Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Recruitment UK - Made Recruitment

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#55
Casualties

Casualties

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 05.05.2016
@omrau, esti rautacios degeaba, complet gratuit.

De unde stii ce experienta are? E "la inceput" ca pilot de linie in UK, poate ca are experienta mare in tara si acolo s-a dus direct capitan, mai stii? In functie de compania aeriana, salariile variaza destul de mult. De exemplu, salariul unui pilot de linie in UK pleaca de la 21K/an si ajunge la peste 140K/an.
Apoi, omul a spus foarte clar ca, la un zbor, poate schimba aeronava sau poate stationa cu zilele, de aceea "3000 la un zbor" nu este deloc o exagerare. Poate decoleaza Luni si se intoarce duminica, desi, pentru el, a fost acelasi zbor.
Adaug, salariul poate fi modificat si in functie de incarcatura pe care o transporta. Una e sa cari oameni, alta e sa cari rachete sau organe. La asta te-ai gandit? Nu, ca ti-a fost mai usor sa dai un google si sa vezi ca "la Lufthansa un pilot ia 12.000".

Edited by Casualties, 05 May 2016 - 14:35.


#56
omrau

omrau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,917
  • Înscris: 06.10.2015
Clar. El transporta rachete in Siria. Eu zic sa nu mai aberezi si tu atat, nu stiu de unde scoateti cifrele astea, probabil de pe google cum ai tinut sa precizezi. El se gandeste daca sa isi ia Amg sau ce a mai zis, dar sta si posteaza pe topicuri de Ford Fiesta, ma lasi cu frustratii tai? :)))))))))))) Daca tie a reusit sa iti spele creierii, afla ca nu toti suntem copii de mingii pe forumul softpedia.

#57
Casualties

Casualties

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 05.05.2016
De pe Google le-am scos. Am comparat salariile minime si medii de pe site-urile de recrutare din UK, pentru fix pozitia aia, si am gasit un minim si un maxim orientativ, cu mentiunea ca salariile pilotilor cresc exponential in functie de experienta SAU marfa transportata.
Scuza-ma ca-ti zic, dar cred ca cel mai frustrat din conversatia asta esti tu. Tu ai jignit omul gratuit, tu te indoiesti de spusele lui desi nu-l cunosti, tu n-ai avut bunavointa sa dai un simplu google sa vezi ce salarii au pilotii in UK....
E o diferenta imensa intre "ce vrei sa cumperi" si "ce detii". Omu` are Ford Fiesta, posteaza despre Fiesta, poate ca e pasionat de Fiesta, mai stii? Inseamna ca minte?
Din cauza oamenilor cu mentalitatea ta, multi romani aleg sa plece din tara.
Vine omu` si zice ca e pilot, gata, apar carcotasi. Daca zice ca are un salariu, il etichetati ca "smecheras laudaros", daca zicea ca are mai putin, va luati de el ca de ce e prost si ramane acolo.
Jur ca n-am vazut in viata mea o natie mai infecta decat romanul. Se plange ca ultima p....a de tot ce-l inconjoara, arata cu degetul si injura gratuit. Si ce ma lezeaza cel mai tare la caracterul infect al romanilor e ca, de cele mai multe ori, fix ala care ajuta este cel injurat.

Apropo, omrau, pentru pilot nu este nici o schimbare in felul cum  piloteaza avionul in functie de incarcatura. Acesta se conduce la fel, dar cand ii da organe sau rachete de transportat, LOGIC, riscul e mai mare si plata pe masura. Ma gandeam ca e logica treaba asta, dar cu carcotasii nu te pui. PS: esti macar in Anglia? Ai cunoscut vreodata un pilot? Cunosti domeniul aeronautic din UK cat sa poti sa-l contrezi cu argumente pertinente? Sau doar ti se pare tie ca minte si faci pe nebunul?

#58
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 23.10.2015
Cei care au salariu de 1000 lei pe luna nu pricep cum pot altii avea 70000 lei pe luna, fara sa fure. Si pâş...pâş...pâş apare ciudaaaa.... si isi revarsa frustrarea.

#59
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Nu am avut Fiesta si nu am postat, cred, pe topicul aferent ci in cel de la Fusion. Masina care abia am reusit sa o cumpar in economia romaneasca.
Sunt in UK si lucrez aici pentru o companie din afara. Folosim o baza comuna cu alte companii.

Alte detalii nu pot oferi.

PS. Grosimea dosarului de confidentialitate concureaza cu DEX-ul romanesc.


#60
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostLukRo, on 06 mai 2016 - 13:54, said:

Cei care au salariu de 1000 lei pe luna nu pricep cum pot altii avea 70000 lei pe luna, fara sa fure. Si pâş...pâş...pâş apare ciudaaaa.... si isi revarsa frustrarea.
Clar
In Romania am avut un salriu buncicel, ceva mai mult peste mediu, un bun "amic" care se chinuia sa intre pe pile la primaria orasului ca angajat la spatii verzi, nu intelegea cum de am acel salariu, era ferm convins ca am intrat la acea institutie pe pile si ca am dat si spaga pe de-asupra ca sa obtin postul. Eu eram ferm convins ca nu a fost asa :)
Pur si simplu m-a blocat la capitolul dat explicatii...nu am stiut cum sa demonstrez ca nu are dreptate, eu fata in fata cu el. :)

#61
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007
Topicul e despre agentii de recrutare, nu despre diverse alte treburi! :nonobad:

#62
omrau

omrau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,917
  • Înscris: 06.10.2015
Nu sunt in Anglia. Am propria mea afacere cu castori. Ii cresc pentru monta. 1500 euro bucata. Am in jur de 2000 de capete.  Sunt foarte cautati pe olx-ul international. Cine e interesat poate sa imi dea pm.

#63
Casualties

Casualties

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 05.05.2016
Legat de agentiile de recrutare de la noi, treaba e destul de simpla, trebuie doar sa deosebiti tepele de realitate. Teapa e usor de observat. Orice firma care cere bani INAINTE de plecare=teapa. Hai, inteleg sa iti ceara un 20-30 de lei pentru poze, dar atat! Firmele serioase isi trag comisionul ori de la angajator, ori de la tine, prin rate lunare, DUPA ce v-ati angajat. Este foarte simplu.

#64
alin g

alin g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 08.10.2006
Nu e deloc simplu. Te duci,platesti chiria,ei isi ia partea si munca ciuciu.

#65
Casualties

Casualties

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 05.05.2016
Oricum, mai bine eviti absolut orice agentie de la noi din tara si te inscrii direct la ale lor. Sincer sa fiu, nu stiu daca exista sau nu vreo agentie serioasa de recrutare pt strainatate la noi in tara. Eu le-am mirosit ca fiind tepe inca de cand le-am vazut anunturile pe site-uri de job-uri. Au oferte care de multe ori sunt prea bune ca sa fie adevarate, gen chirie moka, masa moka, salariu baban pentru o functie de necalificat, uneori si drumul moka.....iar pe acolo, pe undeva, scris cu litere mai mici, apare comisionul :)

#66
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Stai linistit ca si i  Uk sunt niste panarame de agentii de iti vine sa le dai foc

#67
Casualties

Casualties

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 05.05.2016

View Postcuculea, on 10 mai 2016 - 19:56, said:

Stai linistit ca si i  Uk sunt niste panarame de agentii de iti vine sa le dai foc
Sunt convins ca sunt. Sunt curios, insa, care e procentul de tepari in comparatie cu Romania. Aici, eu nu am auzit de firma serioasa pana acum, numai tepari. :(

#68
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostCasualties, on 11 mai 2016 - 11:24, said:

Sunt convins ca sunt. Sunt curios, insa, care e procentul de tepari in comparatie cu Romania. Aici, eu nu am auzit de firma serioasa pana acum, numai tepari. Posted Image
Tepe nu iti dau cele din anglia, dar in schimb sunt extrem de delasatori, te suna si te invita cu surle si trambite ca ce post au ei pt tine si apoi...pauza, nu mai auzi cu anii de ei, chiar daca ii contactezi tu , se fac ca ploua

#69
Steliannicorici86

Steliannicorici86

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.05.2016
Eu am aplicat direct la concordia, trecut interviul, azi am primit oferta..la capsuni pt doua luni jumatate,mi au promis ca mi gasesc alt post dupa  termin contractul acesta...da' sa-i cred??
Ferma e langa perthshire, Leadketty farm, a mai fost cineva ??ceva impresii???

#70
ionutzel10097

ionutzel10097

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.12.2013

View PostSuper Chief, on 06 mai 2016 - 18:10, said:

Nu am avut Fiesta si nu am postat, cred, pe topicul aferent ci in cel de la Fusion. Masina care abia am reusit sa o cumpar in economia romaneasca.
Sunt in UK si lucrez aici pentru o companie din afara. Folosim o baza comuna cu alte companii.

Alte detalii nu pot oferi.

PS. Grosimea dosarului de confidentialitate concureaza cu DEX-ul romanesc.
Cati bani castiga un deala de flutura alea sa ii arate pilotului unde sa aterizeze?

#71
Casualties

Casualties

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 05.05.2016
Multi bani, dar omul ala e foarte calificat, desi pare o munca simpla. Ai aici mai multe detalii despre ce implica acest job: https://en.m.wikiped...aft_marshalling


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate