Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Nu mai pot avea o relatie stabila...

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,851
  • Înscris: 20.10.2015

 Business_style, on 17 ianuarie 2016 - 00:15, said:

Pareri? Voi ce experiente aveti?
Scuze de greselile gramaticale, stiu ca sunt agramat !

Nu esti agramat. Esti in panica.
IA O PAUZA!
2-3-4-6 luni, ia o pauza.

Cumpara-ti motocicleta, o sa-ti schimbe viziunea asupra vietii si fufelor!
Am zis!!!

Go rider, go!

#20
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 Business_style, on 17 ianuarie 2016 - 00:15, said:

Am deschis acest subiect pentru ca vreau niste sfaturi de la niste oameni care au trecut prin ce trec si eu acum, dar orice parere ii bine primita !
Impaca-te cu fosta  Posted Image

#21
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Sau o varianta mai neortodoxa, mergi pe baieti

#22
Mnemosyne

Mnemosyne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 14.01.2016
Ce ai avut cu fosta, nu vei mai avea niciodata!

#23
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,328
  • Înscris: 29.07.2013

 Mnemosyne, on 17 ianuarie 2016 - 02:10, said:

Ce ai avut cu fosta, nu vei mai avea niciodata!
Aiurea !

"Iubirea vietii" nu se poate termina cu o prietenie de lunga durata, never !

Omu' inca n-a intalnit dragostea aia mare, adevarata, ce-a avut el 7 ani, a fost o potrivire de caractere si personalitati, o acomodare aproape perfecta, pe care multi o confunda cu dragostea.

Rabdare nene, o sa vina si "aia mare". Nu stii cand da peste tine, roaga-te insa sa fie impartasita, ca, cateodata nu e !

Edited by argonaut, 17 January 2016 - 08:11.


#24
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Te duci la prima ta iubire și îi spui că iubirea adevărată apare o singură dată în viață și că ai greșit că nu te-ai căsătorit cu ea și că nu ai făcut planuri de viață cu ea.


NU o ceri înapoi, nu plângi după ea, NU îi faci declarații, ci spui EXACT ce am scris, dar la persoana I.

Și spune-o zâmbind.

Apoi nu o mai contacta. Las-o pe ea să facă pasul dacă vrea.

#25
bogdaneltucu

bogdaneltucu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 03.02.2007
plangi cam mult...a trecut ...iti iei sentimentele in frau , le bagi in buzunar si iti iei o milfa ninfomana :D .
Voila te-a rezolvat

#26
blasterzz

blasterzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 25.04.2006
Trebuia sa pleci in Filipine, acolo ii dadeai flit la baba si incercai cu niste bastinase de pe acolo poate aveai mai mult succes si iti gaseai jumatatea. :)

#27
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nici o alta relatie nu este in viata ca prima daca acolo a fost iubire . Anii maturizeaza , oamenii sunt mai intelepti , ambele sexe , mult mai  pragmatici si cu experienta de viata . Iubirea pierduta nu se mai reface niciodata cu altcineva . Te intelegi bine , traiesti bine , insa amintirea primei iubiri te urmareste pana in ceasul de pe urma . Sunt de o perioada in   situatie si stiu ca asa este  , ce a fost s-a dus si nu va mai fi . Cel putin acolo  unde sunt si copii la unul si la celalalt este si mai greu , si mult mai complicat . Pastrati  prima iubire daca se poate , alta nu mai  apare in veci .

#28
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Sex ai facut cu vreuna?

Edited by don_dannielo, 17 January 2016 - 09:57.


#29
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
Sal business, la multi ani,.... Da-mi facebookul profesoarei aleia ca eu am timp in martie sa plec in filipine :)

#30
brin

brin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 06.04.2014
Si cand te-ai trezit....Posted Image
Ba,voi stiti ce mecla are asta? Posted Image  ...22 de femeiPosted Image

#31
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

 Business_style, on 17 ianuarie 2016 - 00:15, said:

Mi-am bagat picioarele si am plecat si am blocat-o pe fb , telefon si etc. si ea a inceput sa imi contacteze colegii de servici ca sa-mi transmita mie mesaje
Din cate stiam eu, atunci cand au de rezolvat o problema (aici nici macar n-a fost o problema, ci o neintelegere), doi oameni adulti discuta despre asta. Tu ai (re)actionat ca un copil rasfatat (nici ea n-a fost mai prejos dar in fine, cand crezi ca esti intr-o relatie si primesti block fara nicio explicatie, se justifica sa intrebi in stanga si-n dreapta de cineva). Deci ma gandesc ca oarecum ai o problema de maturitate, poate pentru ca ai fost cu fosta inca din adolescenta si ti-ai asumat o relatie (cred eu) matura prea devreme, acum te comporti ca un adolescent. Daca si simti ca un adolescent, atunci sa nu te mire ca nu se leaga nimic de durata.

Apoi, te-am intrebat daca duduile sunt din UK pentru ca poate e vorba (si) de o bariera culturala. Sigur, tot femei sunt, 2 maine, 2 picioare, dragostea (se spune ca) e un sentiment universal, dar...cred ca ai observat si tu ce repede pica la pat (nu ca ar fi o problema asta neaparat...depinde ce cauti), lucru care spune multe si despre principiile de viata care, in unele cazuri...lipsesc cu desavarsire si in cele mai bune cazuri sunt alterate grav. Astfel incat poate ca te-astepti de la una de 37 de ani la ceva maturitate, dar ea alearga si cumpara excursii scumpe unui baiat care o trateaza cu fundul. Banuiesc ca restul 21 n-au dat dovada de mai mult profunzime in a trata o eventuala relatie. Cam atata stiu ele, sa si-o traga, mai toarna un plod (succesul educatiei sexuale inca din anii 60), umbla din casnicie in casnicie (nu neaparat a lor) si se distreaza la greu, ca doar o viata au, nu? Imi pare rau daca suna stereotipic si nu zic neaparat ca problema ta tine exlusiv de nationalitatea "prietenelor", dar cine stie, poate ca acolo e mai greu sa dai de tipul de om de care ai tu nevoie...

#32
Lorothy

Lorothy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.01.2016
Si in relatie ca si in viata trebuie sa sti ce vrei ;)

#33
lyrics_song

lyrics_song

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.01.2016
E normal, relatiile se construiesc greu. Ai rabdare!

Eu dupa ce se suparase prietenul pe mine am iesit cu altcineva la o cafea si mi-a venit sa plang dupa, ca nu voi mai avea parte de cineva ca fostul prieten, de pasiune, de acea legatura speciala cu cineva.

Edited by lyrics_song, 24 January 2016 - 20:26.


#34
Lorothy

Lorothy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.01.2016

 lyrics_song, on 24 ianuarie 2016 - 20:25, said:

E normal, relatiile se construiesc greu. Ai rabdare!

Eu dupa ce se suparase prietenul pe mine am iesit cu altcineva la o cafea si mi-a venit sa plang dupa, ca nu voi mai avea parte de cineva ca fostul prieten, de pasiune, de acea legatura speciala cu cineva.
Dar in acelasi timp daca acea pasiune si legatura speciala te-a facut sa suferi in final nu ai de ce sa regreti ;)

#35
Sarah_N

Sarah_N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 18.10.2008
Poate ca o vreme ar fi bine sa nu te mai concentrezi pe relatii, sa nu te mai stresezi cu asta.

#36
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

 brin, on 17 ianuarie 2016 - 19:30, said:

Si cand te-ai trezit....Posted Image
Ba,voi stiti ce mecla are asta? Posted Image  ...22 de femeiPosted Image

Corect!  22 femei o p%^&la... Acum imi cer scuze daca ideile mele nu rezoneaza cu ale domnului initiator.
Acum ceva timp au fost postate niste fotografii ale initiatorului. Era ca scandura de slab si avea o statura cocosata, resemnata ;era pletos ca un rocker. Se lauda ca are afacerib de milioane de euro insa conducea un fiat punto vechi de vreo 14-18 ani inscris la bulgari. A mers in UK si era "ushier" aka portar.

Din pacate uneori ne ia valul si ne credem ceea ce nu suntem. Nasol. Si asta se intampla doar din cauza complexelor de inferioritate pe care trebuie sa le umplem cu ceva.

LE: Nu era asta cel care se lauda ca o duce ca un "bastan" in uk si isi luase ipad de 200 si ceva de lire?

Edited by andreiMembruAnonimut, 22 February 2017 - 16:23.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate