine o cauți pe fosta(cea cu cei 7 ani).
Dacă și ea este liberă(nu într-o relație),reluați relația.
Uneori este nevoie să pierzi pentru ați da seama de valoarea a ce ai avut.
Iar referitor la chestia cu:"am vrut altceva"(sau cum ai scris în primul post),mi se pare o greșeală.De ce?
Pentru că ce ați avut voi,asta vrea toată lumea(o relație stabilă și permanentă,sau măcar de lungă durată).Iar voi ați fi putut avea dacă erați un pic mai maturi în gândire(nu o spun ca pe o jignire).
Deci:
Sau refeci relația.
Sau îți pui ordine în idei,și după ce îți va trece dorul de ea,cauți și tu pe alta.Dorul de ea va trece într-un final,trebuie doar să ai răbdare până atunci.

Baftă!

Edited by ASCENDED, 17 January 2016 - 01:04.


#13
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 sfantu.dracu, on 17 ianuarie 2016 - 01:00, said:

Fosta va ieși cu tine la o cafea, dacă o inviți?
Da. Chiar am iesit la o cafea cand am fost in Romania acum 2 luni. Dar ca prieteni, nimic mai mult. Vietile noastre sunt complet diferite momentan si vrem lucruri diferite... sa ne impacam nu intra in optiuni.

 andy1992, on 17 ianuarie 2016 - 01:01, said:

Ce job ai de ai timp sa te intalnesti cu fufe in fiecare zi timp de 10 zile?
Prefer sa nu intru in alte detalii din cauza unor experiente nu tocmai placute de pe aici. Dar in general, orice job ai avea, lucrezi doar 7-8 ore din 24 !

 ASCENDED, on 17 ianuarie 2016 - 01:04, said:

Eu zic,că mai bine o cauți pe fosta(cea cu cei 7 ani).
Dacă și ea este liberă(nu într-o relație),reluați relația.
Uneori este nevoie să pierzi pentru ați da seama de valoarea a ce ai avut.
Iar referitor la chestia cu:"am vrut altceva"(sau cum ai scris în primul post),mi se pare o greșeală.De ce?
Pentru că ce ați avut voi,asta vrea toată lumea(o relație stabilă și permanentă,sau măcar de lungă durată).Iar voi ați fi putut avea dacă erați un pic mai maturi în gândire(nu o spun ca pe o jignire).
Deci:
Sau refeci relația.
Sau îți pui ordine în idei,și după ce îți va trece dorul de ea,cauți și tu pe alta.Dorul de ea va trece într-un final,trebuie doar să ai răbdare până atunci.

Baftă!
Multumesc de sfat. Dor de ea nu am, momentan ii ca si o straina pentru mine... De impacat nu se pune problema din nspe mii de motive. Nu vreau nici eu si nici ea . Nu ea imi lipseste, ci imi lipseste ceea ce am avut cu ea. Si cred ca pot sa am si cu altcineva, sau doar cred ca pot avea si cu altcineva Posted Image

Practic, intrebarea este: cati cai frumosi  Este cineva de pe aici, casatorit a doua oara care iubeste persoana de alaturi asa cum a iubit-o pe prima?

#14
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Pai e simplu. Esti o persoana dependenta de trecut si-ti place sa te si lauzi. Din cauza asta suferi atat. Cand o sa incepi sa traiesti in prezent te vei simti mai bine.

Plus ca esti si dubios "Dar pe mine nu ma face o excursie si am bani sa-mi platesc si singur, doar ca nu am timp de excursii de genu. Daca scopul meu era sa gasesc pe cineva sa profit era cu totul altceva, dar eu cautam o relatie".

Tu sigur cautai o relatie serioasa cu una de 47 de ani? Iti putea fi si mama duduia.

Edited by andy1992, 17 January 2016 - 01:13.


#15
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Prea multe i-uri...

#16
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 Business_style, on 17 ianuarie 2016 - 01:12, said:

Multumesc de sfat. Dor de ea nu am, momentan ii ca si o straina pentru mine... De impacat nu se pune problema din nspe mii de motive. Nu vreau nici eu si nici ea . Nu ea imi lipseste, ci imi lipseste ceea ce am avut cu ea. Si cred ca pot sa am si cu altcineva, sau doar cred ca pot avea si cu altcineva Posted Image

Practic, intrebarea este: cati cai frumosi  Este cineva de pe aici, casatorit a doua oara care iubeste persoana de alaturi asa cum a iubit-o pe prima?
Acum am înțeles "ce te doare".Răspunsul este:RĂBDARE,oricât de greu ar fi.Pentru că va trece.Nu-ți rămâne decât să aștepți.
Vei putea iubi și a doua oară,dar vei percepe diferit iubirea față de următoarea fată(comparativ cu prima).Va fi ca și cum ai revizita acum anumite locuri din copilărie,care locuri atunci ți se păreau enorme.Acum te vei mira de ce nu sunt așa mari ca atunci.
Totuși tu nu trebuie să uiți ceva:
Următoarea fată poate nu va fi ca prima(doar nu există un singur gen de fată).
Tu nu trebuie să mai faci comparație între prima și următoarea,și mai ales nu trebuie să le judeci pe celelalte prin prisma fostei.Aici cred eu că ai greșit și nu ai mai avut o relație stabilă și de durată(până în momentul de față).
Până atunci pune-ți în ordine ideile despre cum ar trebui să fie pentru tine o relație(ideală din punctul tău de vedere),despre rolul fiecăruia în relație(atât al tău cât și al ei),și caută ceva ce s-ar apropia cât mai mult de ceea ce vrei tu.Asta ar fi o chestie.
Altă chestie ar fi să începi o relație(dacă te grăbești și nu mai vrei să aștepți) și să vă adaptați fiecare la celălalt(bineînțeles,ținând cont de rolurile voastre care vă revin).
Plus că de multe ori,într-o relație este nevoie și de niște toleranță.
Dar cel mai important este să fii iubit de cea pe care o iubești.Dacă îndepliniți condiția asta,restul vine de la sine.

#17
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 andy1992, on 17 ianuarie 2016 - 01:12, said:

Pai e simplu. Esti o persoana dependenta de trecut si-ti place sa te si lauzi. Din cauza asta suferi atat. Cand o sa incepi sa traiesti in prezent te vei simti mai bine.

Plus ca esti si dubios "Dar pe mine nu ma face o excursie si am bani sa-mi platesc si singur, doar ca nu am timp de excursii de genu. Daca scopul meu era sa gasesc pe cineva sa profit era cu totul altceva, dar eu cautam o relatie".

Tu sigur cautai o relatie serioasa cu una de 47 de ani? Iti putea fi si mama duduia.
Ai dreptate: traiesc in trecut si da, imi place sa ma laud Posted Image (fiecare cu defectele lui). Varsta nu conteaza...am mai avut o relatie si cu alta de 37 ... Ma intereseaza felul de a fii ca persoana, varsta nu defineste un om.

 YOUR_GOD, on 17 ianuarie 2016 - 01:26, said:

Prea multe i-uri...
Daca ar fi doar greseala cu i-urile...bine ar fi Posted Image

 ASCENDED, on 17 ianuarie 2016 - 01:35, said:

Acum am înțeles "ce te doare".Răspunsul este:RĂBDARE,oricât de greu ar fi.Pentru că va trece.Nu-ți rămâne decât să aștepți.
Vei putea iubi și a doua oară,dar vei percepe diferit iubirea față de următoarea fată(comparativ cu prima).Va fi ca și cum ai revizita acum anumite locuri din copilărie,care locuri atunci ți se păreau enorme.Acum te vei mira de ce nu sunt așa mari ca atunci.
Totuși tu nu trebuie să uiți ceva:
Următoarea fată poate nu va fi ca prima(doar nu există un singur gen de fată).
Tu nu trebuie să mai faci comparație între prima și următoarea,și mai ales nu trebuie să le judeci pe celelalte prin prisma fostei.Aici cred eu că ai greșit și nu ai mai avut o relație stabilă și de durată(până în momentul de față).
Până atunci pune-ți în ordine ideile despre cum ar trebui să fie pentru tine o relație(ideală din punctul tău de vedere),despre rolul fiecăruia în relație(atât al tău cât și al ei),și caută ceva ce s-ar apropia cât mai mult de ceea ce vrei tu.Asta ar fi o chestie.
Altă chestie ar fi să începi o relație(dacă te grăbești și nu mai vrei să aștepți) și să vă adaptați fiecare la celălalt(bineînțeles,ținând cont de rolurile voastre care vă revin).
Plus că de multe ori,într-o relație este nevoie și de niște toleranță.
Dar cel mai important este să fii iubit de cea pe care o iubești.Dacă îndepliniți condiția asta,restul vine de la sine.
Multumesc ! O sa am rabdare atunci :)

#18
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Este cel mai recomandat.
Oricum nu prea poți accelera "mersul lucrurilor".
Și chiar dacă ai putea,în general se fac greșeli din cauza grabei.Așa că mai bine nu te grăbești deloc(sau aproape deloc-depinde cum consideri).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate